Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogyan boszuljam...

Mit tegyek hogyan boszuljam meg a megmérgezett kiskutyám?

Figyelt kérdés
Volt egy 5 honapos Rotweiller kiskutyám Rufusznak hívták. Sok "szakértő" szerint a legszebb Rotik egyike volt a szokszédommal aki a nagy néném nagyon sokat vitatkozunk mert mindig belénk köt feljelent minket és mi mindig ráhagytuk. Sokszor beigérte hogy megmérgezi a kutyáinkat van két tacskó és ugye Rufusz az egyik tacsi mindig elkapja a macskáit dehát mit tegyek mindig átjönnek nem bírom megmenteni mindig. Ugy sajnáltam a cicákat. Egyszer a szomszéd megmérgezte Rufuszt belehalt a szívem majd megszakad. Elvesztettem az egyetlen barátomat vele játszottam este bírkoztunk szerettük egymást nagyon imádtam anyukámék is egyszerüen olyan kapcsolat volt ez ami még emberek között is ritka amikor haldoklott akkor mellete ülte simogattam és könyes szemmel mondtam neki boszutálok érted barátom. Rufusz meghalt eltemettük a szomszéd nevet sajna kimondott bizonyíték nincsen de
2011. okt. 9. 12:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a kutyádat...

Több kérdés merült fel bennem.

1. Az bizonyítható, hogy a kutyád mérgezésbe halt bele? (Állatorvosi szakvélemény)

2. Azt mondod, többször beígérte, hogy megmérgezi a kutyáitokat. Hallotta ezt valaha valaki rajtatok kívül?

Ha erre a két kérdésre igen a válasz, máris tehetsz feljelentést, de mindenképpen ismeretlen tettes ellen, így ha netán mégsem sikerül teljesen rábizonyítani, azért okozol neki néhány kellemetlen órát, de rágalmazásért nem perelhet, mert te ismeretlen tettes ellen tettél feljelentést...


A harmadik dolog, ami eszembe jutott:

Azt mondod, a szomszéd a nagynénéd. Én a helyedben közölném vele, hogy többet nem tekintem a rokonomnak és egyetlen szót sem vagyok hajlandó hozzá szólni többet. És ezt komolyan be is tartanám. Ha szól, kérdez, vagy akár kiabál, akkor is levegőnek nézném.


Őszintén sajnálom, ami Veletek történt...

2011. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Hopp, amíg írtam, az első kérdésemre már válaszoltál is.

És amit írtál, az megerősít: feljelentés ISMERETLEN tettes ellen!!!!

2011. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A kutyust felboncolták így az biztos hogy mérgezés egyik családi öszejövetelen vitázott velünk össze és akkor mondta hogy lemérgezi a kutyákat kb 13 halloták akik itt voltak feljelentés ment és minden amit el lehetett inditani megtettünk már régóta megmondtuk neki h nem rokon és azt is h hagyon minket békén 5-6 éve nem is beszélünk vele de ő mindig olyat tesz amivel haragot viv ki labdákat lyukasztott ki sörösüveget dobott át meg hasonlók
2011. okt. 9. 12:32
 14/33 anonim ***** válasza:

Fel kell jelenteni, nincs mese!

De én nekem még lenne egy pár ötletem, hogy mit csinálnék vele... :) De nem szeretnék tippeket adni, mert van egy-két durva és amúgyse biztos, hogy elérnél vele valamit :)

2011. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Legszívesebben megölném őt is és a családját is de akk nem szenvedne
2011. okt. 9. 12:38
 16/33 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de tudtommal a mérgezés elég hamar elviszi a kutyát. Írtad, hogy mellette voltál, amikor haldoklott. Állatorvos látta akkor? Mert a mérgezett állatokat sok esetben meg lehet menteni.

sajnos nem sokat tudsz tenni, mert nincs bizonyítékod. De ha te magad biztos vagy benne, akkor apróságokkal az agyára lehet menni. Én tuti, hogy minden napra kitalálnék valami genyóságot. Bántani nem kell, de azért érezze a "törődést"

2011. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Mint mondtam kombinált mérgezés volt patkányméreg és vmi erős növényírtó szer igen orvos látta 2-3 óráig küzdött h megmentse
2011. okt. 9. 12:40
 18/33 anonim ***** válasza:

Ok, a rendőrségen meg lehet azért említeni azokat a bizonyítékokat, amiket itt írtál, de csak úgy, hogy "gyanítod, de nem vagy benne biztos" ... mert így nem rágalmazol, ha mégsem tudják elkapni, viszont nyomot adsz nekik.

És a többi: amiket csinál Veletek: sörösüveg, stb. : zaklatásért is feljelenteném... távoltartási végzést kérnék ellene...

És: nem akarok bosszúhoz tippeket adni, mert én is keresztény vagyok és ellenkezik a hitemmel, de az én zsebemben is kinyílik a bicska, ha ártatlen állatokat bántanak.. és ilyenkor az érzés erősebb, mint a meggyőződésem, hogy nem szabad bosszúállónak lenni.... szóval... én megkeresném a radikális állatvédőket és kérném őket, hogy egy kicsit beszélgessenek el vele....

2011. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Hát mondtuk nekik azt is hogy minket megfenyegetett h megöl.

Volt mikor fényképezett benünket és ha a gyerekek kint vannak az udvaron beléjük köt én már kezdek félni is amikor a szemébe nézel azt látod mint egy hidegvérű gyilkos

2011. okt. 9. 12:47
 20/33 anonim ***** válasza:
Nem fényképezhet, ha nem adtál rá engedélyt... feljelentés zaklatásért! Én a helyedben biztos megpróbálnék távoltartási végzést kérni! Ha jelzed, hogy félted tőle a gyerekeket, az hatásos lehet ebben.
2011. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!