Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másvalaki agresszív kutyáját...

Másvalaki agresszív kutyáját én helyrerakhatom?

Figyelt kérdés
Ma volt egy ilyen eset: barátságos kutyámra rá akart menni egy pórázon fogott másik kutya, gyerekek vitték a másikat, látszott, hogy sza*ik rájuk az a kutya. Szóltam a gyereknek hogy csítítsa le a kutyáját, ne hagyja hogy agresszív legyen, leültette, de mást nem tudott vele kezdeni, ülve vicsorított .... Gondoltam majd én leszabályzom akkor:) hát nekem akart jönni, én meg nem akartam a más kutyáját fenyíteni. Ez a kutya szempontjából normális viselkedés, hogy a gazdája tiltó szavára továbbra is agresszív? Ha még egyet léptem volna felé belémharap.
2011. okt. 9. 23:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Akinek kötöszködős kutyája van, annak gondoskodnia kell róla, hogy ne todjon kellemetlen perceket okozni másoknak. Ne engedje oda más kutyákhoz, ne hagyja, hogy dominancia okán (de tüzelés okán sem) fedezni próbáljon, stb... Ha a gazdi képes fegyelmezni a saját kutyáját és meg is teszi, akkor jogosan várja el, hogy más ne fegyelmezze helyette. De ha egy láthatóan fegyelmezetlen kutya odajön hozzánk fedezni, vagy molesztálni a mi társaságunkba tartozó bármely kutyát és a gazdája hiába kiabál utána mert az sz@rik a fejére, akkor sajnos kénytelenek vagyunk bevédeni a saját kutyáinkat és elzavarni a renitens kutyát! Még mindig jobban jár, ha mi zavarjuk el, mintha a kutyáink tennék meg!
2011. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Ha a kutya szabadon van akkor természetesen jogod van megvédeni magad és a kutyát. De ha jól értem itt pórázon volt, tehát egészen más tészta. Más kutyáját fenyíteni úgyhogy az szabályosan pórázon van nem lehet, de leállhatsz beszélgetni a gyerekekkel, tanácsolhatsz nekik, elmutogathatod a saját kutyádon (hisz ez a kutya vad volt tehát ha megpróbálod kivenni a pórázt a gazdi kezéből lehet tragédia lett volna a vége.) Persze ehhez kell hogy a gazdi együttműködő legyen. Ha valóban veszélyes volt a helyzet akkor óvatosan megjegyezheted nekik hogy komoly büntetésre számíthat tehát sürgősen tenni kell valamit. De ha csupán egy póráz végén nagyszájú kutyáról van szó, azon kívül hogy jó szándékból adsz nekik pár tippet hogy ne legyen ekkora hiszti minden sétánál, nem tehetsz semmit.
2011. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Jaj, ha pórázon van a másik kutya, akkor mosolyogva kikerülöm és kész. Mit érdekel engem, hogy mennyire neveletlen más kutyája, ha amúgy meg tudja akadályozni, hogy odajöjjön hozzánk?!
2011. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ez a kutya a felnőtt gazdi mellett nem is agresszív. Mert a felnőtt a falkavezér. De neki a gyerek is beletartozik a falkába és mint kölyköt, neki kell megvédenie.

Tapasztalatom szerint a vicsorgós kutyák egy része megváltozik, amint kikerül a gazdi a képből. Az enyémnek is nagy arca volt, látszott rajta hogy folyamatosan piszkálja a másikat, morgott, meg minden ami kell. A másik meg csak nézett hülyén, mert az egy jól szocializált kutya volt. Erre elengedtük mindkettőt és én elmentem a közeléből. Így nem volt kit védenie, nem volt kire féltékenynek lennie, 3 perc alatt barátok lettek. Persze mindezt tapasztalt kutyakiképző mellett.

2011. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

ma 09:24

Én ezzel foglalkozom, de remélem okosabbnak érezted magad. :)

-_-

a 71% os arány pedig az miatt lehet mert 2 napja regisztráltam.

2011. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

ja és még valami ;)


A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:43

köszi nagyokos, pont ugyanarra gondoltam, mint a mai 9:01-es hozzászóló


- biztos tudnom kellett volna hogy mire gondolsz. :)

2011. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:17

pont olyan provokatív vagy, mint egy rossz kutya ;)

2011. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is agresszív, de már dolgozom rajta, kutyaiskolába járunk. Ha az én kutám felé jönél a te kutyáddal, az enyém egyenlőre tuti megpróbálná keresztben lenyelni (németjuhászról van szó)ha az én kutyámmal próbáltad meg volna ezt, hát én neked eresztettem volna az tuti. Te azén kutyámhoz ne nyúljál hozzá, nekem még tanácsot se adj. Majd én megoldom te meg kerülj el messzire.

Szerintem ez totál bunkóság, legközelebb kerld az ilyen kutyákot 10 méteres körzetben, merttuti hogy az a gyerek is ezt gondolja rólad. Márminthogy egy beképzelt alak vagy aki azt képzeli magáról hogy ő caesar milan és tökéletes kutyakiképző tökéletes kutyával

2011. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ez a különbség köztünk: én segítenék a te kutyád boldogságáért is meg az enyém nyugodt sétáiért is, te meg csak sértőnek veszed az (eddigi) tudatlanságodat. (kutyanevelés) . Ami viszont dícséretes, hogy dolgozol rajta.
2011. okt. 15. 20:37
 20/32 anonim ***** válasza:

Már bocsi, kedves kérdező, de Te sem lehetsz sokkal tájékozottabb a témában, ha felteszel egy ilyen kérdést, amire nyilvánvaló a válasz...

Nem kell szidni egymást, Te kérdeztél, mi meg válaszoltunk.

Ha van olyan válasz, ami nem tetszett, hát istenem, nem vagyunk egyformák.:)


De ha az én közép-ázsiaimat szeretnéd helyre tenni, ugye nem én leszek a hibás, ha szerzel 1-2 sérülést?...

2011. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!