Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másvalaki agresszív kutyáját...

Másvalaki agresszív kutyáját én helyrerakhatom?

Figyelt kérdés
Ma volt egy ilyen eset: barátságos kutyámra rá akart menni egy pórázon fogott másik kutya, gyerekek vitték a másikat, látszott, hogy sza*ik rájuk az a kutya. Szóltam a gyereknek hogy csítítsa le a kutyáját, ne hagyja hogy agresszív legyen, leültette, de mást nem tudott vele kezdeni, ülve vicsorított .... Gondoltam majd én leszabályzom akkor:) hát nekem akart jönni, én meg nem akartam a más kutyáját fenyíteni. Ez a kutya szempontjából normális viselkedés, hogy a gazdája tiltó szavára továbbra is agresszív? Ha még egyet léptem volna felé belémharap.
2011. okt. 9. 23:24
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Találkoztam Ibrányban, szabadstrandon egy közép ázsiaival, különben lenyűgözött! A tiéd se rémítene meg szerintem:)
2011. okt. 15. 21:01
 22/32 anonim ***** válasza:

nagyon örülök, hogy nem rémülnél meg tőle - nem is kell -, de csúnyán kikapnál, ha elindulnál felé.:D


csak azért mondom, mert egy németjuhásztól, de még egy csivavától is ugyanígy kikaphatsz...

a kutyát kell tiszteletben tartani, engedélyt kell kapnom (falkán kívülállóként), hogy beléphess a kutya személyes terébe.


máskor jobb, ha szimplán egy kedves tanáccsal beéred:)

2011. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

A lábszárközépig érő cairn terrierem a kutty lábát hágta... :DD. Na az volt vérfagyasztó látvány!

Nekem az elfogadhatatlan, ha valaki úgy tart kutyát, hogy az nincs nevelve, szocializálva, mivel az enyém póráz nélkül sétál mellettem, de kölyök, érdeklődő és tök pozitív a többi kutya felé a másik meg a gazdája miatt félős, vagy védelmező magatartás miatt agressszív. Igazából a gazda szájából akkor semmilyen parancs nem hangzott el, ami azért elég gyász. Ezért gondoltam, hogy a béke kedvéért ill a legközelebbi tali miatt is, segítenem kell a gazdának, h. ne csak vigye a kutyát, hanem irányítsa is. Remélem érthető voltam.

2011. okt. 15. 21:08
 24/32 A kérdező kommentje:
Te ismered a kutyád, de én azt gondolom, hogy egy jó idegrendszerű és tanítgatott kutya attól még h. valaki közelít felé, nem támad. Legyen az bármekkora:). És nem is hajolgatok le idegen kutyát simogatni, egész addig , míg az maga oda nem jön hozzám:)(nem mászok a kis terébe bele neki:D
2011. okt. 15. 21:14
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

értem, értem, csak gondolom, volt benned valami feszültség, ami miatt nem a segítő szándék, hanem inkább valamiféle megmondomság jött le belőled a gyereknek...:)


de a dolog több sebből vérzik...ha látod, hogy jön pórázon egy kutya a te póráz nélkülidhez, akkor már csak elővigyázatosságból is behívod a kutyát, és láb mellé ülteted, amíg a másik pórázos kutya elhalad előttetek - hiszen benne ilyenkor pláne a póráz miatt (ami lefogadom feszült is a gyerek kezében) feszültség keletkezik...


amúgy meg az sem okés, hogy a te kutyád előtted hágó mozdulatokat tesz.

ez ugyanis szexuális megnyilvánulás, és a dominancia jele.


ez a tevékenység nyilvánosan csak és kizárólag a falkavezér kiváltsága.

tehát Te ilyenkor nem hagyod a kutyát hágni, hanem NEM! és finoman letolod a másikról, ha kell...


(csak, hogy én is segítsek!:))

2011. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"ez a tevékenység nyilvánosan csak és kizárólag a falkavezér kiváltsága. "(hágás:D! )


Én nem szoktam leparancsolni a kan kutyámat a többi kutyáról ilyenkor, nyugodtan dominánskodhat a többivel, előbb utóbb úgy is lenne hasonló dominancia viaskodás, lerendezik ezt egymással fél perc alatt, ha úgy látom elfajul természetesen azonnal közbelépek, nem baj ha roti a másik.

2011. okt. 15. 21:26
 27/32 A kérdező kommentje:
Miért pont ezt a fajtát választottad?
2011. okt. 15. 21:34
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Hagyod, hogy a kutyád hágó mozdulatokat végezzen más kutyáján?! Ez az egyik legnagyobb taplóság amit elkövethetsz! Én az ilyen gazdiknak első körben megpróbálok tanácsokkal segíteni, de ha nem szedi le a kutyáját a társaságnkban levő bármely kutyáról, akkor én vagy valamelyik másik gazdi szedjük le, és zavarjuk vissza a gazdájához! Ha nem megy szép szóval, gond nélkül pofánvágom a kavicsos palackal! Még mindig jobban jár, mintha az én kutyám tenné helyre! Szóval vigyázz, a nyílt agresszió után ez a legrosszabb, ami történhet két kutya közt, és ezt nem minden gazdi tűri!!!
2011. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Taplóság-e vagy sem ez az emberi szemben, a domináns viselkedés ez vagy más formáját lejátszák a kutyák egymás közt, az erőfitogtatást baráti kutyatársaságban sem lehet elkerülni.
2011. okt. 15. 22:15
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
A dominancia kifejezésének vannak más, sokkal szelídebb formái is. Az én kan kutyámnál dominánsabb kevés van, mégsem próbálkozik hágással soha, de ha egy másik megpróbálja nála, az hamar a 70 kilónyi kutya alatt találja magát. Jólnevelt kutyák hágás nélkül is le tudják ezt rendezni. Mondom, a hágás után már csak a nyílt agresszió következik, amit gondolom mindenki igyekszik elkerülni!
2011. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!