Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kis Westie-t de...

Szeretnék egy kis Westie-t de kint a kertben tartanám! De azt se szeretném ha télen megfázna! Mit csináljak hogy télen ne fázzon? Meg télen hogyan tehetném melegebbé a kutyaházat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 19:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
11%

nekem van westim és kint tartom nem lesz tőle baja a szőre az ennyimnek gyönyörű sűrűn kell fésülni attól lesz ilyen szép szőre

itt az én cukker mukkeremről egy kép


[link]

2011. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, még mindig okosabb vagy, mint a válaszadók...

Akkor minek kérdezel??

2011. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért nem jó kint a westie-nek, mert szüksége van arra, hogy foglalkozzanak vele, kint unatkozik. Ő egy terrier, okos állat, ragaszkodó, szüksége van arra, hogy családban éljen.

Képzeld már el a -10 fokban odakint a kutyát, akármilyen meleg kutyaháza is van, szerinted jó neki órákat feküdni a kutyaházban egyedül? Gondolod, hogy élvezi, hogy boldog lesz? Meg hogy nyáron egész nap a kapunál ugatja majd a postást meg arra járókat, szerinted ettől lesz teljes élete? A westie egy családi kutya, családban a helye.

2011. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Akár tetszik,akár nem.Az eddigi válaszadóknek teljesen igazuk van.Sem a Westie,sem a Cocker spániel nem való kertbe.Én a helyedben ezt a kutya témát még ezerszer átgondolnám,talán pár év múlva a szüleid másképp állnának hozzá vagy esetleg majd saját lakásba.

De ha úgy érzed,hogy készen állsz arra,hogy kutyád legyen,akkor egy olyan fajtát válassz,amelyik kint tartható.

2011. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Kedves Kislány! Hát bizony sokat kell még tanulnod az életben! Például a kutyákról is! Itt az a lényeg,hogy ilyen felfogás mellét, biztosan kell-e neked kutya? Amit a kiállításon láttál, azt nem a kertben tartják! Tudod miért? Mert a fajtája, WESTIE!!!Szó sincs arról, hogy nem bírná a telet a szabadban, de az nem a fajtának megfelelő tartási mód! Valószínű, ha nem pénzéhes tenyésztőtől vennéd, és megtudná hogyan szeretnéd tartani, el sem adná neked!Igen is, nem csak a hideg a lényeg, hanem a gazda közelségének igénye a kutyában. Persze,az a kérdés, hogy milyen tulajdonságot vársz majd el,a kutyádtól. Bizony, az igazi tulajdonságait a gazda közvetlen jelenléte hozza ki!Jól meggondoltad ezt a kutyus választást? Persze, amilyen elszántnak tűnsz, úgy sem fog érdekelni más véleménye, ha már elhatároztál valamit,-mint a válaszaid is bizonyítják!-
2011. okt. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt még azért érdemes átgondolni, hogy a "neten olvastam" egy elég ostoba érvelés, mert ha én fel akarom rakni a netre azt, hogy hupilila törpeelefántot tenyésztek rózsaszín változatban, amit ketrecben lehet tartni, akkor két perc múlva fent van, és a kutya nem fogja leszedni, hiába tudja mindenki, hogy nincs törpeelefánt. Az interneten sok baromság van. Gyakorikérdéseken is. Nem abban a világban élünk, ahol csak szakemberek írhatják le a véleményüket.

És még egyszer hangsúlyozom, nem azért nem tartható a westie meg a spániel kertben, mert fázik, hanem azért, mert úgy nem boldog. Ha ezt nem érted meg, vagy nem veszed figyelembe, akkor egyáltalán nem való neked kutya. Ő egy élőlény, akiért te leszel a felelős, az ő érdekeit kell elsősorban figyelembe venned, nem pedig a saját hóbortjaidat.

2011. okt. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Nem tom ki írta azt hogy a westie egy családi kutya és családban a helye,igen családi kutya!És én családban élek!

Én is úgy gondoltam hogy inkább tavasszal vennék kiskutyát mert míg kölyök addig biztos nem jó neki a hideg!

Felkészültem a kiskutyára!4 éve szeretnék egy kutyust!Van egy könyvem a kutyákról és már legalább 15 átolvastam!Mindent tudok!Még télen átgondolom ezt a kutya fajta dolgot!Lehet hogy maradok inkább a cocker spánielnél!Még nem tudom!Köszönöm szépen mindenki válaszát!Sokat megtudtam !Egy már úgy is a jövő kérdése hogy milyen fajta!

2011. okt. 21. 14:41
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
A családban a helyét úgy értette, hogy NEM AZ UDVARON!!!!!! Akkor vegyél westiet, ha a kedves szüleid belemennek a lakásba bejárásba. Ha nem engedik, és mégis azt veszel, akkor te egy nagyon önző ember vagy.
2011. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Te a családban élsz, a házban, a családdal, nem az udvaron a kisházban egyedül. A kutya nem lehetne a családban, ha kirakjátok a kertbe. Komolyan, nem lehetsz ennyire gyengeelméjű.
2011. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Ha nem tűnt volna fel , én már rég felfogtam ezt az egészet!Már nem is kell Westie!Én a házban nem fogom tartani mert egy kutya nem a házba való,de mivel ez oda szokott,hát így járt!Már találtam egy teljesen másik fajtát!Köszönöm mindenki válaszát!De már felfogtam hogy nem ez a kutya való nekem!
2011. okt. 21. 19:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!