Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fajta miért lenne intelige...

Egy fajta miért lenne inteligensebb, mint a többi?

Figyelt kérdés

Van ez a lista a 10 leginteligensebb fajta.

Ez mennyire hihető? A border colliet nyílvánitották ki a leginteligensebb fajtának.

De, mégis miért lenne okosabb, mint egy argentin dog?

Azért, mert többet fáradoztak a fajta okosságán?

Vagy mégis mitől lenne egy fajta okosabb egy másiknál?


Nem lehet, hogy az a pár száz, vagy hány kutya, amit vizsgáltak tesztekkel, azok igen jó kennelből kerültek ki, ahol foglalkozott velük már kölyök korban a tenyésztő?

Most ha veszek egy szaporítótól egy border colliet, akkor az majd okosabb lesz, mint egy jó tenyésztőtől egy argentin dog, ami kerül mondjuk 200 ezerbe?


2011. okt. 21. 16:03
1 2 3
 21/26 Akiteki ***** válasza:
0%

Kinek van szüksége, hogy összeterelje a nyájat? 2011 van. :))

Valami hihetetlen elkeseredettséggel véded szegény bordert.

Ahogy előtted írták: ezt próbálom elmesélni - még mindig sikertelenül - hogy a kérdésre válaszolunk, és bizony tesztekkel nem állapítják meg, melyik kutya okosabb.

Lehet, hogy agyhullámok mérésével látni lehetne, hogy az egyik töri a fejét, a másik meg bambul egyirányba, de ilyeneket meg nem csináltak.

2011. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Te meg valami hihetetlenül nem látsz mást csak amitől neked lesz igazad, akkor leírom mégegyszer utoljára: még mindig u-t-á-l-o-m a bordert (noha tisztában vagyok hogy nem a kutya hibája), még egy csomó másik olyan kaliberű kutya van mint a border csak sokkal különlegesebb és talán meg verték is volna a teszten ha a tesztelők egyáltalán ismerik azokat a fajtákat. És idegesítő hogy neked is csak a border jut eszedbe ha "okos" kutyákról van szó.

És azt is írtam, hogy a terelés "MELLÉKHATÁSAI" (értsd: amik a tereléssel járnak, emberközpontúság stb). Bár még terelni is többen terelnek, tanyán is többen élnek mint ahányan túlélőtúrára raknák ki a kutyát. Ha nem érted, a te bajod... De legalább tanulj meg mindent elolvasni ha már válaszolni akarsz!

Én megértem amit mondasz, de rámerőltetni nem fogod, ettől még ugyanaz a véleményem. Amelyik állat alkalmazkodik az lesz sikeres, ennyi. Ez mindig is így volt és ez egy bizonyos fajtájú intelligencia. Sosem fogom megérteni, hogy mi a jó makacs kutyákban akik saját maguknak is ártanak ezzel, mint ahogy a makacs, hatalomratörő embereket sem bírom, akik nem képesek belátni egy ponton túl, és azt sem értem miért "szégyen" engedelmes és szorgalmas kutyának lenni. Nekünk is volt malamutunk. Imádtam, aranyos, édes volt meg minden... de csinálni sokat nem lehetett vele simogatáson kívül. Aztán lett saját kutyám, border kaliberű és több emberrel felért mert a szánkózáson keresztül a bújócskáig mindent vele csinálhattam. Persze csinálhattam volna a malamuttal is agyilag, de még csak elengedni sem lehetett...

2011. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Akiteki ***** válasza:
0%

Azt hiszem itt lehet a különbség köztünk. Én nem akarom használni a kutyáimat. Tanulásból pont elég a behívás és a lábnál közlekedés. Minden más addig érdekes, amíg mindketten élvezzük.

Ahogyan a kutyák, az emberek sem egyformák, a másképp gondolkodás nem jelent feltétlenül butaságot.

Egyébként meg az jutott eszembe, hogy milyen érdekességek vannak az emberi iq mérésében is. Vannak elfogadott mértékek, ami ugyanúgy érvényesek egy írástudatlan afrikai néger törzs tagjára, mint egy egyetemi professzorra. Mégsem mindegy, melyikre bízom a vakbélműtétem. De a professzorral sem szeretnék egy őserdőben eltévedni. :)) Az állatoknál nem tudnak ilyen teszteket csinálni, csak a tanult viselkedést tudják mérni.

2011. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%
Igen, az a baj veled hogy mindenbe ami nem te ízlésed szerint van, belecsempészel egy kis negatívumot. "szolgalelkű", "használni"... Lehet, hogy te nem így gondolod, de másoknak elég sértő. Amúgy pedig nem tudom mióta használat az hogy együtt játszottunk, mert Ő is akarta. Használat nélkül is sokkal könnyebb a hétköznapi élet az ilyen kutyákkal. És nem, nem lusta vagyok hogy "könnyű" kutyát szerzek be még mielőtt ezt is elsütnéd. A kutya a saját életét teszi legfőképpen biztonságosabbá és szórakoztatóbbá ezzel. Persze ha van hozzá egy megfelelő gazdája.
2011. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy pedig még egy nagy tévhit az ilyen gazdáktól akik nem értik a szófogadó kutyákat: azok akik igazán sikeresen akarják "használni" a kutyájukat, nem engedhetik meg hogy ne élvezzék mindketten. Mert anélkül esélyük sem lenne egy versenyen, még a szabályzatokban is benne van hogy csak boldog kutya lehet nyerő. Erről ennyit. :)
2011. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Akiteki ***** válasza:
0%
Jól van, légy boldog így. Azt hittem vitapartnerrel van dolgom, de csak egy elkeseredett emberrel. Bocsi, nem írok erről többet.
2011. okt. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!