Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted is 1 kutyának kint...

Szerinted is 1 kutyának kint a helye?

Figyelt kérdés
Nekem 1 vizslám és kint tartom , van neki 1 faszán leszigetelt háza benne sok pokróc ruha és nem fázik. Szerintem ez már túlzás hogy 1 panelba is kutyát tartnak. Nagyon szeretem a kutyám naponta több órát foglalkozok vele ha van időm szinte egész nap vele vagyok , de azért ő 1 kutya és nem a házba való. Szerinted?
2011. okt. 29. 19:27
1 2 3 4
 31/39 Lizaa ***** válasza:
71%
Hát szerintem a kutyának az ember mellett a helye amikor csak lehet. Mindenki eldönti, hogy akarja tartani a kutyáját/kutyáit. Én biztos elküldeném azt az embert aki nekem akarná megmondani, hogy hol tartsam a kutyáimat. Mondjuk nem arra gondolok, hogy a panel 11. emeletére vegyünk egy kaut, de ha nagy ház esetleg kerttel akkor lehet kinti-benti egy óriási méretű kutya. Vagy egy nagy testű kutya is lehet benti kutya napi több órás sétákkal foglalkozással. Az én kutyáim boldogok ezt bárki megmondja ha rájuk néz. Gyakran viszem úszni, erdőbe, túrázni de ha nincs annyi időm akkor elmegyek vele 2-3 órára futni , parkba és sétálni közben lefárasztom szellemileg (gyakorlunk, trükkök tanítása) és fizikailag is más kutyákkal játszanak vagy labdázok / frizbizek velük. Én nem tudnám elviselni hogy én a kandalló mellett ülök ők meg kint a jeges hideg időben vagy nyáron bent bármit csinálok a hűvös szobában ők meg keresik az árnyékot de közben megsülnek persze ha kint vagyok jöhetnek vele ki teszem a medencéjüket stb... De nekem ez a tökéletes kutyatartás... de mindenki döntse el maga mit szeretne
2011. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
6%

7:43-as. Az állatkínzás az ha kikötöd a kutyád egy láncra az udvar végébe! Ezek szerint a Yorkshire-t a lakásba tenyésztették. És igen minden kutyának kinő az aljzatszőre ha hideg van és rá van a teste kényszerülve.

Yorkshire: "Ez a kutya mozgásigénye terén remekül alkalmazkodik a családhoz. A lakáson belül és kívül egyaránt mozgékony. Nagyon szeret ásni és hancúrozni. Mérete miatt lakásban is könnyen tartható." Ez is csak egy kutya. Csak az enyém nincs felöltöztetve ölebnek meg kis pudlinak. Nem hord csillogós nyakörveket, nincs össze kötve a szőr a fején(-.- xD), nem veszem fel! És már növeszti a téli bundáját. Ugyanis 5 éves lesz most. Kicsi kora óta kint van és az immunrendszere nagyon erős lett. Egyszer sem volt beteg. Így vagyok a tacskómmal is.

2011. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
20%
Szálljatok már le a magas lóról, a kutyának kint a helye. Pont.
2012. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
21%
Így van utolsó, ezen nincs mit ragozni. Pláne egy nagy testű kutyának.
2012. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg ne vitatkozzunk. Ahhoz, hogy ti megértsétek, miről van szó, szét kellene szedni és újra összerakni benneteket. Hátha akkor lenne mivel megértenetek.
2012. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem sincs ezen mit ragozni: A kutyának a gazdája mellett van a helye és pont!
2012. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 szabónóri12 válasza:
Szerintem május végétől szeptember közepéig kint a helye kennelbe perzse negedd ki és az egyéb időszakokba bent éjjel-nappal :) de persze nem egy dán dog,de a kis-és közepes testű kutyákra ez vonatkozik...viszont ha nagyon hideg van akkor a nagy kutyát takard be és éjszakára hozd be a házba egy boxba.
2013. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
86%

Régi kérdés, de azért leírom a véleményem.

A kutya ott érzi jól magát, ahol a gazdája van. Testmérettől függetlenül bármilyen kutya tartható lakásban! Kertes házban lakunk, 6 kutyánk van, mindegyik alapvetően benti kutya. Akkor vannak csak kint a kertben, ha mi is kint vagyunk, ha bent vagyunk, ők is bent vannak. Mindenkinek saját helye van, de feljöhetnek reggelente az ágyba is,ilyenkor odabújnak hozzánk, ezzel is erősödik a kötődés. Ha elmegyünk itthonról, bent vannak a lakásban. Természetesen naponta sétálunk, sokat, meg túrázunk. Igen, ez valóban időt igényel, de akinek nincs, az ne tartson kutyát! Borzalmas látni, mikor télen, hidegben kint fekszenek a kutyák az udvaron... A mieink köszönik szépen teljesen jól érzik magukat bent, a lakásban, ahol a családjukkal lehetnek. És nem kistestű kutyákról beszélek kizárólag, 2 nagytestű (30 kg-os boxer keverék, 45 kg-os keverék), 2 közepes testű (23 kg-os argentin dog keverék, 18 kg-os keveré) és 2 kistestű (10 kg-os pincser keverék, 7 kg-os tacskó keverék) kutyánk van (meg 5 macska, ők kizárólag bent). Mindegyik boldog, egészséges kutya, mindegyik menhelyről hozott. Szóval, nem szerintem egy kutyának nem a kertben a helye, hanem ott, ahol a gazdája is van!

2015. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Kutyának igen is kint a helye. Feltéve ha nem punci nyaló patkány méretű kis dögökről van szó, de azokat nem nevezném kutyának alapjáraton. Persze aki élvezi hogy napi szinten 3x porszívózhat takaríthat a házában vagy nem zavarja hogy megeszi a retek nyugodtan tartson nagy testű kutyát a házában, ne normális ember nem megy be a kutyaházba, a kutya se menjen be az ember házába ennyi.
2021. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!