Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döntés a barátom és a kutyám...

Döntés a barátom és a kutyám között?

Figyelt kérdés

Van egy arab barátom 2 éve (muszlim), akivel nem élünk együtt. Èn mindig akartam kutyát, de ö jött azzal, hogy ö nem tarthat a lakásban, mert akkor "bepiszkolja" magát. 1 hónapja összevesztünk, én úgy éreztem végleges, és vettem egy kölyökkutyust. Tegnap délelött kibékültünk, mondtam, hogy van kutyus. Este hívott, hogy menjek hozzá, én meg mondtam, hogy ha megyek, akkor vinnem kell a kicsit is, mert még nagyon pindurka és nem hagynám egyedül. Erre közölte, hogy kutyával ne menjek. Mondtam, hogy akkor jöjjön ö. Mondta, hogy nem, amíg ott a kutya. Erre felhúztam magam, és odamentem hozzá a kutyával. Lehívtam, megmutattam neki, és mondtam, hogy mostantól velem lesz a kutya, és nem mondok le róla azért, mert neki nem tetszik. Ha egy ilyen csöppség közénk tud állni, akkor jobb, ha ez most kiderül. az eltérö vallás és kultúra miatt késöbb jóval nagyobb problémáink lehetnek, mint egy kiskutya, pl. ha közös gyerekünk lenne. Ha ezt nem érti meg, akkor hogy értene meg bármi mást? Mondtam, hogy vegyen vissza, mert Európában van, itt megszokott a lakásban a kutya, szóval ne jöjjön azzal, hogy a vallása miatt nem lehet!

Mondta, hogy van valami szabály, hogy ha hozzáér a kutyához akkor nem imádkozhat x ideig. Visszavágtam, hogy bezzeg az alkohol meg a cigi is bün, mégis iszik, meg dohányzik. A hazudozásról nem is beszélve, mert párszor rajtakaptam, de megbocsájtottam.

Nem engedek ebböl, ha emiatt nem találkozunk, akkor sem. Jól teszem, igaz?

Amikor látta a kutyust akkor tetszett neki de a világért meg nem simogatta volna, hozzá nem ért volna.


2011. nov. 5. 08:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Tehát mindenki egyetért, kivéve az elsö válaszolót.

Van itt valaki esetleg, aki otthon van az iszlám vallásban, és meg tudná nekem mondani, hogy mennyire bün egy kutyával együtt lakni? Mert attól tartok, csak túloz...

2011. nov. 5. 10:17
 12/31 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kis bűn, nagy bűn. Nincs olyan, hogy a kutyához érni sokkal súlyosabb bűn, mint dohányozni.
2011. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó, ha ismered az iszlámot, akkor kérlek írj még. Hogy fér meg a vallással, hogy kívülre mutatja hogy mennyire tisztalelkü hithü, valójában pedig iszik (nem keveset), cigizik, hazudik és átver másokat, hogy ebböl ö hasznot húzzon? A Ramadánt úgy tartotta, hogy amikor nem látta senki akkor evett napközben is. Mondja, hogy napi 5ször imádkozik, de ez nem igaz, mert látom. Ezek után nevetséges, hogy egy kiskutyából problémát csinál, igaz?
2011. nov. 5. 10:28
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerem ezt a vallást, de az alapján, ahogy leírod a dolgokat, ő csak a vallás mögé akar bújni a kiskutya kapcsán.

Nem kizárt persze, hogy van ilyen kutyára vonatkozó a vallásban, de ha ennyire nem tartja be a többi dolgot, akkor ez tényleg csak takarózás a részéről és inkább arról van szó, hogy pusztán nem akarja a kutyust..

2011. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Amennyire én tudom, a vallással való takarózás is bünnek számít.

Na lehet ez volt a jel, hogy hagyni kell a francba, mert ez jobb már nem lesz.

2011. nov. 5. 10:38
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt a vallást, én baptista vagyok. De aki hisz -most függetlenül attól, hogy miben-, annak tudnia kell ezt.

Nem akarom bántani a srácot, de egy nagy kamugép. Hagyd a csudába.

2011. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok jóra nem számíthatsz. Szerintem is érdemesebb lezárnod ezt a kapcsolatot és egy normális srácot keresni - aki nem utolsó sorban szereti az állatokat :)
2011. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom hogy kibírtad 2 évig, a legnagyobb jóindulattal mondom, az arab kultúra nagyon más, lehetetlen "egészségesen" összeilleszteni az Európaival. Nekem is volt egy arab pasim, hát ne tartott sokáig, mondjuk nem pont a kutya miatt mert bár a kutyatartás nála teljesen mást jelentett de pontosan tudta hogy nekem ez érzékeny pontom, jobban teszi ha szól be. Az arabok nagyon mások, még azok is akik próbálnak beilleszkedni, egyszerűen más mentalitás, más kultúra, más szokások. És előbb utóbb felülkerekedik rajtuk ez, az első pár hónapunk nekünk is csodás volt, tényleg iszonyat figyelmes, elhalmozott ajándékokkal, bókokkal, aztán jöttek a bajok, ne így öltözz, ne így sminkelj, kivel voltál, hol és miért, ne dolgozz, maradj otthon, ne találkozz a családdal stbstb


Tehát igen, jól tetted, és nem csak a kutya miatt, magad miatt is, hosszú távon nagyon komoly problémáid lettek volna.

2011. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Eleve ott van a legnagyobb hiba hogy arabbal jársz!! Lehet rasszistázni de magyar kultúrához az arab nagyon nem passzol,és amit most a kutyával művel az majd hatványozódni fog ,ha gyerek is lesz.Már most látod ,hogy hazudik és átver másokat ,kétszínű és álszenteskedik a vallás mögé bújva,de vele vagy? Sok a pénze gondolom azért... de semmit nem fogsz vele érni ha majd megcsal és a gyerekeddel elszökik valahová arábiába soha többet nem fogod látni egyiket sem.Okos ember más kárából tanul,buta a sajátjából sem.
2011. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted amit tettél! A helyedben minél előbb végleg elbúcsúznék tőle. Ha már most hazudozik mi lesz később? A többiről nem is beszélve. Ahogy már az egyik válaszoló is írta, nem muszáj itt élni, de ha már erre a döntésre jutott neki kell alkalmazkodnia az itteni szokásokhoz, nem neked az övéihez!
2011. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!