Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döntés a barátom és a kutyám...

Döntés a barátom és a kutyám között?

Figyelt kérdés

Van egy arab barátom 2 éve (muszlim), akivel nem élünk együtt. Èn mindig akartam kutyát, de ö jött azzal, hogy ö nem tarthat a lakásban, mert akkor "bepiszkolja" magát. 1 hónapja összevesztünk, én úgy éreztem végleges, és vettem egy kölyökkutyust. Tegnap délelött kibékültünk, mondtam, hogy van kutyus. Este hívott, hogy menjek hozzá, én meg mondtam, hogy ha megyek, akkor vinnem kell a kicsit is, mert még nagyon pindurka és nem hagynám egyedül. Erre közölte, hogy kutyával ne menjek. Mondtam, hogy akkor jöjjön ö. Mondta, hogy nem, amíg ott a kutya. Erre felhúztam magam, és odamentem hozzá a kutyával. Lehívtam, megmutattam neki, és mondtam, hogy mostantól velem lesz a kutya, és nem mondok le róla azért, mert neki nem tetszik. Ha egy ilyen csöppség közénk tud állni, akkor jobb, ha ez most kiderül. az eltérö vallás és kultúra miatt késöbb jóval nagyobb problémáink lehetnek, mint egy kiskutya, pl. ha közös gyerekünk lenne. Ha ezt nem érti meg, akkor hogy értene meg bármi mást? Mondtam, hogy vegyen vissza, mert Európában van, itt megszokott a lakásban a kutya, szóval ne jöjjön azzal, hogy a vallása miatt nem lehet!

Mondta, hogy van valami szabály, hogy ha hozzáér a kutyához akkor nem imádkozhat x ideig. Visszavágtam, hogy bezzeg az alkohol meg a cigi is bün, mégis iszik, meg dohányzik. A hazudozásról nem is beszélve, mert párszor rajtakaptam, de megbocsájtottam.

Nem engedek ebböl, ha emiatt nem találkozunk, akkor sem. Jól teszem, igaz?

Amikor látta a kutyust akkor tetszett neki de a világért meg nem simogatta volna, hozzá nem ért volna.


2011. nov. 5. 08:27
1 2 3 4
 21/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Elég sok arab ismerősöm van a munkám kapcsán.

Sajnos azt kell mondanom, hogy az életfelfogásuk annyira nem egyezik a miénkkel, hogy ezért képtelenek beilleszkedni.

A lányom tavalyelőtt két hónapig volt Egyiptomban, csak megerősíteni tudta ezt.

Náluk a hazudozás, mások átverése olyan természetes dolog, mint nekünk a kézmosás. Hozzátartozik a mindennapi életükhöz. Egyik nap mindent megígérnek, másnapra azt is letagadják, hogy találkoztunk.

Egy ismerősöm jó pár éve hozzáment egy arab hapsihoz. Nagyon kellett neki a házasság, különben kiutasították volna az országból. Az esküvő előtt elhalmozta mindennel a családot. A nagymamán annyi arany volt, hogy lehúzta a nyakát. Az esküvő után meg szépen visszakért mindent.

Volt régen egy iraki szomszédom. Ivott, mint a kefekötő, de a húst csak úgy ette, hogy minden hónapban levágott saját kezűleg egy kecskét, nehogy tisztátalan húst fogyasszon. Persze mikor rákérdeztem, mi van a piával meg a cigivel, akkor kimagyarázta, hogy az nem akkora bűn. Ja, épp ahogy nekik kedvező.

2011. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Uh, idáig is nagyon tartottam ettől a lelkileg sötét népségtől, de most már úgy fogom őket kerülni, mint a tüzet:(
2011. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
97%
Még szép hogy a kutyát választod, egy kutya 1000x többet ér, mint egy (ilyen) ember!!!!!!
2011. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

Ahogy olvasom a válaszokat, sajnos megláttam,hogy milyen a barátod. Sajnos nem lehet megbizni benne igazából, és ha a hitvallástm se tartja be, akkor szégyellheti magát. Tényleg jobb lenne lezárni a kapcsolatot, mert ha ilyen kiszámithatatlan, és véletlenül gyereketek lesz, gondol egyet majd, hogy a gyerek az övé, és elviszi. Amugy arábiában nem úgy viszonyulnak az állatokhoz, mint mi. A rendszeres kutyasétáltatások alkalmával, ha fekete bőrűekkel, vagy arabokkal találkozunk, nagy ívben kikerülnek minket, látszik rajtuk hogy félnek a kutyátol. volt egy arab-magyar osztálytársam. Mindkét nyelvet beszélte, de ő is tartott az olyan házikedvencektől, mint a hörcsög, nyúl. Látszott rajta,hogy zavart, és nem értette a dolgot. Tehát valamelyest lehet szokatlan a barátodnak a kutya. de az ivás, dohányzás, hazudozás nem megengedett.

2011. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, de a családomban volt hasonló történet, csak kulturális különbségek nélkül. A tesóm a csaj választotta a kutya helyett. Én már akkor csóváltam a fejem. 7 év múltán a tesóm elém állt, hogy ő nem is érti már, hogy mit akart ettől a nőtől, de már biztos benne, hogy tönkre tette 7 évét. Én csak csóváltam a fejem, hogyez már akkor látszott, mikor ilyen választás elé állította.
2011. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt! *Ès igen, én is ahogy újra végigolvastam a saját kérdésem kifejtését, és a hozzászólásokat, mintha felkapcsolták volna a villanyt... Nem a kutya itt a gond, a problémák sokkal mélyebben gyökereznek, csak eddig nem láttam a szerelemtöl. Ahogy az egyik kommentelö állította, h valszeg azért vagyok vele, mert pénze van, hát az a helyzet, hogy nem, nincs pénze. Csak egyszerüen elvette az eszem. Már egy ideje kezdett felszállni a rózsaszín köd, de most végleg eloszlott. Mellesleg, ma sem találkoztunk. Felhívott, hogy átjönne, de tegyem el a kutyát valahova, vigyem át a szüleimhez. Mondtam, hogy nem tudom átvinni. Közölte, hogy akkor nem találkozunk. Mondtam, hogy rendben.

Még egyszer köszönöm a bíztatásotokat. A kutyus itt alszik az ölemben :)

2011. nov. 5. 23:30
 27/31 anonim ***** válasza:
85%
Látod ennyit érsz neki, hogy akkor nem találkozunk. Ha igazán szeretne, átmenne, megpróbálná, megbarátkozna a kiskutyával, és akkor legalább látnál valami igyekezetet.
2011. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igaz igaz!!! Rendesen felhergeltem magam tegnap. Pontosan ahogy írtad utolsó, ennyit érek neki! Ha krokodilja lenne annak, akit szeretek, akkor is átmennék hozzá... nem egy kiskutya. Na úgy bxszom ki hogy csak úgy csattan, csak találkozzak vele.
2011. nov. 6. 10:47
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

helló! én Egyiptomban élek, és az egyik hithű muszlim kollégám azt mondta hogy nem a kutyával van a baj, hanem a kutya orrával, az "tisztátalan", egy másik muszlim szerint meg valami olyasmi van a Koránban, hogy Mohammed próféta kimerte a kútból a vizet a cipőjével, hogy a kutya, aki beleesett, ne fulladjon meg (nem értettem kristálytisztán, de ez volt a lényege) - de ez a pasi bevallotta hogy ő nem szereti a kutyákat, meg nem akarja, hogy egy is hozzáérjen, ezt bevallja, de nincs benne a Koránban így kifejezetten, hogy kutyaellenesség.


itt pedig divat lett a kutya, sok helyinek van német juhásza, dogja vagy am staff-ja (én sem értem). Nem hiszem, hogy mind keresztények, habár ki tudja. Van helyi ismerősöm akinek van kutyája és a kutya a család kedvence.


van oylan, aki muszlim, vagyis sok, aki szerint ha pl a lakásban cigizel azt Allah nem látja ...pfff... tehát ami zárt ajtók mögött történik, azt nem látja.


Mások szerint meg hazudni egy hitetlennek nem bűn, hanem vagányság, menő, mert akkor azt jelenti, hogy ha elhiszed, akkor ő az okosabb... furcsa....

2011. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Figyelj, olyanokat írtál, hogy leesett az állam.

Igen, ez a "hazudni egy hitetlennek nem bün, mert ha elhiszed akkor ö az okosabb". Na ezt a kedves böszen gyakorolja is, most akkor legalább tudom mi az oka!

Ès igen beszéltünk a kutyás dologról, ö sem érinti meg, mert valami olyanokról hablatyolt, hogy ha kutya van a házban, akkor nem jönnek be az angyalok... bár erösen kétlem, hogy abban a házban, ahol minden este jól beba.zik, meg olyan füst van a cigitöl, hogy nem látok el kettöig, sok angyal lenne. Majd pont egy tacskó fogja elüzni az angyalokat. Mondtam is neki, h én mindent megértek, de tényleg, nyitott vagyok meg elfogadom az ö vallását és tisztelem is mindig, de ez... gáz. mellesleg itt is vannak arabok, akik tartanak kutyát, rákérdeztem, és azt mondta, hogy ök nem hithü muszlimok... nem akartam megint felhozni, h ö mennyire hithü, meg mi a helyzet a képmutatással, a kívülre mutogatott hibátlansággal, meg mi a helyzet a zinával, meg a Ramadánnal, meg a többi tiltással... Kiismertem, lapát. Nem a kutya miatt, hanem azért, mert engem is átver.

2011. nov. 14. 09:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!