Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! Mit csináljak? Ezt...

SEGÍTSÉG! Mit csináljak? Ezt már nem bírom!

Figyelt kérdés
Az életem több mint egy éve arról szól, hogy több helyről kaki szedés, pisi felmosás, szőnyeg sikálás, szőnyeg kidobás, díszpárnamosás (már nincs színük a díszpárnáimnak a sok mosástól) takaró mosás, ágynemű csere naponta!!!!! Egy csivaváról van szó, aki majdnem másfél éves, és MINDENHOVA odapisil! Kicsi korában került hozzám, akkor betudtam a kölyök kori nehézségeknek, na de most már?! Van rajta kívül más kutyám is, velük semmi probléma, de az ő helyüket is rendszereseb lepisili. Amúgy egy ivartalanított szuka, tehát nem területjelölésről van szó. Esténként mikor lefekszem és sikerült neki napközben besurrani a hálószobába, mikor magamra húzom a takarót érzem, hogy pisis, akkor felkelni, áthúzni... nagyon unom már, elegem van! Már mindenhol és mindenemen pisi szagot érzek! Tudom, hogy nem beteg, mert vannak olyan CSODA napok NAGYON RITKÁN, HAVONTA, hogy nem pisil be. Másfél, két óránként kiviszem, sokszor nem is pisil kint órákig, szerintem tartogatja bentre... Múltkor a kanapén feküdt mellettem egy párnán, egyszer csak felült lesunyította a fülét, és odapisilt. Még azzal sem tisztel meg, hogy legalább titokban csinálja! Én ezt nem bírom már, mit csináljak? Van valakinek hasonló problémás kutyája???
2011. nov. 6. 09:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Már elnézést,de itt nem a kutya a hibás,ha nem voltál következetes gazdi,nem tudtad szobatisztaságra nevelni,akor az nem a kutya bűne,én is kinlódtam a Yorkimmal,és igen TAKARÍTOTTAM RENGETEGET!De szobatiszta..Akinek van kutyája illene tudni bizonyos praktikákról,vagy kutya vásárlás előtt körbenézni,mit ajánlatos tenni bizonyos esetekben.Mit vársz tőle ha 1 éve van nálad és neki kb az a normális ,hogy bárhova odapiszkít?!
2011. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hát ezt a választ kár volt elküldeni, sajnos semmit sem tudsz a helyzetről, bár leírtam, de látom nem olvastad el figyelmesen. A kutyus SOHA nem wczhetett oda, ahova akart. Mindig kertbe, alomra, pelusra volt szoktatva, legaábbis próbálkoztam volna ezekkel, csak nem jöttek, jönnek be. Ezért kértem más tanácsokat. Látom ez számodra nem volt érthető.
2011. nov. 8. 19:42
 13/23 Akiteki ***** válasza:
Az alom, meg a pelus. Ez volt az első hiba. A második már összetettebb. Egy év alatt még az a kutya is szobatiszta lesz, akit soha nem tanítottak. Kivéve, ha azért csinálja, mert ott az emberfalka, akit azért tart, hogy őt kiszolgálják.
2011. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Értsd meg,nem a kutya a hibás, te írtad,h az elején kölyök kori nehézségnek tudtad be, elcseszted...1,5 éve csak takaritasz de semmit nem teszel.Mostmár sirankozhatsz:)
2011. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos ez még mindig nem világos... Mégis mit tehetnék még a szobatisztasága érdekében? Hiszen picike kora óta kijártam vele hogy dolgát végezhesse, nyáron rengeteget volt kint a kertben órákat is. Szóval nem az a felállás, hogy én csak takarítsok utána. Sokszor megszidtam, TUDJA hogy rosszat csinál, és hogy nem szabad. A pelus meg az alom tippet egy másik segítő szándékú oldalon kaptam, hogy hátha arra rászokik ha már semmiképp sem akar CSAK kint wczni. Mert wczik ő kint is, csak nem várja mindig meg hogy kint legyen. Tehát nem értem mit kellett volna még csinálni... Miket???
2011. nov. 9. 14:51
 16/23 Akiteki ***** válasza:

Ezt mondjuk, hogy a bepiszkítás csak egy tünet. A kutyának nem ez a baja. Hiába viszed le órákra, nem azért sz...k be, mert nem tudja tartani, hanem mert nem akarja. Mert ő ezt is megteheti.

Ebből nem fogtok néhány netes tanácsadással kigyógyulni. Szakértő tréner, kutyaiskola kell.

2011. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Már beszéltem egy szakemberrel, remélem eredményes lesz.:) És elkezdjük a kutyaiskolát, találtam egy nagyon szimpatikus kis helyet, az oktató is szimpatikus, és a csoportban csak csivavák, yorkik, meg egy tacskó van:) Köszönök szépen mindent! (majdnem mindent...) :P
2011. nov. 10. 08:31
 18/23 Akiteki ***** válasza:
Örülök neki, remélem lesz egy szófogadó, jól nevelt kutyusod.
2011. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
ajándékozzad el ha nem bírod vagy vidd el egy menhelyre
2011. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
0%
Átérzem a problémádat,én is szenvedek ettől. Bár az én csivim csak 4 hónapos. Le van neki téve a pelenka, TUDJA, hogy oda kell pisilnie, mégis oda piszkít ahova kedve van - még az ágyra is. Bele nyomom a nóziját, rácsapok a fenekére, meg mutatom neki a pelenkát.... tudja, hogy rosszat csinált mégsem megy a pelusra. Vettem neki almot, azt meg el kezdte enni. Az utcán meg csak szaglászik. Én is tanácstalan vagyok, pedig nevelem.
2011. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!