Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogják fel az...

Miért nem fogják fel az emberek hogy a kutya nem gyerek?

Figyelt kérdés

M.mint hogy:-Jajj hogy vagytok ilyen szívtelenek hogy kint hagyjátok szegény kutyát éjszakára??

-Én a kutyámat télen nem engedem ki csak ruhában (de nem csicsázom túl)

stb--stb..


Miért nem fogják fel az emberek hogy a kutya nem gyerek és kinő a téli szőre és úgy nem fázik???


2011. nov. 21. 21:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem nő ki a szőre. :) Van fajta (pl doberman) ahol tudtommal tenyésztésből kizáró ok az aljszőrzet megléte.

És ez az az eset, hogy "ha már elcsesztük, hozzuk helyre". Vagyis ha a nagyon kistestű/nagyon rövidszőrű kutya fázik, mert nincs szőre/testtömege, ami megtartaná a hőt, hát egy felelős gazda kicsit rásegít. Kutyaházzal, azzal, hogy beengedi télen, vagy valami régi pulóverrel.

A lovakat is lepokrócozzák. Az senkit nem irritál? Pedig mennyivel hülyébben néz ki egy ló kabátban.

Ezzel a logikával, amit te mondasz, az emberek nem tarthatnának olyan kutyát, amit pl. a mienknél melegebb égövön tenyésztettek ki. Nem tarthatnák lakásban, mert ha a 20 fokból télen kiviszi a parkba a flexi pórázon, sokkal könnyebben megfázik.


Én mondjuk a "Miért nem fogják fel az emberek hogy a kutya nem gyerek?" kérdés olvasásakor egész másra asszociáltam... Vannak sokkal nagyobb gondok az antropomorfizálással, mint hogy a rövid szőrű kutyákra valami szigetelő ruhát adunk.

2011. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy ruha mert jó ha fázik ok.


de az hogy egy táskában cipelik kissé túlzás

2011. nov. 22. 17:06
 13/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jó gyorsan váltasz, eddig nem volt szó táskában cipelésről.
2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Miért nem fogják fel az emberek hogy a kutya nem gyerek?"


A kérdésben benne volt a táska meg minden de mind1 ;)

2011. nov. 22. 18:23
 15/21 A kérdező kommentje:
2011. nov. 22. 21:08
 16/21 anonim ***** válasza:

És a csaj mosolyogva simogatja. Na ITT kezdődnek a problémák.

Egyébként egy csomó családot ismerek, ahol a gyerekek normálisak, kiegyensúlyozottak és kitűnően neveltek, a kutyák meg hisztériás idegroncsok tele viselkedésproblémával. Pedig ugyanúgy nevelték őket. :)

2011. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

a kutya az kutyagyerek, pláne ha nagyon pici.

soha, semmilyen kutyát nem hagynék kint a hidegben, nem vagyok aljas féreg.

télen igenis fel kell öltöztetni a kutyuskákat, jól esik nekik.

egyes kutyafajtáknak hiába nö ki a szöre, lásd yorki, az nem védi a hidegtöl.

a kutyáknak ágyban a helyük, a gazdi mellett, pihe-puha ágyikóban, sok játékkal.

a táska azért kell, hogy ahova tilos bevinni kutyát, oda ebben a táskában visszük be! nem köthetjük ki a bolt elé, mert lenyulják azonnal. tuti lenyulják, mert 100 ezer körül mozog az ára. nem hagyhatom, hogy elrabolják a kiskutyámat! ezért kell a táska. kocsiban sem hagyom, és otthon sem, mert szegény egyedül lenne és félne, vagy szomoru lenne. érted már ember??? ezért van a táska!!!!! utána szépen kivesszük belöle és futkározhat!!! akiket táskával látsz, hidd el, nem idiota kutyát táskában tartó örültek, hanem olyan emberek, akik kiadtak egy vagyont az apro kutyájukért, a táska is minimum 10 ezer, oltások, kaja, ruhácskák, mert mindnek van...szoval többszázezret költöttek már a kisállatra, avagy FONTOS nekik!!! mivel a táskában ül, a gazdival van, ergo nem egyedül otthon, vagy a kertben, vagy kibas.zva a menhelyre. érted már???? a gazda viszi magával mindenhová!!!!! te ezt látod, amikor táskában van. lehet plázában, aova nem mindig engedik be, vagy az utcán, lehet be akar rohanni gyogyszertárba, pékség, stb..... és oda kutyát nem vihet. nekünk is van táskánk, a kiskutyám megszokta, szereti, mert velem lehet. kukucskál kifelé , lát mindent, kap levegöt, kényelmes a táska, pihe-puha, takaro is van bent, némi rágcsifalatka is.hidd el, nagyon jo nekik ott a táskában, pláne, amelyik kutyus kölyök kora ota megszokta, hogy igy a gazdival lehet. akár el is szundikálhat benne. örülnél neki te kérdezö, ha ilyen jó sorod lehetne, mint ezeknek a kiskutyáknak!!!!! hidd el, és bármelyik gyerek örülne!!!! úgyhogy szerintem vesd el a hülye nézeteidet, hogy ez vagy az rossz a kutyának. hidd el, nem rossz 24 órás gazda felülegyet, szeretet , kényelem, meleg ruhácska...azért csak jol jön a fagyban!!!

2012. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Uramatyám!!! Tényleg valami vizsgához kéne kötni a kutyatartást.

Az ilyen plázamacskákat meg a hajuknál fogva rángatnám ki, mikor beviszik a táskakutyájukat oda, ahova nem szabad.

Kéne egy kis népességcsökkentés, mert az iq mennyisége állandó.

2012. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

akiteki. semmi közöd hozzá hova viszem be a picit. kórházba is beviszem, élelmiszerboltba is, mindenhova, érted?????

most legutóbb pedig 50 ezret fizettem, mert volt egy kis hasmenése és aggódtam érte, minden vizsgálatot megcsináltattam rajta. napokig hordtam kontrollra.

tudom, hogy irigykedsz....hogy a kiskutyára többet költök, mint amit keresel, de ez van. és ne erösködj...nem hiszem, hogy a hajamnál fogva mernél kidobni...mert valószinü ha ennyit költök kontrollra, verölegényekre is futja, és akkor annyi az ilyen kis agressziv csicsáknak!!!

2012. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
Erről beszélek. Plázap...csa a csivavájával és a tetkós kopasz drealerrel, aki úgy képzeli, hogy rá nem vonatkoznak a törvények.
2012. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!