Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ujszulott babamat bemutattam...

Ujszulott babamat bemutattam a stafi kutyamnak, egyfolytaban nyalta a szajat. Ez baj? Megakarja enni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 11:22
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
4%

Amúgy mit keres egy kutya egy újszülött mellett?És még a száját nyalogatja...

Majd elkap valamit a kutyától.

Biztos nem megenni akarja csak ismerkedik az új jövevénnyel.

2011. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért pontoztátok le ennyire 13:35-öt, amikor nem írt hülyeséget. Az úgynevezett "harci" kutyák, mint a staffi is, csak más kutyákkal szemben agresszívek, nem az emberrel. Azokkal mindig is barátságosnak kellett lenniük. Nem véletlen, hogy a rossz hírük ellenére még véletlenül sem ők vezetik az ember elleni támadások listáját. Hanem az olyan egyébként népszerű fajták, mint a németjuhász és a spániel. A lenti idézet az amstaffrescue honlapjáról való. Különösen ajánlom mindenki figyelmébe az utolsó mondatot:


"A feléje kíváncsian közeledővel kész azonnal barátságot kötni. Nagyon vidám természet és bármikor kapható egy kis játékra, bolondozásra. A fajta egyik legfontosabb jellemzője éppen az a hihetetlen életkedv, amely rögtön átragad mindenkire a környezetében. Szeret a figyelem középpontjában lenni, valósággal lesi az alkalmat, hogy szerepelhessen. Különösen kedves és figyelmes a gyerekekkel, s tőlük mindent elvisel."


[link]


És igen, egy pici gyereket soha, egyetlen kutyával sem hagyunk egyedül, bármilyen jól nevelt is. És ne haragudj, de azt feltételezni, hogy azért nyalja a száját, mert meg akarja enni.... Őszintén szólva most nem tudom, sírjak vagy nevessek....

2011. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megnevetettelek, DE , hogy érzi a tej illatát, egy kutyás magazinban olvastam!!!!
2011. nov. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
bemutattam megint,ma,es hatra huzta maga ala a farkat es a fuleit is hatra huzta es nyalta a szajat....most mit jelez?
2011. dec. 3. 16:53
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is azt, amit a # 18-as írt. Bizonytalan, ideges a kutya és a szájnyalogatással csillapítja önmagát. Nem tud mit kezdeni a helyzettel, talán fél. Látni kellene a jelzéseit, így nehéz megmondani! Fokozatosan szoktassátok a gyerekhez, viselkedjetek természetesen és minél több időt töltsetek együtt a kutyával és a gyerekkel! Ezekszerint napokig nem is látta a gyereket? Azt hogy sikerült "elérni"? Amikor csak lehet, legyen bent veletek a kutya a lakásban, hogy részt tudjon venni a családi életben!
2011. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
FULE?FARKA?
2011. dec. 3. 17:52
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

A szájnyalásnak is van több formája, fontos hogy mellette milyen gesztusai vannak még. Mert pl. a palotapincsink nyalja a kis száját ha örül nekünk, ha finomat kap, és akkor is ha megmutatjuk a tengeri malacot, de akkor látom a vadászó beállást a mozdulatain, a nézésén.

Közben csóvált a stafid? Füleit előre/hátra húzta? Le se vette a szemét a babáról? Ezek fontosak.

2011. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
utolso,27-es,minek irsz,ha nem olvasod el?fule,farka,behuzva,hatra
2011. dec. 3. 18:05
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

18.00 vagyok. Ja bocs most látom írtad a viselkedését. Hát... én ha ezt csinálta nem nagyon bíznék benne. De ha megpróbálod azt hogy ha megmutatod, közben simogasd a kutyus fejét és beszélj nyugodt hangon. Pl. Nyugi, semmi baj, szeretjük a babát... Érezze hogy őt ugyanúgy szereted attól még hogy született egy gyereked. Naponta többször simogasd meg. Aki azt írta beteg lesz a gyerek a kutyától... inkább nem mondok rá semmit. Van sok gyerek aki kutyával nőtt fel, a nyakába kapaszkodva tanult meg járni, beleevett a táljába, belenyúlt a szájába stb, mégse lett szó szerint "kutya baja" sem!!!

Sok sikert az összeszoktatáshoz. :)

2011. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Te egy hülye vagy ha tényleg kutyával nyalatod a gyereked száját.
2011. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!