Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell felszedni?

Miért kell felszedni?

Figyelt kérdés
Én pl nem szoktam a kutyám után felszedni. Azért kéne felszedni hogy mások ne lépjenek bele? (Egyébként itt ez nem veszélyeztet senkit mert ahova én viszem a kutyám ott csak kutyások sétálnak és ők sem szedik fel... mielőtt még kötekednétek) Káros vagy jótékony a kutyagumi a környezetre nézve? :D

2011. nov. 28. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Elég nagy baj, én mindig felszedem a kutyám után, de pont az ilyen emberek miatt, mint te, lépek bele a kutya sz@rba!!!!!
2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért szeded fel a kutyád után is, ami miatt Te sem pakolod a csomagot az út közepére.
2011. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell felszedni, mert fertőzés forrása lehet. PL. férgességé, vagy más súlyosan fertőző betegségé.

Azért is, mert alapvető együttélési norma, nemcsak a kutya nélküliek utálnak kutyaszarba lépni. Nekem 2 nagy testű kutyám van, a szántóföldön és az erdő mélyén kívül mindehol összeszedem. Nem hiszem, hogy szeretsz úgy kutyát sétáltatni, hogy bokáig jársz a kutyaszarban. És egyébként azt se értem ez számodra miért kérdés. A felelősségteljes kutyatartáshoz ez is hozzátartotik.

2011. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudod a kutyák nem tudnak a WC-be sz_rni.Szerintem pedig fel kell szedni mivel nem egy kellemes élmény amikor belelép valaki.Na meg igen a fertőzésveszély más kutyák is elkaphatnak valamit.Mindenképpen fel kell szedni.Bünteti kellene azt aki nem szedi fel ugyanúgy mint a tilosban parkolókat.
2011. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
19%

Én még kölyökkorában összeszedtem, de most már egyáltalán nem.

Majd ha ugyanabban a parkban ahová járunk a kutyánkkal, nem kell árgus szemmel figyelnem az állatot, hogy meg ne egyen megint egy adag EMBERszart, akkor én is összeszedem.

A hajléktalanok nálunk ott potyogtatnak ahol nekik tetszik, nekik szabad??

Nem egyszer fordult elő, hogy a kutyám beleevett...ez sem higiénikus.

Az én kutyám legalább oltott, féregtelenített szemben a hajléktalanokkal.

2011. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Káros, mivel a kutyasz.r nem olyan összetételű, mint a növnyevő tehén végterméke, amit trágyának lehet használni. A kutyasz.r erre nem jó. Ezen kívül nem higénikus. Pláne nem ekkora mennyiségben és hígításban. Azon kívül a saját emberi szarunkat sem dobjuk ki az ablakon... Az h valaki felszedi-e a saját kutyája után az intelligencia és igényesség kérdése. Ha nem, azzal meg kiállítja a saját szegéynségi bizonyítványát...
2011. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ha az erdőben végzi a dolgát, az nem káros. róka, muflon, vaddisznó is oda végzi... (más kérdés, hogy ahol kutyaszagot érez a vad, azt jó ideig elkerüli, de én nem bánom, utálom a vadászokat... a magaslesek környékén jól megfuttatom a kutyákat.)

mg ha ott is fel kellene szedni, ilyen alapon én meg a lovasokra lehetnék kiakadva, mert ők aztán tényleg nem szedik fel...

mondjuk a lócitromot könnyebb is észrevenni...

vagy a pásztorokra, mert a rét, ahova sétáltatni járok tele van kecske, juh meg tehénsz.arral.:D

a kutyáim kedvenc csemegéje...



ha lakott területen végzi a dolgát, akkor viszont mindenképpen szedd fel!


(egyébként a kutyának sem jó, ha játék közben sz.rban hempereg...)



én falun lakom, a közelben vannak újonnan épült házak, utána már egy mező, körtés és erdő jön. minden új beköltöző oda viszi a kutyáját, és nem szedi fel a piszkot...

mondanom sem kell, hogy szerencsétlen kisgyerekeknek nem egy nagy élmény ott kismotorozni...

(az én gyerekkoromban még iszonyú jó hely volt pesti parasztok és bunkó, beképzelt kutyásoktól mentesen...)


a szóval ne legyél tirpák, szedd fel.:) nem olyan nagy dolog.

én 4 óriás után szedegetem, akkor talán más is túléli...:)


(bár nem haragudnék meg érte, ha falura is raknának ki közkukákat...)

a pesti kutyások ilyen szempontból könnyen beszélnek, ott 50 méterenként van egy szemetes...

2011. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 5. válaszoló. Én is utálom, ha emberi ürüléket találunk, de attól, hogy más bunkó nekem/neked nem kell annak lenni.
2011. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Lesülne a bőr a képemről, ha nem szedném össze. Ez annyira alap. Én világ életemben utáltam, ha valaki szemetelt.

Márpedig ami a környezetnek nem a szerves része, az szemét. A kutyasz@r pedig nem tartozik közéjük, ezért összeszedem.

Na az ilyenek miatt szoktam anyázni, mint te, amikor kakiba lépek.

2011. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Elég zavaró, ha a fűben sétálva egyszer csak belelépek :) utálom az olyanokat, akik csak otthagyják.. főleg a járdán ;) szóval te legalább szedd fel a kutyád után :) :D Te is lehúzod a wc-t magad után, nem? :) ;) -.-"
2011. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!