Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell felszedni?

Miért kell felszedni?

Figyelt kérdés
Én pl nem szoktam a kutyám után felszedni. Azért kéne felszedni hogy mások ne lépjenek bele? (Egyébként itt ez nem veszélyeztet senkit mert ahova én viszem a kutyám ott csak kutyások sétálnak és ők sem szedik fel... mielőtt még kötekednétek) Káros vagy jótékony a kutyagumi a környezetre nézve? :D

2011. nov. 28. 14:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Jah és kedves 7. válaszoló! Tudod, akik terepre mennek lovagolni, a tanyától/lovardától kb. egy órányira, szerinted sz.rlapáttal a kezükben fognak kimenni a hosszú útra? :D Ne viccelj.. és a lócitrom különben is lebomlik pár nap/hét alatt..
2011. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%

A papírzsepi sem káros, mégsem dobálod csak úgy el. Ahol sok a kutyakaka, ott egy idő után büdös lesz, azért kell felszedni. Meg hát a legtöbb növény nem szereti a kutyagumit, tönkreteszi a talajt, és még ocsmányabb gazok fognak oda nőni.

A kultúra szót már meg sem merem említeni, nem hagyunk gusztustalan dolgokat szanaszét a környezetünkben és kész.


Annak ellenére amúgy, hogy felszedéspárti vagyok, én csak olyan helyen szedem fel, ahol van kuka is. Hazavinni nem fogom, meg a buszmegálló kukájába sem dobom, kövezzenek meg érte :) Amikor lakótelepen laktam és volt kuka, mindig összeszedtem, mostanában nem. Ha az önkormányzat b*szik lehetőséget adni arra, hogy kulturált legyek, akkor nem leszek.

2011. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én még a leghülyébb helyeken is összeszedem, múltkor a párom szólt rám egy szántóföldön, hogy tegyem már el azt a zacskót :)


Itt nálunk szinte sneki se szedi fel, csomószor kerülgetni kell a bombákat, és volt már h a kutyám lépett bele....


Össze KELL szedni, mert más (akár te is) beleléphet, veszélye,s büdös, stb...


Amúgy:


1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről


II. Fejezet


AZ ÁLLAT VÉDELMÉNEK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI


Az állat tartásának általános szabályai


(6) A kedvtelésből tartott állat ürülékét az állattartó a közterületről köteles eltávolítani.



Szóval törvény is van rá...

2011. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Na látom sokan nem olvasták, amit irtam hogy egy akkora kutyafuttató területről van szó hogy a kutyám nem szarban hempereg :D én sem állok bokáig a szarban és ott egyik kutyás sem szedi fel. Az meg hogy fertőzés forrása: az én kutyám nincs kitéve ennek a veszélynek, mivel oltva és folyamatosan féregtelenitve van, de sajnálom a te kutyád, hogy ha elkaphatja mert nem oltatod! :D Gyerekek erre nincsenek, a másik hogy itt sokan akkor csukott szemmel sétálgatnak ha belelépnek a kutyaszarba, szóval szerintem mindig a lábatok elé és előre bambuljatok. Csak hogy én is okoskodjak egy kicsit.

Aki azt írta, hogy nem olyan a természetnek a kutyakaka mint a trágya annak köszi! Te legalább hasznos választ is adtál.

Ha a belvárosban élnék én is felszedném ha ez megnyugtató! :)

2011. nov. 28. 17:07
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég lekezelően válaszoltál az eddigi válaszadókra, pedig te kérdezted a véleményünket, akkor fogadd el, hogy nem mindenkinek van gusztusa nézni, hogy odaszart egy kutya és nem szedi fel a gazdája. Márpedig kutyafuttatón is össze kéne szedni, lehet nagy területen van, de mondjuk mindenki leviszi a kutyáját mindennap, akkor csak lesz olyan, hogy valamelyik kutya belelép, vagy nyisd ki a szemed mégjobban. Látszik, hogy Magyarországon miért nem tudják feljebb hozni a normális kutyatartók számát(bocsánat, azoknak akik felszedik a kakit, oltatják, ivartalanítják és chipeztetik a kutyájukat)..Egyébként erdőn én sem szedem fel, de minden máshol, kutyafuttatón is felszedem.:-O Nem nehéz ám.
2011. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Lizaa ***** válasza:

Én felszedem mindig kivéve ha erdőben,réten vagyunk. Kivéve ha ösvény közepére végzi a dolgát. Szerintem (ahogy már többen is írták) ez egy szegénységi bizonyítványt ad rólad( meg aki nem szedi fel). Nálunk sincs kuka (kivéve buszmegállóba, bolt előtt... ergo egyenlő a 0 ), én beledobom a buszmeges kukába lehet kicsit bunkóság de jobb mintha otthagynám, a bolt előttibe meg nem fogom be dobni....

Ezért utálják M.o.-n a kutyásokat, mert a többség (elnézést) idiótán kezeli a dolgot. Szerinted miért van az, hogy Németországban már a plázába is belehet vinni a kutyákat (nem csak ölebet!!) itt meg M.o.-n? Max a freesnapfba viheted be... És ez mind ezért

Ha kicsit összefognánk, megjelenne a kultúra akkor nem itt tartana az ország, de ez már politika és nem csak kutyakakiról van szó, kicsit elkanyarodtam :)

Nem akarlak megsérteni de mostantól igenis szedjétek fel a kakit mert amit a kutyád tesz/végez azért felelős vagy!!!

Ha megharap a kutyád egy embert arra hivatkozol h másnak a kutyája is harapott meg embert? hát nem hiszem akkor miért van ez a csomag felszedésénél?

Ha kell (annyira idegesít) akkor pályázatokat lehet indítani, kérvényeket... Tudom nagyon idegesítő tud lenni mikor nagyon messze van a kuka és ellentétes irányba mikor te más fele akarsz menni DE ez nem jogosít fel!!!!

2011. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Kutyafuttatóban sem hagyunk szét kutyaszart. Ez kb. olyan, mint medencébe pisilni. Vagy teleköpködni a tornatermet. Egy bizonyos IQ alatt menő, de azért akibe szorult egy kis civilizált viselkedés, az inkább lenézi.
2011. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ja vagy van aki felszedi, csak utána eldobja a zacskót...
2011. nov. 28. 21:04
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mentalitást annyira nem értem... Más nem szedi fel, akkor én miért szedjem fel? Milyen óvodás hozzáállás ez? "A Pistike nem ette meg a levest, akkor én sem!"

Hát azért szedd fel, hogy ne süllyedj le a szintjükre, és mutass jó példát. Hátha szöget üt a fejükben, hogy jé, ha mindenki felszedné, akkor a kutyák nem zabálnák fel egymás ürülékét. Elég ám, ha egy nincs féregtelenítve. Egy mozdulat, nem nehéz.


Falun lakom, ahol tartanak haszonállatokat is, a tehenek nyaranta rendszeresen végiglepényezik az utcákat, amikor reggelente kihajtják őket, ezen kívül lovakkal is járnak az utcákon.

Ettől függetlenül közterületen MINDIG összeszedem a kutyagumit, mert nem vagyok hajlandó semmilyen szinten közösséget vállalni azokkal a kutyásokkal, akiknek az elve az, hogy "miért, más is ideszaratja a kutyát, akkor miért pont én szedjem össze?" Az ilyenek járatják le az összes kutyatartót.

Gyűlölök (kutya)kakába lépni, akár az udvarunkon, akár utcán, akár mezőn és abból indulok ki, hogy más se szeret. Gusztustalan és egészségtelen függetlenül attól, hogy van-e oltva-féregtelenítve a kutya.


Az meg nem érv, hogy a hajléktalanok is a parkba végzik a dolgukat. Nem ez kéne legyen a mérvadó... Ezzel a gőzzel az összes létező törvény semmisnek tekinthető, mert hisz egy csomóan vannak, akik megszegik!

De mint tudjuk, a demokrácia csak ott működik, ahol az embereknek legalább a többsége becsületes.

2011. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a látásmódodhoz:(

Mikor sétálok a kutyámmal - és ezt általában nem a betonon teszem - folyton belelépek mások otthagyott kupacaiba.

Másfelől meg ilyenkor -is - érthető a "nemkutyások" ellenszenve.

Képzeld el amikor egy ilyen esetben belemászol és otthon a saját fürdőszobádban, a saját mosdódban takarítod más hanyagsága miatti gusztustalanságot mindezt úgy, hogy te pedig fölszeded a tiéd után! Szégyelje magát minden ilyen kutyás!!!!

Általánosítás: egyébként miért csak mindig nagy kupacokba lépek bele?!

2011. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!