Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzsol a kutyám?

Miért habzsol a kutyám?

Figyelt kérdés
Beagle, 4 hónapos, magas kategóriájú szuperprémium táppal etetem, napi 3-szor, adagolás szerint, a táp mellé napi kétszer keverek rizst vagy főtt zöldséget. Minden etetésnél nekiesik a tálnak, addig le se teszem neki, míg látványosan hisztizik a kajáért, megvárom, míg parancsra leül és lenyugszik, aztán odateszem elé, Ő meg nekiesik és fal... :) Miért csinálja ezt? :)
2011. nov. 30. 23:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%

Elég szomorú, hogy így kínzod.

Azért fal, mert olyan nehezen kapta meg a kaját, nem bízik már benned, hogy nem veszed-e el tőle, inkább minél hamarabb a gyomrában akarja tudni, az a biztos. Ha már annyit kellett küzdenie, szenvednie a kajáért, igazi kinccsé válik számára, amit még véletlenül sem akar elvesztegetni, ezért is eszi meg gyorsan.

De ez nem jó, mert félrenyelhet, vagy rágatlanul nyeli le, nem tesz jót az emésztésének, ki is hányhatja.

2011. dec. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
Egyszerűen add oda neki a kaját, és kész. Ha majd megszokja, hogy senki sem veszi el tőle, meg mindig rendszeresen kapni fog, és nem kell ez miatt izgulnia, akkor leáll a habzsolással.
2011. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Na ilyet se hallottam még, amiket ti írtok.

Kínzás a kutyának, hogy leülteti, mielőtt odaadja neki a kaját? Hát ez minden, csak nem kínzás.

A kutya ezzel azt tanulja meg, hogy ha leül és szépen viselkedik, akkor kapja meg az ennivalót. Nem azt, hogy várnia kell és ettől fog habzsolni!

2011. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm Alexandra. 3 napja van nálam a kutyus, nem kínzom, nagyon szeretjük Őt, tudatosan próbálom nevelni, nem szeretném, ha később szófogadatlan Beagle lenne, a parancsot nem úgy értettem "katonáskodom" vele, hiszen kicsi gyerekem is van és egy nagyobb is, tudom mi a nevelés. De habzsol, bár sok Beaglenél olvasom ezt, nem szeretném, ha valami baj lenne a gyomrával. Kb.kétszer szólok neki, nyugi, ül! Másodszorra leül, édesen várja a kaját! Kínzás? Ugyan már..nézzetek szét a nagyvilágban. Bezárni, megkötni, rossz minőségű táppal vagy egyáltalán nem etetni..az a kínzás! Ejj..
2011. dec. 1. 09:02
 5/26 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ahogy írod.

Amúgy ha 3 napja hoztad el, akkor még változhat a dolog. Tudod amíg tesók között van, addig gyorsan kell enni, hogy neki jusson a legtöbb, ezért szoktak habzsolni :)

Szerintem a legtöbb kiskutya így eszik, aztán egy idő után változik (már amelyik) :)

Egyébként nekem 5 hónapos kutyusom van, ő hihetetlen jó étkű és még mindig habzsol.

Javasoltak nekem egy tálat, még nem vettük meg, próbálkoztunk eddig mással, de nem vált be.. Úgyhogy azt hiszem megrendeljük :) Priviben átküldöm neked a linket (remélem megtalálom)...


Neveld csak a kutyusod, az első naptól fel kell állítani a szabályokat :) Próbálhatod majd azt is, hogy csak akkor nyúljon a kajához, ha mondod neki, hogy "tied"..


Milyen táppal etetsz? Szárazzal? Leöntöd neki vízzel?

2011. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi a linket. Igen, szárazzal, már nem áztatom, mert a tenyésztő sem áztatta már neki. Ez a táp viszont kicsit keményebb és nagyobb szemű, mint amilyennel a tenyésztő etette, lehet kicsit be kellene áztatnom neki. Most fogzik, találom a kiesett fogacskákat :D


A táp:

[link]

2011. dec. 1. 09:16
 7/26 anonim ***** válasza:

Ok. Nem ismerem a tápot, de ha szuperprémium minőség, akkor biztos jó :)


Amíg nem tudod leszoktatni a habzsolásról, önts vizet a tápra, nem kell, hogy átázzon teljesen, csak épphogy a külső része.. Ez megakadályozza, hogy letapadjon a pocijában :)

2011. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam mondani, hogy próbáld ki, hogy mi van, ha bevizezed. Én felnőtt kutyáknak is vizezem a tápját. Nem azért hogy szétázzon, nem várok vele, csak felöntöm vízzel, így kevéssé tud habzsolni, és nem a gyomrában jönnek ki azok a gázok, amik a tápban vannak, hanem a tányérban.
2011. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Kínzás:D:D:D Atya világ:)

Ahogy Alexandra is írta, nagyon jól teszed, hogy csak akkor adod oda neki a kaját ha szépen kivárja és nem követeli. Hogy ilyen kutyás közhelyekkel éljek, az étel ajándék a kutyának a falkavezértől. Kutya/farkas szemszögből nézve. Kutyusod a rangsor alján foglal helyet, ez a normális hozzáállás. Az enyém csak akkor eszik ha mondom neki, és nagyon boldog kutya mind ez mellett. Egyébként szerintem a kutyák ösztönösen gyorsan esznek, hiszen természetes körülmények között sem volt idejük az őseiknek sziesztázni evés közben, különben más zabálta volna el előlük a kaját. A legtöbb kutya (a nem totál elkényeztetettek) pár perc leforgása alatt beburkolja az eléje rakott ételt. A te kiskutyád kb mennyi időt szentel az evésnek?:) Az én spánielemnek szerintem annak idején 1-2 perc volt a körideje:D Száraz tápnál kicsit több:) Sosem volt semmi baja tőle. Lényegesebb szerintem, hogy ne rohangáljon rögtön evés után. A mostani kutyusom már visszaküldte a vacsit így egyszer:/

2011. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 dizus ***** válasza:
Kérdező amit leírtál módszert az teljesen jó!Szomorúan olvastam a kínzós hozzászólásokat.Valószínűleg kicsit nyugodtabban fog enni kéőbb,de a kutyánál egyáltalán nem baj a habzsolás.Remélem az első hozzászólók egy kicsit utánaolvasnak a kutyanevelésnek,már persze ha egyáltalán van kutyájuk.Szerintem nekik inkább kérdezni kellene ezen az oldalon nem pedig válaszolni.
2011. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!