Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nemsokára szül,...

A kutyám nemsokára szül, tanácsokra van szükségem (? ) Többi lent

Figyelt kérdés

Viszonylag kistesű keverék kutyám kb 1 hét múlva szül. Már 10-11 éves, pontos korát nem tudjuk. Csakugyan elég kistestű kutyától lesznek a kölykök, kettőt biztosan szül. A doktorknő azt mondta, kartonpapírra rongyokat tegyünk, ez lesz a szülés helyszíne. Azonban nem tudom, hogyan juttassam majd őt oda...már most szoktassam arra, hogy ott aldujon? Vagy mikor megkezdődik a szülés tegyük őt át? De mi lesz ha éjjel szül?

Kérlek adjatok tippeket...minden kis segítségnek örülök!


2011. dec. 12. 16:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
53%

16:19-nek

azért írtam azt mert nem elég hogy fajtajellegű kutyákat szaporítanak , jó itt nem szapoírtásról van szó , keverék kutya is szülhet, csak már annyi keverék kutya van az utcán és a menhelyeken szóval azért nem tolerálom hogy ha keverék kutyának lesz kölyke... és még öreg is szegény..

2011. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
78%

Tippet akarsz? Vidd el másik orvoshoz, olyanhoz aki hajlandó még most is ivartalanítani.

Könyörgöm, tudtad, hogy felcsinálták a kutyádat és nem tettél semmit? Ezek után azt mondani, hogy nem a ti hibátok, hát...

Szüljön csak nyugodtan, végül is, az a jelenlegi kb. másfél millió gazdátlan kutya nem elég még.

2011. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen ti tehettek róla? Életemben nem volt szuka kutyám (épp az ilyen esetek miatt), de ha lenne, az lenne az ELSŐ dolgom, h irány ivartalanítani. 10 éves. NEm tudom mióta van nálatok, de sose jutott eszetekbe, h ivartalanítsátok?


A dokid meg nem bizti h a legjobb. Simán ki lehetne még pakoltatni. Az, h veszélyes rá nézve természetes, minden műtét veszélyes. De ugyanekkora veszéllyel jár az ő korában az ellés is.


És akkor már meg sem kérdezem, h mi lesz a kölykökkel. Oltások, féreghajtás, chip?


Merthogy a chip KÖTELEZŐ, ha másnak adod őket oda:

41/2010. (II.26.) Kormányrendelet a kedvtelésből tarott állatok tartásáról és forgalmazásáról


3. § (2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet.

2011. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%
HOGY lehetne mar ivartalanitani?Ha mindjart szul?! Nem akarlak megbantani,de ez olyan mintha teged dobtak volna ki a kukaba.......mostmar keso...es miert lenne gazdatlan kutya kulonben??? mivan ha megtarja,vagy vannak mar ra kisgyerekek,akik orommel befogadjak?? Tov. szep napot,es ne szekaljatok senkit......igy van es kesz.....
2011. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
54%
16:34-es. Én nap mint nap menhelyes és gyepin lévő kutyák gazdihoz juttatásával küzdök. Ma is 3 kutyát kellett altatni, mert teltház van,, egyszerűen fizikai képtelenség többet bezsúfolni, SENKINEK se kell kutya. Még kölyök se. Szerinted?
2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Rendben, utolsó válaszoló, igazad van, a mi hibánk. Az itteni állatorvos a város legjobbja...de megpróbálhatjuk vinni máshoz is.

Viszont mindenkit megkérek, vegye figyelembe, ami megtörtént, az megtörtént! Ezen nem lehet változtatni, és fölösleges szitkozódni! Tudom, mekkorát hibáztunk, és épp ezért kérdem a ti véleményeteket ahelyett, hogy hagynám csak úgy megszületni a kölyköket!!! Szeretnék értelmes válaszokat kapni, hogy hogy segíthetnék a legjobban!

Szeretem a kutyámat...ha a tiétekről lenne szó, nektek sem segítene, ha a történtek után még jópáran a fejetekhez vágnák, hogy egy rakás szarnyi felelősségérzet szorult belétek!

Akinek ekkora szája van, kíváncsi vagyok ugyanilyen helyzetben mit tenne...a rosszalló véleményeket kérem megtartani magatoknak!

2011. dec. 12. 16:36
 17/38 A kérdező kommentje:
Elnézést..Z.O.L.-nak szóltak az első sorok.
2011. dec. 12. 16:38
 18/38 A kérdező kommentje:
És természetesen minden oltást megkapnának, csakugyan mint a chipeket. Vannak rokonaink, akiknek oda tudjuk adni a kölyköket, vagy ha mégsem, akkor maradnak nálunk. Semmiképp sem kerülnek utcára!
2011. dec. 12. 16:39
 19/38 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj! Nem véletlenül írom, amit írok. Mondom, ma is csak az egyik gyepin 3 kutyát kellett elaltatni. Egyszerűen túl sok van belőlük. Ideiglenes gazdik se nagyon vannak már, véglegesek meg olyan kevesen, mint még soha.


Hidd el, a mostani ivartalanítással jobban járnál. Igen, kockázatos (mint ahogy írtam már), de egy ilyen idős szukának a fialás is ugyanekkora, vagy még nagyobb veszéllyel jár. Ilyenkor a kiskutyák nem szenvednek, szépen elalszanak.


DE vehetjük az anyagi részét is. Tegyük fel, h lesz 3 kölyök. Oltások : 4 oltás fejenként: 20ezer Ft. 3 kölyöknél: 60 ezer.

Féreghajtás kétszer: fejenként 1000 Ft, 3 kölyöknél 3000.

Chip: fejenként 6000 Ft, 3 kölyöknél 18ezer.

Összesen: 81 ezer Ft.


Ezzel szemben:

Ivartalanítás: 12-16 ezer. És egy életre megoldódik az ehhez hasonló probléma.

2011. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%
És ne haragudj, de ezt a "van kinek odaadni" szöveget annyiszor hallottam már, h ha mindig kaptam volna egy ezrest, akkor simán kifizethetném az államadósságot zsebből.
2011. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!