Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nemsokára szül,...

A kutyám nemsokára szül, tanácsokra van szükségem (? ) Többi lent

Figyelt kérdés

Viszonylag kistesű keverék kutyám kb 1 hét múlva szül. Már 10-11 éves, pontos korát nem tudjuk. Csakugyan elég kistestű kutyától lesznek a kölykök, kettőt biztosan szül. A doktorknő azt mondta, kartonpapírra rongyokat tegyünk, ez lesz a szülés helyszíne. Azonban nem tudom, hogyan juttassam majd őt oda...már most szoktassam arra, hogy ott aldujon? Vagy mikor megkezdődik a szülés tegyük őt át? De mi lesz ha éjjel szül?

Kérlek adjatok tippeket...minden kis segítségnek örülök!


2011. dec. 12. 16:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%

A kutyád simán belepusztulhat az ellésbe. És ha nem csak attól a viszonylag kistestű kantól vannak a kölykök, hanem egy nagyobb termetű is bekevert, amiről nem tudtok?

Az ivartalanítástól elzárkózol, pedig én is azt javasoltam volna. (Egy ügyes állatorvos megcsinálja.) Nem állatkínzás, az állatkínzás az lenne, ha beragadna egy kölyök a szülőcsatornába, és az anyakutya meg a többi kölyök is több napos szenvedés után pusztulnának el, vagy ha három hónaposan rakják ki őket a szántóföldre. Szerintem. Mea culpa.

Ha a fialást túl is éli, a kölykök felnevelése biztos, hogy szörnyen megviseli az öreg szuka szervezetét, főleg télen. El kéne altatni a kölyköket. Sok állatorvos az újszülött kölykök elaltatását ingyen végzi. A szukát pedig a lehető leghamarabb ivartalaníttatni, hogy a méhgyulladást és hasonló finomságokat megelőzzétek.


No de kérdésedre válaszolva....: az anyakutya ösztönösen talál majd valami vackot, lehet, hogy gödröt kapar magának vagy ilyesmi, de ha felajánlasz neki egy kartondobozt újságpapírral vagy rongyokkal kibélelve, valószínűleg elfogadja és oda fog fialni.

Akár ez az első ellése, akár nem, lehetnek komplikációk, a keresztbe fordult magzattól odáig, hogy nem tépi le a kölyökről a magzatburkot és megfullad, vagy kitépi a köldökzsinórjával együtt a hasfalát is túlbuzgalmában, netán ráfekszik a kölykökre, vagy azok kihűlnek, mert nem elég erős az anyai ösztöne. Vagy hogy nem jön ki a méhlepény és begyullad a méhe, vagy túl sok teje lesz és begyulladnak az emlői.

Ha a lakásban lesz a doboza (remélem...) akkor tégy fölé infralámpát, vagy legalábbis olyat, ami jól melegít. Még jobb a melegítőpárna, amire rámászhatnak a kölykök. Sűrűn cseréld a papírt (az ellés idején szerintem érdemesebb eleinte újságpapírral bélelni a dobozt rongyok helyett, mert utóbbit képtelenség rendesen kimosni). Az anyakutyát rendszeresen vidd ki pisilni, akár ölben is, mert az első pár napban el sem akar mozdulni a kölykök mellől, akkor sem, ha jóformán szétdurran szegénynek a hólyagja.


Remélem, nem pusztul el szegény öreg szukád, kár lenne a meg nem született kölykök "jogainál" hátrább helyezni az ő életét.

2011. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem megkapta a "valaszat" :) Hagyjuk mostmar szegeny kutyust :) tovabbi szep estet Nektek :)! Nyugodjatok meg :))) Koszi,mar rossz olvasni a megjegyzeseket...szerintem nagyon eldurvult.....sziasztok :(
2011. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Z.O.L....azt az előző kiírásomra értettem...-,-"

Egyébként már én is beláttam, hogy a kutyám élete sokkal többet ér annál, minthogy kockáztassam a bizonytalan kölyökért...holnap elvetetjük őket.


Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 12. 18:13
 34/38 anonim ***** válasza:
40%

Kérted, hogy ne tegyünk szemrehányást, így inkább nem írok semmit... De ne feledd, akár leellik a kutyád, akár nem, az most már az életébe kerülhet.

Egyszerűen nem találok szavakat...

2011. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%
Hűt mostmár tulajdonképpen az ivartalanítás is nagyon kockázatos, meg az ellés is. Vagy szerencséd lesz...vagy nem. Akkor megtanulod hogy vigyázz a kutyára, és még atz első tüzelés előtt/után ivartalanítsd...Ez lenne a legegyszerűbb.
2011. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értik meg a felelőtlen gazdik, hogy van egy alom ami elkel a faluba, meg mondjuk van tegyük h van 2000 falu ott csak évente egy alomnyi kutya legyen bár sokkal több van.

nos az már 10ezer kutya és az mind menhelyre kerül ...

2011. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
48%

Azzal nem értek egyet, hogy a keverék kutyákat lehetetlen elajándékozni. Pár éve a mi golden retriever kutyánknak is történt balesete, 4 db husky-golden született és mindnek sikerült remek gazdikat találni:)(bár sajnos egyikükről jött a hír, hogy a gazdi kertjéből ellopták őt..) Persze a szerencsén is sok múlik.. Ha 10 kölyök született volna, akkor valószínűleg gondba lettünk volna.

Minden esetben remélem, hogy a kérdező kutyusa jól van!:)

2011. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Szeretném mindenkivel tudatni, a kutyák megszülettek, 3 kan lett. Kettőt elaltattunk, egyet megtartunk. A szukám is jól van, teljesen egészséges, nem volt semmi gond, és már láthatóan nem is lesz.

Mindennek ellenére köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 16. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!