Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nemsokára szül,...

A kutyám nemsokára szül, tanácsokra van szükségem (? ) Többi lent

Figyelt kérdés

Viszonylag kistesű keverék kutyám kb 1 hét múlva szül. Már 10-11 éves, pontos korát nem tudjuk. Csakugyan elég kistestű kutyától lesznek a kölykök, kettőt biztosan szül. A doktorknő azt mondta, kartonpapírra rongyokat tegyünk, ez lesz a szülés helyszíne. Azonban nem tudom, hogyan juttassam majd őt oda...már most szoktassam arra, hogy ott aldujon? Vagy mikor megkezdődik a szülés tegyük őt át? De mi lesz ha éjjel szül?

Kérlek adjatok tippeket...minden kis segítségnek örülök!


2011. dec. 12. 16:00
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Igazából Szlovákiában élek, itt kicsit máshogy vannak az árak...pl a chip is ingyenes, meg a többi oltás is olcsóbb (euróra átszámolva). De nem is a pénz a lényeg. Holnap elvisszük másik orvoshoz is, de nem sok reményt látok, mivel a kutyám már pár napon belül is szülhet!
2011. dec. 12. 16:48
 22/38 anonim ***** válasza:
69%

Én nem kerülnék ilyen helyzetbe ha mégis akkor azonnal ivartalanítanám a szukát a tüzelés után.


Ennyi idősen Ha magától képes is lesz megelleni akkor is éveket vesztek el az életéből... tudod mit tesz egy alom kihordása és felnevelése ilyen idős korban a szervezetével?

a szoptatással vitaminokat, calcimuot vonnak el a kicsik a szervezetből (ez vezethet calcium sokkhoz, rángógörcsökhöz) a csípője kitágul viszont a szövetek már nem olyan ruganyosak így a csípőjét tönkre vághatja (persze ez majd 2-3 év múlva lesz észrevehető) mint ahogy csökken a várható élettartama is...


Nincs energiám leírni a szülés menetét és hasonlókat mert csak felidegesítettem magam ezen a kérdésen de kellene egy infra a kicsiknek illetve elletőláda a szülés utáni 24 órában oxitocin injekció illetve calcimus


ezeken az oldalakon sok minden fenn van (nem minden de türhető)

itt az esetleges komplikációk nagy része fenn van és azok kezelése:

[link]

ez ilyen általános kicsit lebutítva

[link]

2011. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%
ivartalanítani az utolsó pillanatig lehet..
2011. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
12%
hat az mar lehet allatkinzas lenne......
2011. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
79%
Állatkínzás? Miért? Tudom, sokan nem értenek egyet vele, hogy utolsó pillanatban, de ez a kutya már nagyon idős a fialáshoz. Ha belepusztul, akkor már késő lesz sajnálkozni. A kicsik szépen elalszanak. Nagyobb kínzás hagyni fialni, ha az én kutyám lenne, és találnék orvost, aki megcsinálja ivartalanítanám, a rokonokat meg elküldeném a legközelebbi menhelyre.
2011. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
70%

Én is azt javasolnám, hogy ivartalaníttassátok még most, egy altatás kockázata elhanyagolható a szülés közben fellépő komplikációhoz, császármetszéshez képest(ezekkel szinte biztosan lehet számolni ilyen idős szukánál, nem véletlenül a tenyésztők sem fedeztetik be a szukájukat 8 éves kora után), 1 hét alatt túl lesz az egészen a szuka, viszont ha a kölykök 2 hónapig rajta csüngnek az teljesen kimeríti és ahogy egy előttem válaszoló is írta, éveket vesz el az életéből. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen idős szuka kölykei nagyon gyengécskék, gyakran koraszülöttek, fejletlenek a szukának előfordulhat, hogy nem lesz teje(ilyen esetben 2 óránként fogjátok cumiztatni a kölyköket?).

Lehet, hogy brutálisan hangzik az ivartalanítás, de nem jobb azoknak a kölyköknek, ha szépen elalszanak még most, mintha pár hónaposan/évesen megkínozva végzik egy menhelyen vagy az utcán? Ez így baromi jól hangzik, hogy mindnek lesz gazdája, ha meg nem, akkor megtartjuk, ha tudnám, hányszor hallottam már ezt. Egyik ismerősömék is így álltak hozzá, hát 3 darab kölyök a nyakukon maradt, minden tönkretettek már, amit lehetett, szökdösnek, vonyítanak egész nap. Most már ők is megbánták, hogy nem lett ivartalanítva a kutya. Keverék kutyáknak LEHETETLEN gazdát találni.

Én azt javaslom ne nagyon halogasd a döntést, hívd fel még ma az állatorvost és holnapra egyeztesd az ivartalanítást.

2011. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%

"Ezen nem lehet változtatni, és fölösleges szitkozódni!"

Valamit nagyon benéztél, mert én nem szitkozódtam.


"Szeretnék értelmes válaszokat kapni, hogy hogy segíthetnék a legjobban!"

Megkaptad, nem értem mire ez a nagy kifakadás.


"Akinek ekkora szája van, kíváncsi vagyok ugyanilyen helyzetben mit tenne."

Nem kerülnék ilyen helyzetbe, mert már ivartalanítva van. Ez alap.

2011. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Akiteki ***** válasza:
76%

Elmondtuk, mit kell tenni.

Állatorvosi felügyelet mellett altatásban kis kockázata van az ivartalanításnak. (Én is ivartalaníttattam már 11 éves kutyát) Ha csak 1-2 kölyök van - ami egy ilyen öreg kutyánál nagyon is valószínű - megvan az esélye, hogy császározni kell. Nagyobb a kockázata, mint az ivartalanításnak.

A gazdához jutásról meg annyit, hogy az összes menhelyi kutya így kezdi.

2011. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Rendben, holnap keresünk egy másik orvost...

Egyébként Z.O.L. ki mondta, hogy neked szól?

2011. dec. 12. 17:54
 30/38 anonim ***** válasza:

Ööööö, Te?


"A kérdező kommentje:


Elnézést..Z.O.L.-nak szóltak az első sorok."

2011. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!