Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni vagy német juhász?

Berni vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Én egy 13 éves lány vagyok eddig volt egy keverék kutyánk,és nem tudok dönteni bernit vagy a német juhászt válasszam!A barátnőinkel mennénk hosszú sétára velük elég tapasztalt gazdi vagyok,sokat foglalkoznék vele, sőt ha lehetőség lenne akkor kutyaiskolába is vinném.Szerintettek melyik kutyát válasszam??

2011. dec. 26. 21:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
CHH....Egyáltalán nem okosabb a golden retriver! Minden megállapítás szerint, és az én apám szerint is a német juhász a legokosabb.
2012. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Intelligenciában a német juhász magasan felül múlik minden fajtát, nemhogy egy golden retrivert. Egy lapon nem említhető a két fajta, nem hogy össze hasonlítani. A német juhász komolyabb, okosabb, intelligensebb, az összes fajtánál.

A berni pásztor aranyos kedves, okos. Ha családi kutyát akarsz elsősorban akkor azt vedd de ha házőrzésre is akarod akkor jobb a német juhász. Ajánlanám az Ó német juhászt, ami megjelenésében szebb a hosszú szőre miatt. De izlések és pofonok.

2012. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném nincs túl tenyésztve. Diszpláziára hajlamos de arra a legtöbb fajtiszta kutya ugyan úgy hajlamos mivel öröklődik. Azt a fajtát amit meglehet említeni kutya néven az a német juhász kutya. A többi már egyéb célokra tenyésztették. Na meg a céltalan kutyák.

Német juhász: Szaruhártya - gyulladás (nagyon ritka)

Gyulladásos ízületi megbetegedés (ritka)

Gyomorcsavarodás (bármely fajtánál, nagyon ritka)

Csípőízületi diszplázia (gyakori, műtéttel gyógyítható)

Golden retriver:cataracts, entropion, allergia, thyroid problems, rák, epilepszia. (és akkor beszélhetnénk hogy melyik kutya hajlamosabb és mikre xd)


Berni pásztor: hoszzú lista következik:

Nem fertőző agyhártyagyulladás (Aseptic Meningitis)

Daganat (Bloat)

Rák (Cancer)

Diszpláziák:

-könyök (Elbow Dysplasia, ED)

-váll (Osteochondritis Dissecans, OCD)

-csípőízületi (Hip Dysplasia, HD)

-sokízületi gyulladás (Osteoarthritis)

Csonthártyagyulladás (Panostitis, Pano)

Epilepszia (Epilepsy)

Kóros vérzékenység (Von Willebrand's Disease)

Szembetegségek:

-Zöldhályog (Glaucoma)

-Retinasorvadás (PRA)

-Retinadiszplázia (RD)

-Szemhéj befordulás (Entrópium, Entropium)

-Szemhéj kifordulás (Ectropium, Ektropium)

-Cataracta

-harmadik szemhéj előesés (Harder-mirigy)

Allergiák (Allergy)

Köldöksérv


Na és akkor most lehet válogatni de a német juhász még így is vezet ugyan is az ott előforduló betegségek 10:1-hez hogy előfordulnak, leszámítva a csípő diszpláziát!

2012. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
A német juhász a legokosabb? :DDD
2012. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Amit leírtál a berninél betegségek minden kutyánál előfordul pl: allergia,köldöksérv(ami kölyökkorban alakul ki,ha rosszul emelik fel stb. és még a keveréknél is kialakul) Egyébként érdekes,hogy a mi 5 berninknek semmi baja nem volt mait te leírtál :) Egyébként imádom a jucikat,de azért nem kell szidni a bernit :)
2012. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
amúgy aranyos a berni, de nekem a szívem csücske a német juhász <3 <3
2012. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Mi az a "juci" ?

És igen a német juhász a legokosabb. Tudom felsoroltjaim között sok olyan szerepel ami minden kutyánál előfordul (berninél értem). Na de a Golden retriever miatt írtam első sorban, ugyan is ott a rákot kiemelném. És hogy ne keverjünk bele másik kutyákat!

A berni tényleg aranyos, és mi se tudtunk dönteni, de végül Ó német juhász lett belőle! :) Anyu azóta szomorú hogy miért nem berni lett, de apa azt mondja hogy "azok hülye kutyák". Hát szerintem azért nem! :)

2012. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
hát egy régi bevett szokásom ,hogy a német juhászokra azt mondom hogy juci..:) Egyébként szerintem nem buták,mert pl. 2 hónaposan mindegyik tudta hogy : ül,fekszik,marad,tedd le,tied(akkor vette el a kaját mikor ezt mondtuk)gyere ide..:) És láttam olyan német juhászt aki a felét sem tudta..:)
2012. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése és mindegyik kutya okos. De van amelyik könnyebben tanul. Nos, ez meg egyén kérdés szinte, és nem fajta.
2012. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én semelyikre nem mondtam hogy buta..
2012. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!