Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szaporítótól veszek kutyát...

Ha szaporítótól veszek kutyát és nem kennelből törzskönyvvel alsó hangon 100. 000. -ft. ért, akkor mekkora az esélyem, hogy ráfázok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok 100.000.-ft.-ot kiperkálni egy kiskutyáért. Viszont nem akarok hibás kutyát sem venni. Írjatok már, ha szaporítótól vettetek kiskutyát és nincs vele semmi gond. Van egyáltalán ilyen?
2009. máj. 21. 10:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%
Én egy nagyon kedves barátomtól vettem a fajtatiszta boxeremet anno 7 ezer forintért törzskönyv nélkül (tehát szaporítónak számít?) és nagyon egészséges, eleven kutyus. Semmi gond nem volt eddig az egészségével, egy tünemény.
2009. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Van... Az esélye kb 20% hogy nem lesz vele baj. Sajnos több embert ismerek akik szaporítótól vettek (az is annak számít aki csak egyszer elleti a szukáját anélkül hogy bármiféle egészségügyi szűrést, tenyészszemlét megcsináltatott volna). Nos, ismerek 7 ilyen embert aki szaporítótól vett. 2 kutyának nincs baja. A többi 5 vagy diszpéáziás, vagy allergiás, de nagyon durván, vagy patellás, a negyedik 5 éves korára megvakult, mert nem szűrték a szülőket szembetegségekre, az ötödik pedig a megvétel után 7 nappal elpusztult parvoban. Mérlegelj....
2009. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%

én a beaglemet 5000 Ft-ért vettem, neten hirdették.

Lehet, hogy nem fajtatiszta (ki tudja?), de nem látszik rajta, hogy lenne benne más is..

Nekünk sem volt több 100-ezrünk kutyára, így is a kezdő felszerelése elérte a 30 ezret, a kötelező oltások a 15-öt.

Egyszer volt beteg, fürdés után felelőtleül nyitva hagytam az ablakot, tehát az én hibám miatt fázott meg.

Nézd meg a kölyköket, figyeld őket órákig is, akkor láthatod, ha valami gyanús. Nézd meg, mennyire aktív, örömmel szalad-e az őt nevelő emberek felé, hol tartják őket, esetleg megnézheted-e a szülőket. Hány nagy kutyájuk van (ha több 4-5-nél, akkor agyba főbe szaporíthatnak pénz reményében)

Valamint azt is kerüld el, aki azt mondja, x ezer Ft-ért tud adni törzskönyvet.

Ha nincs, akkor hamisított se legyen, nemde?

Ha kell és van rá lehetőséged, akár többször látogasd meg, és 8 hetes kora előtt semmiképp ne hozd el!

Sok szerencsét, és ne törődj azokkal, akik nagyon le fognak itt szidni:)

2009. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Egyszeri, "hobby" alomból is születhetnek egészséges kikutyák, és tenyésztőknél is találsz beteg kiskutyát. A tenyésztő viszont vállal garanciát! Ha az előbbi választod, mert nincs elég pénzed, mindenképpen ajánlanám a többszöri látogatást. Nézd meg, hogyan tartják a kutyákat, hol, mit esznek, tiszták-e, egészségesnek, vidámnak, élénknek tűnnek-e? Rendszeres oltás, féreghajtás ne "csak" az oltási könyvben szerepeljen, hanem ténylegesen megkapják a kutyák.

Ahol családtagként, és nem tenyészállatként tartják a kutyákat, és láthatóan tényleg szeretik Őket, onnan nyugodtabb szívvel vehetsz kiskutyát, hiszen biztos nem a pénz miatt ellették le a szukát.

A szülők törzskönyvét mindenféleképpen nézd meg, nehogy közeli rokonságban álljanak egymással.

Üdv.

2009. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben menhelyről vagy fajtamentőktől hoznék egy év körüli kutyust,


Az még elég fiatal, de az örökletes betegségek ekkorra már nagy százalékban kialakulnak.


A másik lehetőség hogy vársz egy pár hónapot és gyűjtesz.


A pénzhiány a gond, akkor semmiképpen ne vegyél szaporítótól, mert az orvosi költségeket ugyanúgy nem fogod bírni mint a vételárat!


És ahogy mondták kb. 20% esélyed van rá hogy egészséges lesz...és ez nem sok!

2009. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem lehet előre tudni, mindig csak később derül ki. Szaporítótól sok ok miatt nem érdemes vásárolni, ezek közül csak az egyik, hogy beteg kutyát vehetsz. A másik fontos ok, hogy ezzel támogatod az ő "munkáját". A szaporításból származó kölykök legalább egyharmada elpusztul vagy betegen menhelyre kerül. Ha a szaporító el tudja adni a maradék kölyköket, akkor már gyártja a következő adagot, amiből páran nagy valószínűleg szerencsétlenül járnak. Én inkább azt ajánlanám, hogy keresd meg az adott fajta fajtamentőit és tőlük fogadj örökbe egy szerencsétlen sorsú kis árvát. Őt már biztos egészségesen kapod meg és a továbbiakban is számíthtsz majd a fajtamentők segítségére. Másik megoldás pedig a menhelyről örökbefogadás, de itt inkább keverék kutyusokat találsz, akik kedvesek, szépek, okosak, de többségében keverékek. Megértem, ha ragaszkodsz egy konkrét fajtához.
2009. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%

A beagle-s vagyok..

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen "önző", de a gyerekem bútorára/ruháira nem költenék 100.000-reket, nemhogy egy kutyára (maximum ha álmaim kutyája /bearded collie/ lenne), de az átlag embernek nincs erre pénze..

Mert ugye a gondos gazdi tk-es kutyát vesz (mondjuk 120 e), rendes neves kajával eteti (havi 15 e), minden felszerelésből a neki tetszőt nézi, nem az árat (nem 30 hanem 60 e), beadatja az összes oltást, nem csak a kötelezőket (plusz kb 30 e), van félrerakva kb 300 e-re az esetleges balesetek és műtéti kültségek, ivartalanítja (20 e), kutyasuliba viszi, minimum egy engedelmességi tanfolyamra (50 e).. stb..

Na, akkor számoljunk, ez csupán 10 hónap alatt 730 ezer Ft, ennyit a gyerekemre nem költöttem az eddigi 2 és fél éve alatt!!

Akkor nem is lehet kutyám? Ugyanúgy szeretem, mint bárki más, csak épp nincs fölösleges millióm...

2009. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nyilván már kiválaszottad a fajtát, amilyen kutyust szeretnél. Ezek után több lehetőséged van:

1) ha nem ragaszkodsz kölyökkutyához, felkeresed az adott fajta mentésével foglakozó egyesületet, és náluk érdeklődsz örökbefogadható kutyusról. Így meg is mentesz egy kis árvát.

2) ha mindenképp kölyökkutyust keresel, akkor is van esély örökbefogadásra, de talán tovább kell várnod

3) szintén kölyök, de tenyésztőtől, részletre. Ha találsz egy igazi, jó tenyésztőt, beszéltél is vele, és kölcsönös a szimpátia, megoldható a részletfizetés.

4) találsz tenyésztőt, de valamiért nem megoldható a részletfizetés: megkérdezed, mikor várható nála legközelebb alom, és lefoglalsz egy kicsit, a születésig pedig gyűjtesz. Mire elhozhatod, jó esetben össze is jön a vételár + a kezdő csomag (táp, póráz, fekhely, első oltások ára, stb...)



Hogy a kérdés szaporítós részére is válaszoljak: igen, van rá esély, hogy olcsón veszel nem tk-s kölyköt, és egészséges, boldog kutya lesz. De: nem lesz biztos az eredetében - az un. 'minőségi' szaporító kategória esetén pedig többnyire tk-es, de betegségekre nem szűrt felmenők vannak. Ott tehát a fajtában már biztos lehetsz, de a betegségek még akkor is kérdésesek. Nem is kell, hogy a szülő hordozzon valamilyen betegség tünetet, a kicsin akkor is kijöhet később. Az sem feltétlenül igaz, hogy elég jól megfigyelni a szülőket és a kicsiket, mert úgyis kiderül, ha betegek (saját tapasztalat, ránézésre egészséges volt a kölyök, fél évesen pedig kiderült, hogy diszpláziás.



Sok sikert, remélem meglesz álmaid kutyusa!

2009. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

"Én egy nagyon kedves barátomtól vettem a fajtatiszta boxeremet anno 7 ezer forintért törzskönyv nélkül (tehát szaporítónak számít?) és nagyon egészséges, eleven kutyus. Semmi gond nem volt eddig az egészségével, egy tünemény."


Kérdezem én, ezt a válaszolót miért kellett lepontozni? Ő csak leírta a tapasztalatát. Ebben mi a rossz?


Én is leírom az enyémet.


22 éves vagyok, két skótjuhász mellett nőttem fel, sajnos mindkettő meghalt már. 3 éve összegyűjöttem egy köteg pénzt, hogy vegyek magamnak egy skótjuhász kiskutyát. Internetes hirdetőtől vettem, 55 ezerre volt hirdetve, de sok sok telefonálgatás és könyörgés után 35ezerért ideadta az utolsó megmaradt kislányt (mert nem volt több pénzem). Egyébként tk-s szülőktől való kicsi volt, de tk nélkül, és a gazda mondta, hogy most fogják beindítani a tenyésztést a skótokkal.

TEHÁT végülis, magánhirdetőtől vásároltam kiskutyát, úgy hogy nem volt választási lehetőségem, a kiskutyát életemben akkor láttam először, amikor elmentünk érte 200 km-t, és kivették a kocsiból (mert ők is hozták 60 km-t, hogy nekünk ne kelljen annyit menni) és ott helyben kifizettem.

Látatlanban, magánhirdetőtől, tk nélkül, 35 ért vettem ezt a kutyát, most 3 éves, itt egy kép:


[link]


Egy gyönyörű, fantasztikus kutya, kicsit szeleburdi, de így szeretem! A kapunk előtt sorban állnak minden nap a kisgyerekek a szülőkkel, hogy megcsodálják, ja, és semmi baja nincs, tavaly általános orvosi vizsgálatra elvittem, semmi baja, tökéletesen egészséges, a fogai szépek, a gyomra mindent bevesz, nem beteges, masszív lányka.


Nem dicsekvésből írtam ennyit róla és linkeltem képet, csak azért, hogy lássátok nem kell lehurrogni azokat az embereket akik házról adnak el kiskutyát.


És ahogy fentébb is írta valaki: házról is lehet egészséges, tenyészetből is lehet beteg kutya az alomban.

2009. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a válaszát!!! Azokét is, akik ezután fognak írni. Nagyon sokat segítettetek.

Amúgy Golden Retrivert szeretnék, elsősorban a négy gyerekem miatt. Nagy gondban vagyok, mert hát ugye a pénzügyi kereteink végesek, viszont a legjobbat akarom a gyerekeimnek. Isten őrizzen attól, hogy annak tegyem ki őket, hogy fél év után el kelljen altatni, vagy ajándékozni a kutyát, mert mondjuk idegbajos. Azt, meg hogy egy epilepsziás kutyával görcsöljek éveken keresztül, én már nem bírom bevállalni.

A fajtához ragaszkodom, és ahhoz is, hogy kezdetektől nálunk nőjön föl.

Nem tudom mit csináljak. A férjem ha ma hazajön, megmutatom Neki a válaszaitokat, és majd ketten hátha könnyebben tudunk dönteni.

2009. máj. 21. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!