Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szaporítótól veszek kutyát...

Ha szaporítótól veszek kutyát és nem kennelből törzskönyvvel alsó hangon 100. 000. -ft. ért, akkor mekkora az esélyem, hogy ráfázok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok 100.000.-ft.-ot kiperkálni egy kiskutyáért. Viszont nem akarok hibás kutyát sem venni. Írjatok már, ha szaporítótól vettetek kiskutyát és nincs vele semmi gond. Van egyáltalán ilyen?
2009. máj. 21. 10:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

10:57-es válaszolónak:



Idéznélek:

"Mert ugye a gondos gazdi tk-es kutyát vesz (mondjuk 120 e), rendes neves kajával eteti (havi 15 e), minden felszerelésből a neki tetszőt nézi, nem az árat (nem 30 hanem 60 e), beadatja az összes oltást, nem csak a kötelezőket (plusz kb 30 e), van félrerakva kb 300 e-re az esetleges balesetek és műtéti kültségek, ivartalanítja (20 e), kutyasuliba viszi, minimum egy engedelmességi tanfolyamra (50 e).. stb.."


A vételár lehet 120e, ez nem túlzó, ok. DE: kajára havi 15e?? Mit gondolsz, mivel etetnek akik un. 'sokat' költenek a kutyára? Én Acanát adok a kutyámnak, és netről 6000 ft-ért rendeltem 8 kg tápot (osztoztam valakivel a 13,5 kg-os zsákon, légyszi ne kössön bele senki az összegbe), ez 2 hónapra tuti kitart.

Felszerelés 60e?? Mégis mire gondolsz? Fekhelyet, tálkát, jó esetben évi 1x veszel, és max 10e, de akkor már kifejezetten drágát vettél, póráz, nyakörv detto, szval ez is inkább 20e (máris csak az 1/3-a mint számoltad).

Oltások: a kezdő programtól eltekintve, ami valóban húzós lehet (attól függ, hol tart a tenyésztő, mikor átadja a kicsit), de 1 éves kor után évi: 1 veszettség elleni, 1 kombi, (eddig a kötelezők) és utána már a gazdira van bízva a kennelköhögés, Lyme elleni védőoltás beadatása (az öszes kb.: 25e). Ami még orvosi ktg, az a havi 1 spot-on (kullancs, bolha ellen) kb 6-700 ft. Ismétlem magam: netről rendelve ez is olcsóbb.

Ivartalanítási műtét: 1x-i kiadás, nekem szuka kutyusnál 10e volt (budai klinikán, tehát nem a legolcsóbb helyen), kanok esetében az átlagos ár 8e ft.


Műtétek esetére félretett pénz: változó, nekem (mivel műtve volt a kutya, többször is) így van spórolásom, de ez megint pénztárca függő (nekem sosem volt 300e ft félrerakva, mégis 3 műtéten esett át a kutya, de mindet ki sikerült fieztni, nyilván utána kicsit szűkebbre húztuk magunkat).


Kutyasuli: konkrét pl: a Népszigeti kutyasulin 2 tanfolyamot végeztünk el, 35e/tanfolyam, de ez nem kötelező, egy alapfokú képzés az átlag gazdinak bőven elég az engedelmességhez.



"Na, akkor számoljunk, ez csupán 10 hónap alatt 730 ezer Ft, ennyit a gyerekemre nem költöttem az eddigi 2 és fél éve alatt!!"


2 és fél év alatt, ha számolod az összes ktg-et (étel, ruha, gyógyszer, oltások, játékok, miegymás, sztem összejön azért az általad számolt végösszeg. :P)

2009. máj. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%

OFF

Kedves utolsó!

Az általad leírt variáció egy humánus kutya tartás, de itt a gyakori kérdések oldalán nem ilyet szoktam olvasni.

Mi 30 ezerért vásároltunk kezdőfelszerelést, pedig a kaja select gold, az ágy kb 8 ezer Ft, olcsó nyakörv és flexi póráz, hám (kásőbb persze elszégyeltem magam , hisz sok helyen szidják ezt a kombinációt), jött egy akkor már nagyobb nyakörv, sima bőr póráz, arra szintén jöttek a szidások, túl rövid, vettünk egy kiképzőpórázt. Kutyaovi havonta 8000 Ft, 3-7 hós koráig az 24 e Ft, plusz még utána az iskola 6 hetes tanfolyam 40 e, az már igen sok.

Pedig a kullancs védelme 500 Ft-os nyakörv, a sampon Panzi, a kaja sem Acana vagy Royal canin.

Ettől függetlenül ivartalanítva lesz (10 e Ft kistestű lány de ez már zöld zebra akciós ár)

És akkor a sok ide szoktató onnan űző cseppeket nem számoltuk, kutyapelenka (ezek nekünk nincsenek, teljesen jó egy rongy is szerintem). A dokink biztos volt benne, hogy kérjük a Lime kór elleni oltásokat (asszem 8500 Ft darabja), nem lett volna pénzünk ezen kívül még a kutyára is sok pénzt kiadni.

Menhelyről meg nem szerettem volna, ki tudja min mentek át egy kisgyerek mellé...

Sokan vesznek tenyésztőtől, sokan meg szaporítótól. Ezen nem tudunk változtatni, jó lenne, ha elfogadná végre mindkét oldal a másikat. Szaporítók így is-úgyis lesznek, amíg törvényben nem lesz, hogy minden nem tk-es kutyát ivartalanítani KELL, ha nem fogy el a kutya, adják ingyen, ha úgy sem, megölik, és jön a következő alom, mert a fiúk kellettek, vagy épp az ilyen színűk..

Addig meg aki kutyát szeretne, mérlegel, mit bír el a pénztárcája.


ON:

Retriever fajtamentés:

[link]

2009. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy első kutyások lesztek. Ebben az esetben a kölyökkutya vásárlása nagy terhet fog rátok róni, mert:

-célszerű az első hetekben otthon maradni vele, hogy az anyjától és tesóitól való elválást + környezetváltozást a lehető legjobban vészelje át.

-az első év rendkívül kemény szokott lenni, mire kölyökből felnőtté válik a kutya. Ezidő alatt rombolhat, metróalagutat áshat a kertben és minden más gazságot elkövethet, hiszen gyerek.

-a szobatisztaságra szoktatás is eltart 2-3-4 hónapig

-a nevelése sem egyszerű feladat, amihez érdemes inkább segítséget kérni és kutyasuliba járni. Sokkal gyakoribb azoknak a kutyáknak a viselkedészavara, akit rosszul neveltek kölyökkoruktól, mint a menhelyi kutyáké, akik inkább alkalmazkodóbbak szoktak lenni.

Én első kutyának egy felnőtt ebbel kezdtem és nagyon bevált, mert az esetek többségében ő tanított engem arra, hogy mi is a teendőm vele(majd a kutyasuliban megtanították nekem a továbbiakat. A kutyusnak nem kellett, mert ő 6 évesen már tudta ezeket:-))))))). Sok örömet a leendő kutyához!

2009. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

Félig OFF:


Én írtam a 'humánus' kutyatartó ktg összevetést. Elnézést, a kutyaovi valóban kimaradt, ez + ktg. Mi bérlettel jártunk, 2x 10e ft volt 2 éve, ez 20 alkalmat jelentett. Mire ez letelt, már mehettünk is suliba (tehát a suli legyen összesen 100e ft, ez így húzós, de vannak olcsóbb helyek is + nem szükséges sztem több tanfolyamot is kijárni).


Még felmerülő ktg, amit nem írtam: a kutyakozmetikus, ez fajtafüggő, Golden retriever esetében sztem nem nagy összeg, legyen mondjuk évi 2 alkalom (otthoni fésülés, fürdetés mellett)árat tippelek, 5e/alkalom, persze itt nem kiállítási kutyusról beszélve, az nagyobb kiadást jelent.


Ami a póráz, nyakörv mizériát illeti: persze, kezdőként mindenki kipróbál flexit, bőrt, kiképzőt,stb. de pont erre jó a net, hogy előre ki lehet faggatni a tapasztaltabbakat. Egy középkategóriás flexi, nagytestűre 5-6e ft és ez kibírja pár évig (feltéve, hogy az eb nem rágja szét, ugye, mint az enyém tette. :))És ha már a témánál tartunk, a legjobb a kiképző póráz, relatív hosszú, így amíg nem lehet a kutyát biztonsággal elengedni, addig is jó, a suliban pedig kifejezetten hasznos. Én a 3 év alatt vettem: 1 flexit és két kiképzőt (de nem azért, mert tönkrement, hanem mert megtetszett, tehát ez is strapabíró, ha jót veszünk).


Fekhelyet, tálkát az Ikea-ban vettem, ahol pedig nem olcsó, de így is kijött az egész kb. 20e-ből (2 fekhely, 2 garnitúra tálka).


Hozzáteszem, én kifejezetten sokat költök a kutyára (az ismerősök szerint), de így is benne vagyok - a kezdő extra költségeken kívül - a havi 5000 ft-os limitben (kivéve, ha dokihoz megyünk, de oda nyilván nem járunk havi rendszerességgel), ami sztem kibírható. Egy dohányos többet költ magára havonta.

2009. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

"Isten őrizzen attól, hogy annak tegyem ki őket, hogy fél év után el kelljen altatni, vagy ajándékozni a kutyát, mert mondjuk idegbajos."

Én erre a mondatodra reagálnék inkább. Előző kutyám szaporítótól lett véve. Nem mi vettük, egy ismerőstől hoztuk el másfél éves korában (ismertük egész kicsi kora óta a kutyát), aki akkor úgy döntött, hogy neki már nem kell a kutya, mivel kiszámíthatatlan és különben is megunták. Nem első kutyánk volt, nem mi neveltük félre. 100%-ig sose tudtunk megbízni a kutyában, egy idő után minket már nem "harapott" meg (közép uszkárról volt szó, nagy kárt nem tudott bennünk tenni, de a hangsúly azon volt, hogy próbálkozott), de idegeneket néha minden ok nélkül támadott. Aztán jött a gyerek nálunk is, természetesen a kutya mivel családtag volt maradt. Viszont a gyerekkel képtelen volt normális kapcsolatot kialakítani. Mikor a gyerek olyan 4 éves lehetett már olyan kísérleteket tettünk, hogy abból a szobából kimegyek ahol ők vannak, ha mondjuk főznöm kell. Ilyenkor volt, hogy a kutya lerángatta a gyerekről a gatyát vagy csípkedte. Szerencsére a gyerekben nem hagyott nyomot. Most két keverék kutyánk van, nem fél tőlük, imádják egymást, pedig ezek a kutyák nem kölyök korukba kerültek hozzánk, hanem 12 évesen. Én tanultam az előző kutyámnál, vagy menhelyes keverék vagy tenyésztőtől fajtatiszta kutya, amire nem sajnálom a pénzt. Ezenkívül az uszkárom "csak" 14 évet élt, míg a rendes helyről vett uszi haverjaink többnyire megélték a 18 éveket is.

2009. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos dolgokat írtál!!! Jól összeszedted.

Ha meglesz a kutya, privátban még kérdeznék pár dolgot, ha megengeded. A franc sem gondolt kutyaovira...:)

2009. máj. 21. 12:25
 17/29 A kérdező kommentje:

Az előző kommentemet a 12.10.-es válaszolónak írtam.

Az utolsó hozzászólást is nagyon köszönöm.

Most vagyok végképp dilemmában.:)

2009. máj. 21. 12:29
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
A 'humánus' :) vagyok: szívesen! Írj bártan, amiben csak tudok, segítek.
2009. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

Ezeket mindenképp érdemes elolvasni még mielőtt nekifogsz bármilyen nézelődésnek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Goldenben nagyon mellé lehet fogni. Én ugyan labis vagyok, de sajnos a helyzet itt se jobb, és a fajtát ugyanúgy cseszték el a goldinál, mint a labinál.


Sok sikert!

2009. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Én szaporítótól vettem a bullterrieremet,4 hónaposan volt 12 ezer ft.

Elmúlt 1 éves,mostanra szedte össze magát úgy fizikailag és lelkileg,hogy kutyának lehet nevezni.Az állatorvos eddig kb.100 ezer ft volt,a kutya ideggyenge,a teljes szocializációja kimaradt,maradékon és Chappy-n élt.Oltás egy volt beírva 4 hónapos korára,de az is kamu volt.Ömlött belőle a féreg és bolha.

Külsőre jól nézett ki,mikor hazaértünk vele,akkor zúdultak ránk a meglepetések.

Ő a 2.bullterrierem,elődje 17 évig élt.

Hagytam magam becsapni tapasztalt kutyás létemre.Igaz,imádjuk Majrés Mátyásné ezredes asszonyt(ijedezése miatt ez a csúfneve),nem adnánk a világ kincséért,de ennyi pénzből a legjobb kennelből vehettünk volna klasszis(és főleg egészséges)kutyát.

Kölyköt tényleg ne vegyetek,főleg gyerekek mellé első kutyának.

Én is a fajtamentőket ajánlanám,ott az ideiglenes befogadók alaposan megismerik a kutyákat,és legtöbb helyen gyerek is van.

Ne féljetek 1-2 éves goldent befogadni,sokkal kevesebb a gond vele és hálás,mert mindenáron meg akar felelni az új családjának.

Nem mellékes,hogy ezeket a kutyákat oltva,chipezve,egészségesen adják ki.

2009. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!