Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szaporítótól veszek kutyát...

Ha szaporítótól veszek kutyát és nem kennelből törzskönyvvel alsó hangon 100. 000. -ft. ért, akkor mekkora az esélyem, hogy ráfázok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok 100.000.-ft.-ot kiperkálni egy kiskutyáért. Viszont nem akarok hibás kutyát sem venni. Írjatok már, ha szaporítótól vettetek kiskutyát és nincs vele semmi gond. Van egyáltalán ilyen?
2009. máj. 21. 10:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

Szia.Olvasd el légyszi ezt a linket!Sok mindent megtudhatsz a kutya vásárlásról.Köszönöm

[link]

2009. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok. Esetleg ismerőstől nem tudsz szerezni? Mert talán akkor láthatod, hogy pl. nincs beltenyészet stb.

Nagyon sajnálom azokat,akik rosszul jártak a szaporítótól vett kiskutyával. Szerencsére nekem csak jó tapasztalatom van, mivel az illető jó barátom, mindenről pontosan tájékoztatott (a kicsik állatorvos felügyeletével születtek, azonnal meg is lettek vizsgálva), az oltásokról nekem kellett gondoskodnom, de csak ennyi volt. Igaz, hogy az én kutyusom volt a legkisebb az alomban, De miután hazavittem, két hét alatt lekörözte a többieket :)

Azért próbáljatok informálódni, mert nem minden "szaporító" csinálja felelőtlenül.

2009. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok.Nem muszáj a kutyaovi.Tölts le a netről(de ha gondolod elküldöm neked)a Fennel könyvet.Nagyon jó könyv,nekem nagytestű kutyám van(Német Dog) és nagy vonalakban eszerint neveltem,nem jártam kutyasuliba sem.Bevált.A Retriver nagyon mozgásigényes és imád dolgozni.Gondolom tisztában vagy vele és a természetével.
2009. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem utolsó,hanem előtti csak közben jött 1 hozzászólás.Remélem segítettem.
2009. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon sokat segítettél, és a többiek is. Már most a Golden fajtamentők között is nézelődtem.

"Kicsit" rágörcsöltem.

2009. máj. 21. 14:31
 26/29 anonim ***** válasza:
79%
Arra gondolj,hogy segíthetsz egy jobb sorsra érdemes kutyán.Illetve kettőn,mert az örökbe fogadott helyére jöhet másik halálraítélt a fajtamentőkhöz.
2009. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

Ajánlom figyelmedbe ezt a kennelt: [link] Személyesen nem ismerem a tenyésztőt, de nagyon sok jót hallottam róluk. Érdemes nála érdeklődni akár egy jó kennel után, vagy lehet,h részletfizetésben is ki tudtok egyezni. És tanácsokkal is biztosan ellát. Vagy a retriver mentésnél érdeklődj (szokott néha néhány hónapos kölyök is lenni náluk.) És lehet,h tudnak ők is tenyésztőt ajánlani.


A szaporítóktól való kiskutyákkal általában az ideggyengeség a legnagyobb probléma. Ez 4gyerek mellett nagyon megfontolandó! Egyébként meg a goldeneket is veszélyezteti a diszplázia! A szaporítók nem szűretik erre a kutyájukat. Viszont ha épp olyan ebet vesztek, ami ebben "szenved" akkor nem lesz olcsó a műtétje, a kezelése, a táplálékkiegészítők neki. Viszont ha nem esik át műtéten, akkor jobb esetben is csak 3-4évet élhet "normálisan" az eb.Sok szerencsét a kiskutya választáshoz!


Annak meg, aki azt a bazi nagy összeget írta a kutya tartásra: nálunk két kutya etetése nem kerül havi 15E-be, pedig Royal Canint, vagy Hills-et esznek, és emellett minden ínyencséggel agyon vannak kényeztetve. Úgy 4éve vettem egy kosarat nekik, és még min ennyit ki fog bírni. Kölyökkorban vettem neki 1 állíthatós nyakörvet, kölyökpórázt, meg most,h már felnőtt lett kellett neki venni egy másikat. Havonta le vannak kezelve kullancs elleni szerrel, de ez is csak néhány ezer forint a két kutyára.

Egyébként a tk-es kutyámért 70E-t fittem, úgy,h diákként egész nyáron ezért dolgoztam. Szóval azt gondolom,ha valaki nagyon akar 1bizonyos fajtát, akkor képes arra,h várjon akár néhány évet az eb megvételével és szépen össze gyűjti rá a pénzt. Ja, és hozzá teszem a kutyának még semmi baja nem volt. 1 éves. Oltáson kívül nem látta a doki, és nagyon jó, stabil idegrendszere van.

2009. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Találtam egy sztem szaporítót, másra nem tudok gondolni, mert két alomból született húsz kutyája. Azt mondta, törzskönyve van a szülőknek, és csak az apa van szűrve diszpláziára. 30,000.-

Nem tudom, nem merek belemenni. Vagy merjek? Nagyon fosok ilyen helyről kutyát venni. Körbeérdeklődök kenneleknél, ott mennyiért adják. Nem tudom valahogy ki kéne bulizni egy tuti kiskutyát, mert sztem az nagyon jó ennyi kisgyerek mellé. Úgy imádnánk.

Nagyon aranyosak vagytok!!! Köszönöm mégegyszer mindenkinek!!!!

2009. máj. 22. 17:36
 29/29 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak: Köszi a tippet, megnéztem ezt az oldalt, én úgy veszem ki, hogy most nincs kiskutyájuk, valamikor márciusban születtek utoljára, hát azóta tutira elvitték őket, de azért megpróbálom. Fel fogom hívni őket és beszélek velük. Majd megírom, hogy mit mondtak.:) Köszi!!!!
2009. máj. 22. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!