Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb, megkötni egy...

Mi a jobb, megkötni egy kutyát, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem értem miért vannak itt kiakadva egyes emberek azon, ha valaki megköti a kutyáját. Szerintem még mindíg jobb módszer, mintha valami baja törénne. A kutya biztonsága érdekében szerintem bőven megengedett ez a dolog.
2009. máj. 27. 16:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Normális kerités, kennel, elkeritett rész ... az megendegett.

A kutyát egész életében láncon tartani meg nem hogy NEM megengedett, hanem az állatvédelmi törvényben kifejezetten megtiltott.

2009. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ha baj elkerülése miatt kötik meg, akkor oké, de csak ha megfelelő hosszúságú az a lánc, nem egész nap van kikötve és pláne nem tűző napra, ház, víz nélkül.

Attól elkap a harctéri, ha valaki otthagyja a kutyáját mondjuk egy telken, se háza, se vize és mindezt azért, nehogy megszökjön és "baja legyen" a kutyának.

2009. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
A válasz egyszerű: Jobb, ha nem kötöd meg! Persze, ha nincs kerítésed és, ha netántán kiszökne stb, akkor meglehet kötni, de feltételei vannak! A kutyával vagy otthon kell mozogni, vagy el kell vinned sétáltatni. Mivel a kutya is egy lény, nem lehet egy láncon tartani, neki is kell a mozgásigény!:)
2009. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Aljas dolog megkötni egy kutyát. Szerintem az a jobb módszer, ha foglalkoznak a kutyával, megtanítják neki, mit szabad és mit nem, figyelnek rá, és nem történik semmi baja.

Ha te vagy az órákra a tűző napra kikötött kutya gazdája, undorítónak tartom, hogy még van képed a "kutya biztonságára" hivatkozni. (Egyébként is annak tartom ezt a fajta érvet).

2009. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
nálunk nncsenek megkötve,ban nekik egy kenel csinálva .jo tágas tudnak benne mozogni,mig dolgozunk tt vannak,amint hazajövünk,az udvaron vannak.sokkal humánusabb mint a lánc.
2009. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem annak az embernek, akinek 2 választása van ( 1. megkötni a kutyát, 2. nincs biztonságba) nem kéne kutyát tartania. El kéne azon gondolkodni, hogy a menhelyek többsége miért nem ad ki láncra kutyát. A válasz, hogy a menhelyen jobb dolga van. Azért ez elég szomorú, nem? csak úgy vinnék haza állatot, hogy jobb feltételeket tudok neki biztosítani, mint egy menhely. (félreértés ne essék, az a véleményem, hogy ma a menhelyeken jobb körülményeket biztosítanak a kutyák számára, mint sok gazdinál élőnek van. Ilyen alapon viszont nem értem, hogy az emberek miért ódzkodnak a menhelyektől. Ja, mert nem jártak még soha ott.)
2009. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
63%
Ha jól sejtem, te vagy az, akinek MEGFŐTT a spánielje a napon... Még mindig megerősítést vársz, hogy jajdejóltettétek, hogy megkötöttétek?!?!
2009. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Félre ne értsd nem támogatom a megkötést de vannak szükséghelyzetek.

Az állatvédelmi törvény nem mondja ki, hogy egy kutyát láncon tartani nem megengedett. Azt viszont kimondja, hogy ha a kutya közterületen van kint felügyelet nélkül akkor a gazda szabálysértést követ el.

2009. máj. 27. 16:40
 9/35 A kérdező kommentje:
nem én vagyok a spánieles, de olvatam a kérdést és onnan jutott eszembe.
2009. máj. 27. 16:40
 10/35 anonim ***** válasza:
76%
Szükséghelyzetekre kennelt kell építeni. Szerintem bármelyik telek sarkában van egy erre alkalmas terület, amit erre a célra el lehet keríteni. Hogy jön a megkötés vs. kennel kérdéshez a közterület? Nem értem... Ezt fejtsd ki bővebben, légyszíves.
2009. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!