Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb, megkötni egy...

Mi a jobb, megkötni egy kutyát, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem értem miért vannak itt kiakadva egyes emberek azon, ha valaki megköti a kutyáját. Szerintem még mindíg jobb módszer, mintha valami baja törénne. A kutya biztonsága érdekében szerintem bőven megengedett ez a dolog.
2009. máj. 27. 16:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Igen de itt az emberek,úgy gondolják,hogy ez nem állatkínzás(amit leírtál)mert az kennelben van.De én "megöltem a kutyámat" meg "megkínoztam" meg stb. akinek minőségi táp van adva,akinek minden oltása megvan,akinek soha nem hagyjuk,hogy bolhás legyen,akiket állandóan fésülünk,fürdetünk,csak éppen láncon van.Na persze nem egész évben,meg egész héten,de ezt az emberek figyelmen kívül hagyták.Most már mindegy.Tényleg az esetem nagyon durva,és biztos felháborítóan rossz volt elolvasni a kérdést.De muszály voltam őszintén kiírni,hogy tudják,hogy mi történt vele,és hogy tudjanak segíteni,aki esetleg volt ilyen szituban.De a 42 válaszoló közül,csak 3-4 ember segített!A többi csak szidott!Ha csak az a 3-4 ember válaszol,más nem akkor most nem bántana ennyire,hogy milyen emberek vannak.Ráadásul időd is spóroltam volna vele.A kiskutyám jól van.Nagyon köszönöm az Istennek,hogy nem lett komoly baja.Most is itt ugat,az ablakom alatt,persze most sincs megkötve.De tényleg neveletlenek,és nagyobb részt az ő biztonságuk miatt vannak megkötve.A kennel egyenlőre nem megoldható,kutya neveldébe elvinni,sajnos nincs rá lehetőségünk.Mi meg hiába próbáltuk szép szóval,szidalmazással rávenni őket,hogy nem szabad,nem értenek a szóból.A spániel vadász kutya és ki fogja nyírni a tyúkokat,így is úgy is.Ildi
2009. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Nah igen.. kennelben mindent lehet. Nem értem miért lehet egy kutának jobb bezárva lenni, mint megkötve.. ja és elárulok egy titkot... nálam futóláncon van, így jelentősen többet mozog akkor is amikor meg van kötve, mint 1 kennelkutya
2009. máj. 29. 20:38
 33/35 anonim válasza:
Szerintem ha a kutya rendesen van sétáltatva és foglalkozva vele akkor nem lesz neki semmi baja és az nem állatkínzás! Nekem van egy ó német juhász kutyám és láncon van de amit haza érek el viszem sétálni illetve mielőtt el megyek otthonról elvszem sétálni amikor otthon vagyok és kint a kertbe akkor el van engedve és játszok vele de mivel nem akarom hogy elszökjön és valami baja legyen inkább megkötöm és nagyon aranyos és normális kutya!
2012. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

A kennel, vagy lánc egy szükséges rossz. Szerintem egy kutya sorsa nem attól jó, vagy rossz, hogy kennel, vagy lánc, hanem, hogy mennyire törődnek vele. Tény, hogy láncra kötött kutyák között több rossz példát látni, ezért általánosítanak az állatvédők.

Összefoglalom:

Lánc: Előny az ember szempontjából,olcsóbb, szükség esetén áthelyezhető, az elfoglalt területet a kutyával közösen használhatja a gazdi is.

Előny a kutya szempontjából, az eb könnyen érvényesítheti jogait, minden arra haladó család (falka) tagtól behajthatja a neki járó simogatást, fültővakargatást.

Hátrány az ember szempontjából, lábszárhorzsolás, buktatás.

Hátrány a kutya szempontjából, nyakrántás, feltekeredés veszélye.

Kennel: Előny az ember részéről, az állatvédők ezt javasolják, könnyebben tisztítható, több kutya is elhelyezhető.

Előny a kutya szempontjából, nincs nyakrántás.

Hátrány az ember részéről, magasabb beruházási költség, helyigény.Telepítése kisebb telken nehézkes, vagy lehetetlen.

Hátrány a kutya részéről, egy félreeső zugból kell figyelnie a történéseket, mentetetlenül kevesebbet foglalkoznak vele.

Egyéb megjegyzés: Az Ezermester újság Már a 70-es években javasolta a kutya láncába rugó beépítését, a nyakrángatás mérséklésére. A lánc betiltása helyett én ezt javasolnám. A lánc, és csúszódrót kombinációjáról még nem is írtam, de azt majd máskor.

2012. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy problémás örökbefogadott kutyám. Az előzó gazda nagyon rosszul nevelte, folyton utánam szökik. Becsukni már nem tudom hová, minden ajtót szétszed, minden áron kiszabadul, és a másfél méteres kerítést gond nélkül átugorja, majd kint az utcán szaladgál, ahol az autók száguldoznak. Úgy voltam vele, hogy inkább megkötöm addig, amíg távol vagyok, mint hogy egyszer arra érjek a házamhoz, hogy a kutya kilapulva fekszik az úton. Mondjon ki mit akar, tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de nincs hova kennelt építenem, és már szakember is segít a nevelésben, de amíg nem érzem azt, hogy biztonságban otthon marad, kénytelen vagyok arra a napi néhány órára megkötni. Természetesen víz mindig van neki, etetem rendszeresen, minőségi táppal és állatorvoshoz is járunk amikor kell. Lehet megkövezni, kedves mindentudók.
2016. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!