Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb, megkötni egy...

Mi a jobb, megkötni egy kutyát, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem értem miért vannak itt kiakadva egyes emberek azon, ha valaki megköti a kutyáját. Szerintem még mindíg jobb módszer, mintha valami baja törénne. A kutya biztonsága érdekében szerintem bőven megengedett ez a dolog.
2009. máj. 27. 16:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%
Ezt az előszobába kizárt panelkutyát honnan vetted? Az enyém éppen teljes szélességében elfoglalja a kanapét... Te azt magyarázod, hogy miért is sokkal jobb a kutyának, ha a saját kényelmed miatt láncra kötöd. Cserélj vele helyet egy napra, és meglesz a válasz a kérdésedre.
2009. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Borzasztó kényelmes ember vagyok.. többet foglalkozom a kutyáimmal mint az átlag ember... van munkavizsgájuk, agilityznek is szegény elhanyagolt kutyák...
2009. máj. 27. 17:43
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem értek, mivel a kennel még melléképületnek sem minősül, hogy bontathatták veled vissza? Építőiparral foglalkozom, nincs olyan szabályozás ami a a saját területeden egy körbekerített rész kialakítását korlátozná. Légyszíves mondd meg milyen szabályozás alapján bontatták ezt veled vissza, mert legjobb tudomásom szerint ilyen nincs, és nem is lehet, hiszen csak ha 12 m2-nél nagyobb alapterületű, téglából készült, 1,9 magasságnál nagyobb házat építettél volna abba szólhatnának bele. Ez országos szabályozás, nem térhet el tőle önkormányzat.
2009. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Osztatlan közös tulajdon, rendezés elött van. Szomszédi feljelentésre tették, mert anno a kennel oldalát a sávalap miatt kerítésnek minősítették.
2009. máj. 27. 18:50
 25/35 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk néha meg vannak kötve a kutyák. De csak ha nyitva van a kapu. Sajnos nekünk annyira kicsi a kertünk, hogy nem férne el egy kennel. Igaz, a kutyáim nem is bírják a bezártságot. Most lehet állatkínzónak gondoltok, de szerintem az nem itt kezdődik. (Mindig van előttük friss víz, árnyékos és napos helyek között választhatnak, van szigetelt házuk.) És nagyon kicsi időről van szó.

Mélységesen elitélem az olyanokat akik állandóan megkötve(bezárva) tartják a kutyájukat. Az ilyen gazdát pár napra odakötném a kutya helyére, és annyit foglalkoznék vele, ahogy Ő tette a kutyával.

2009. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
90%
Utálom ha kikötnek egy kutyát. Olvastam egy cikket, amelyben az volt, hogy csináltak egy felmérést és a kutyaharapásos esetek 95%-a láncon vagy kennelben tartott kutyáktól származik. Ez is alátámasztja a tényt, hogy a kutyák láncon illetve kennelben MEGŐRÜLNEK!! Ha nem MUSZÁJ vagyis ha kerítés van, akkor ne kössenek ki egyetlen kutyát sem. Akinek meg nincs kerítése az NE tartson kutyát mert láncon/kennelben csak SZENVED!!!
2009. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Emberek!

1. Több, mint egy éve állatgondozó vagyok egy menhelyen, tehát mindennel képben vagyok felelős állattartás ügyben.

2. Gyűlllllölööööm a láncot, sírva fakadok tőle és agresszív leszek.

DE:

a kérdező leírta, hogy 3x sétálnak egy nap, állatorvosi ellátás megvan, agility, a szökés ellen ivartalanítás, kutyasuli, és ha a kertben vannak, el van engedve a kutya, kennel építés, egyebek.

Tehát mindent megtett a kutya rendbetétele érdekében.

Amennyiben nem hazudik, akkor nincs mit tenni, akármennyire fortyogok, igenis jobb, ha megvan kötve, minthogy két órával később a tűző napon kilógó belekkel szedje össze a szomszéd.

NEM az ilyen embereket kéne bántani, hanem azok ellen fellázadni, akik TÉNYLEG láncoznak (ház, víz, kaja nélkül, fél méteres láncon, törődés, oltások nélkül). A jákói, újlengyeli, inárcsi, soproni kínzások ellen. A felelőtlen, buta szaporítók ellen.

Ha nekem ilyen kutyám lenne, és a suli, mozgatás, törődés, ivartalanítás ellenére szökne, nem lenne lehetőség kennelre, akkor kénytelen lennék megkötni én is, mert nem lehetek mindig vele, dolgoznom is kell ahhoz, hogy legyen miből etetni és oltatni.

Le lehet adni menhelyen a láncra hivatkozva. Oké. És a következő gazdi fog vele ennyit foglalkozni?

Még egy lehetőség van, alábetonozni a kerítést, illetve visszahajtani a tetejét (ahogy a menhelyen is), de ez nekem se menne egyből, mert ez a munka nem két fillér.

2009. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
21%
Szia!Én vagyok a tegnapi spánieles író!Úgy látom,már téged is meggyanúsítottak.Amint olvastad nekem 2 kutyám van.Láncon vannak,úgy 4 méter hosszú.A nap 24 órájából,10-et vannak láncon.Van nekik házuk,állandóan van vizük,és ételjük,és van ahova el tudjanak bújni.Ezt a törvény NEM bünteti!Mellesleg jól vannak tartva!A "baleset" úgy történt,hogy a lánc végén van egy karabiner amit csak bele akasztunk a nyakába.Nos hát az apósom bele akasztotta a nyakába,de a láncba is a karabinert,(a lánc másik végébe.)(Nehéz így elmagyaráznom)Így a kutya nem tudott mozogni,csak kb 10 cm-t.Tudom hogy felháborító,nem szándékos állatkínzásról van itt szó,de mivel senki nem volt otthon,így nem vettük észre.Tudod,ez a normális felfogás,amit a kérdésedben kiírtál!Szia:Ildi
2009. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
22:05-ös Köszönöm a választ azt hiszem Te vagy az első ember aki átérzi a helyzet súlyosságát. Nem jókedvemből van láncon az az egy kutyám. És abban is igazad van, hogy ha esetleg találnék megfelelő gazdit (első ránézésre) nem biztos, hogy meglenne neki ugyanez a foglalkozás napi szinten. Ez a kutya egy Hudini, mindenhonnak kibújik, átmászik, átugrik a kapon amit nem tudnék visszahajtani simán átmászik. Volt már pár kutyám de ő az első problémás egyed. Őt annó az utcáról fogadam be és lehet hogy onnan hozta ezt a viselkedést... nem tudom.
2009. máj. 28. 19:08
 30/35 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen balesetek vannak. De azt amikor én akasztom, le a kerítésről a szomszéd nj-ét, mert kiugrott a kennelböl amiben láncon volt, és a lánc túl rövid volt ahhoz, hogy az első lába lelógjon a földre az már nem az. Na ott az igazi állatkínzás... ez a kutya egyszer szerencsétlenül járt, nem voltam itthon, hogy megmentsem. A gazdát a kutya sem vonta felelősségre, és ráadásul én szívtam meg. Itt ez a módi, a másik szomszéd kutyája egy 1.5X3m-es kennelben tengeti minden napjait.. pulikeverék iszonyatosan elhanyagolt szőrrel, nagy lapokban van a hátán a szőr, felajánlottam megnírom, de a válasz ne foglalkozzam az ő ktyájukkal... mellesleg ezt a kis hülyét is egyszer leszedtem a kerítésről, mert a füle mögötti csomó beakadt a drótkerítés kilógó végébe... eközben a tulaj otthon volt. Már nem mertem lépni, mert az előző esetnél értésemre adták, hogy ezt nem szeretnék mégegyszer megtudni.... sőőt aikor az én kutyám nekiment, mert amikor vittem ki őket sétálni a kérésem ellenére nem zárták be a kutyát, és nekünk támadt, ő meg védekezett akkor olyan sírásban törtek ki hogy jaj jaj jaj jaj mintha legalább is vonat ütötte el a kutyát... persze azóta se lett megnyírva és persze kiengedve sem... akkor ki is az állatkínzó? Kérdeztem minek nekik kutya... a gyereknek, meg házörzsre... a gyerek nem nyúl a kutyához (nem is engedik) , mert egymerő retek és bűz szerencsétlen állat a házat meg a kennelben nem örzi...
2009. máj. 28. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!