Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb, megkötni egy...

Mi a jobb, megkötni egy kutyát, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem értem miért vannak itt kiakadva egyes emberek azon, ha valaki megköti a kutyáját. Szerintem még mindíg jobb módszer, mintha valami baja törénne. A kutya biztonsága érdekében szerintem bőven megengedett ez a dolog.
2009. máj. 27. 16:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Na igen nem kell kutyát tartani ha nincs kerítés ebben egyetértünk, DE vannak olyan kutyák amiket semmilyen módszerrel nem lehet otthon tartani. Tudom nekem 3 ból az egyiket meg kell kötnöm, és láncon van. Persze a megfelelő mozgás, és foglalkozás megvan neki napi szinten, nincs elhanyagolva, van háza árnyékos a területe. Nem hiszem hogy rosszabb dolga van, mint a kennelkutyáknak akiknek van 6nm-nyi területe. Most mondhatod az hogy akkor miért tartom. Ez jó kérdés...többek között azért mert szeretem, próbáltam neki (megfelelőbb) gazdit keresni de az a nagyon kevés számú jelentkező már a hozzáállásuk alapján kiestek, és miután megtudták, hogy ivartalanítva van, és csak úgy adom oda ha látogathatom innentől kezdve az "akkor inkább mégsem" című dumával jöttek. A menhelyek sem fogadnák az utcára nem teszem ki. Tehát még ugye mindíg marad megoldás, el lehet dönteni melyik a szimpatikusbb: velem marad így ahogy eddig, vagy még leadhatom az Illatoson.
2009. máj. 27. 16:51
 12/35 A kérdező kommentje:
16:44-es Az állatvédelmi törvényre hivatkozott az első válaszoló, és onnan jött ez is. Tehát nincs benne hogy bűn ha valaki megköti a kutyát, viszont ha kóborol akkor a gazda szabálysértést követ el.
2009. máj. 27. 16:53
 13/35 A kérdező kommentje:
A kennelépítést meg helyenként az építséi jogszabályok szigorúsága miatt nehéz kivitelezni, ez mondjuk helyenként változó, én nem tudok kennel építeni, mert azonnal visszabontatják velem.
2009. máj. 27. 16:57
 14/35 anonim ***** válasza:
53%

Tök egyszerű:seninek nem kötelező kutyát tartani.Ha csak láncon megoldható,ne tarts!

Én imádom a lovakat,minden vágyam egy saját ló,de nem veszek,mert nem megfelelőek a körülmények.


Azon meg ne csodálkozz,hogy a láncon tartott kutya szökik,ha teheti,teljesen igaza van.

2009. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
57%

"A menhelyek sem fogadnák az utcára nem teszem ki. Tehát még ugye mindíg marad megoldás, el lehet dönteni melyik a szimpatikusbb: velem marad így ahogy eddig, vagy még leadhatom az Illatoson."


Hát akkor sorban:

1. a menhelyek igenis fogadnák, ha méltóztatnál

megkérdezni őket

2. hozzáállásod alapján (és a másik topicodban olvasott kommentjeid alapján) talán még az utcán is jobb lenne a kutyának, mint nálad

3. talán kicsit vegyél vissza az arcodból, mert nem fogsz ráférni a monitorra... téged kellene leadni valahol, te állatkínzó.

2009. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Némelyek kedvéért: Nos 3 kutyám van kettő az udvarban szabadon. Napi séta foglakozás, orvosi ellátás megvan mind a 3 nak. 3-ból egy szökik, mindent megtettem annak érdekében hogy ez ne legyen így (kutyasuli, ivartalanítás, kerítés építés, villanypásztor, napi lemozgatás stb) Akkor lennék állatkínzó, ha mondjuk elcsapja a vonat mert éppen arra jár, én meg nem tudom hol van és szenved még egy fél napig a nádasban mert nem találom... Nem tartom magam állatkínzónak, de Te nyugodtan azt gondolsz amit akarsz, nem hiszem hogy bűn amit teszek, az vesse rám az első követ aki hasonló szituban nem így cselekedne.
2009. máj. 27. 17:22
 17/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy a menhelyek befogadnák... Mikor én pl szegeden szerettem volna egy talált cicát menhelyre vinni,akkor ki volt írva a honlapjukon, hogy macskát nem fogadnak be jelenleg, kutyára 6 hetes várólista van(végül a cicát megtartottam :)

Szóval sajnos elképzelhető, hogy nem fogadják a menhelyek...

Amúgy valahogy szerintem csak el lehet intézni a kennelt... nekem eszembe sem jutna megkötni egy kutyát, csak rövid időre ideiglenesen, extrém esetekben, de ha jelenleg nincs más megoldás, akkor ha elég nagy mozgástere van akkor oké, és addig járj utána hivatalokban szerintem, míg valaki nem negedélyezi neked a kennelépítést... a láncon tartott kutya idegrendszere labilisabb lesz egy idő után, meg amúgy sem lehet jó érzés nekik...

2009. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
17:24-es végre egy értelmes hozzáállás. A kennelt nem engedélyezi a hivatal mert iszonyat nagy kupleráj van a városrendezési irodában, és azt se tudják ki kivel van, már többször próbálkoztam. Kenelt is építettem persze visszabontatták, és megbüntettek... Nincs állandóan láncon a kutya, mert amikor kint vagyunk akkor mindíg el van engedve, és naponta 3X viszem őket sétálni, sok előszobába kizárt panelkutya nem mozog annyit mint az én láncos kutyám. Tényleg az miért teljesen normális, ha egy kutya lakásban van kiviszik mondjuk 3-4X fél órát, és a többi időt kizárva kell töltenie az előszobába. Azon miért nem háborodik fel senki? Állítom sokkal szabadabb a kutyám láncont, mint a 6nm-es kennelben vagy az előszobában.
2009. máj. 27. 17:31
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
A 17.10-es válaszoló vagyok. Kérdező, dobálom a köveket! Eszembe nem jutna láncra kötni a kutyámat (és főleg nem hivatkoznék emiatt az ő érdekeire).
2009. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
17:10 jah nem szoktam más topicokba írni, csak olvasni... viszont neked látom sikerüll 66-ról 67%-ra felküzdened magad. A stílusod egyéni, te szoktál kötekedni a jónéppel...
2009. máj. 27. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!