Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugyértem azt...

Ez normális? Ugyértem azt hittem sírva fakadok amikor megláttam a kutyámat a pitbull közelében. (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentünk a kutyámmal sétálni a parkba.Ott szoktak szabadon rohangálni kutyák.Én is elengedtem a kutyámat.Teszem hozzá soha nem bántott soha senkit.Nagyon játékos.És nem is nagy.Oda ment játszani a kutya barátaihoz.Játszogatott velük vagy 20 percet.Aztán látott egy másik kutyát aki meg volt kötve és egy 35 körüli férfi sétáltatta.Pitbull kutya volt a másik kutya.A kutyám próbált ismerkedni vele.Oda ment hozzá erre a pitbull elkezdett ugatni és a levegőbe harapni.Ha a gazdája nem fogta volna megeszi a kutyámat.Én odafutottam ,de még messzebb voltam.Futás közben ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám.Mikor már majdnem odaértem a pitbull gazdája ezt kiáltotta oda nekem:Siess mert megöli a korcsodat!Meg azt,hogy: Tanítsd meg ezt a patkányt,hogy viselkedjen!Láttam az emberen,hogy már vissza sem akarja a pitbullját fogni.Már csak 2 ujjal tartotta a pórázát a kutyájának.Én az utolsó pillanatban értem oda és megragadtam a kutyám hámját és felemeltem és elkezdtem nyugtatgatni.Közben kicsit magamat is nyugtatgattam mivel sírtam.A kutyámat és engem is lelkileg megviselt.Kérdem én.Sokan azt mondják,hogy a pitbull ó az csak rosszat tud tenni.Szerintem nem!Attól függ ,hogy nevelik(szerintem).Bár azzal nem vitatkozom ,hogy a pitbullokat viadalokra tenyésztették.De szerintem lehet pár kivétel.Már bocsánat,hogy ilyet mondok de látszott a pitbull gazdáján,hogy egy igazi tapló és utálja a többi kutyát.Én eddig nem féltem a pitbulloktól.(teszem hozzá nagy állatbarát vagyok.Van 1 kutyám,3 macskám,halaim,hörcsögöm,lovam, és halaim mellesleg még lovaglok is.És a lovakért oda vagyok már 11 éve és 11 éves vagyok) A tárgyra visszatérve.Már megértem,hogy az emberek félnek a pitbulloktól.Szerintetek ezen nem kéne változtatni?Szerintem mindenki kialakít magában egy képet a pitbullokról.Én már hozzá vettem az "azok a dolgok amiket megszeretnék valósítani" naplómba,hogy próbáljunk változtatni ezeken.Szerintetek ez hülyeség?

U.i:Bocsánat ha hosszan írtam le.


2012. febr. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, hogy valójában mit akartál megtudni, mert rengeteg kérdést tettél fel, és mindegyikre egyértelmű a válasz, de neveld meg a kutyádat, mert a következő agresszív kutya esetleg nem lesz pórázon, vagy nem lesz olyan jó reakcióideje a gazdájának, akkor meg már késő kisregényt írni arról, hogy mi történt.
2012. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
91%

te voltál a hibás, ez egyértelmű. a másik kutyás modora nem volt valami szép, de attól még te voltál a hibás...


egyébként az, hogy a pit bull kutyázik, az fajtajelleg, tessék nyugodtan lepontozni, de így van. nekünk is vannak pitjeink, gondosan szocializáltuk őket, IPO szintű a fegyelmezőjük, de attól még a gének dolgoznak bennük. vannak pitek, akik nem kutyáznak, ez tény, de attól, hogy teszik, attól még nem feltétlenül kell a nevelés hiányát következtetni.

egyébként abszolult meg tudom érteni a másik kutyás idegességét, én is többször mentettem már meg így kutyát a saját pitjeinktől. hiába van az enyémen póráz, hiába működik kottára az engedelmese, ha a másik kutya belemászik a szájába... annyit tudok tenni, hogy kiabálok a gazdájáért, és nagy sebességgel próbálok kifarolni a helyzetből.

2012. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
53%
Nem gödöllői vagy?? mert itt is van egy ilyen fickó és ő is pórázon tartja a kutyáját és lekorcsozza más kutyáját meg amit leírtál róla az az ember jut eszembe ,akitől én félek mert néha el is engedi a kutyját..
2012. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
50%

Hagyjuk már ezt a nevelést. Amelyik kutyafajtánál a harc volt a tenyészcél, amelyiket a kutya természetes falkaösztönei ellen szelektáltak, amelyiknél az idegen kutya ösztönösen ellenség, azt nevelheted. Összeszoktatni össze lehet kölyökkorától olyan kutyákkal, akiket gyakran lát, de ha egy idegen kutya arra téved, akkor azt meg akarja enni.


A pitek többsége ilyen. Tetszik-nem tetszik, ilyen.


A kérdező meg nevelje meg a kutyáját hogy visszahívható legyen.


Az meg a pites szemszögéből is elég idegesítő tud lenni, hogy ő fogja a kutyáját, amelyik menne, a másik meg nem tudja visszahívni az elengedett kutyáját.


Szóval a pites nem biztos hogy a kutyát utálta, hanem a helyzetet...

2012. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

15/15 19:30-asnak


Nem.Budapesti.De ahogy látom egycipőben járunk.:/ Ami persze ilyen szempontból nem jó ,de legalább megértessz :)

Köszönöm mindenkinek aki megért!Hálásan köszönöm!:)

Aki pedig azt mondja h én vagyok a hibás:

Megértem.Nekik meg köszönöm azt,hogy máskor a gyakorira nem fogok ilyeneket kiírni.Vagy csak úgy,hogy a végére kiírom,hogy: Tudom én voltam a hibás 99%-ban.Spóroljunk a betükkel.Nem kell leírni.Tudom.

Akik úgy gondolják ,hogy is-is hibásak vagyunk megértem!Nekik is köszönöm a válaszokat!:)


U.i: Mindenkinek jó éjszakát és holnapot és az év minden napja legyen mindenkinek jó.

2012. febr. 2. 19:46
 16/42 anonim ***** válasza:
80%

Bár én nem vagyok se pites, se staffos, se egyéb "harci kutyás", de az elmúlt néhány évben rengeteg ismerősöm és barátom lett, akik ezekkel a fajtákkal vagy keverékeikkel foglalkoznak, és nyugodtan állíthatom, hogy mind a közel 20 általam ismert harci kutya normális. Nagy kutyás találkozók szoktak lenni, mikor együtt vagy más kutyásokkal mennek sétálni, akár idegenekkel is. Kezelhető, behívható, motiválható kutyák. Ez az előítélet, hogy a pit és társai nevelhetetlen, szocializálhatatlan, szemét agresszív kutyák, teljesen alaptalan és hülyeség. Csak az jellemző általánosságban náluk, hogy igen dominánsak.

Én nagyon becsülöm, ha egy felelősségteljes ember egy ilyen típusú kutyát vesz magához, mert bár igaz, hogy nehezebb velük, sokkal makacsabbak és önfejűbbek, a velük elért siker annál többet ér és ha normálisan foglalkoznak ezekkel a kutyákkal, az emberek láthatják az igazi oldalukat is, nem csak az értelmes gazdák által idegileg tönkretett kutyákat. Én biztos, hogy ha tehetném, legalább ezeket a fajtákat viszont engedélyhez kötném.

És még annyit hozzátennék a 19:39-es válaszolónak, hogy pont az egyik pit szuka olyan, akivel már egy jó ideje együtt járunk suliba, hogy simán hagyja, hogy más kutyák ledominálják és bármilyen helyzetben jól kijön idegen kutyákkal is.


Egyébként egyetértek a többi válaszolóval, itt sajnos főleg te voltál a hibás, kérdező.

2012. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 Akiteki ***** válasza:
91%
2 ujjal fogta a pit pórázát, mégis meg tudta tartani. Neki egy jólnevelt kutyája van.
2012. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
35%

16 -os: ez az egy szuka a kivétel és nem a szabály.


Vagy pites szakkifejezéssel "hideg", vagy még nem érett be.


A pit valóban motiválható, nevelhető, de egyet nem szabad elfelejteni, hogy honnan jött.


Ezért elengedni többi kutyával szabadon játszani igencsak kockázatos.

2012. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is az a véleményem, hogy a kutyádat, akkor engedd szabadon szaladgálni, ha be tudod hívi. Én is kerültem hasonló szituba, a pórázon tartott kutyám szájába szinte belerohant egy foxi kan kutyus. A gazdája persze hiába kiabált neki, hatástalan volt. A kutyám egy domináns kan kutya, és nem tetszett neki, támadásnak vélte. Még én éreztem sz...ul magam, mert 1 kicsit elkapta az "idegent". Én a kutyámat nem engedem el, mert nehezen viseli az idegen kanokat. Ha a helyzet megkívánja szájkosarat is teszek rá. Szerencsére a foxinak nem lett semmi baja, de nagyon sajnáltam. Imádom a kutyákat, legyen az pit vagy bármi más fajta. A terrierek alapból pörgösebbek, nehezebben alkalmazkodnak idegen kutyákhoz. ( szerintem )
2012. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
52%

Ma 19:39!!

Miért olyanba bele okoskodni amihez egyáltalán nem értesz? ? :S

2012. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!