Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugyértem azt...

Ez normális? Ugyértem azt hittem sírva fakadok amikor megláttam a kutyámat a pitbull közelében. (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentünk a kutyámmal sétálni a parkba.Ott szoktak szabadon rohangálni kutyák.Én is elengedtem a kutyámat.Teszem hozzá soha nem bántott soha senkit.Nagyon játékos.És nem is nagy.Oda ment játszani a kutya barátaihoz.Játszogatott velük vagy 20 percet.Aztán látott egy másik kutyát aki meg volt kötve és egy 35 körüli férfi sétáltatta.Pitbull kutya volt a másik kutya.A kutyám próbált ismerkedni vele.Oda ment hozzá erre a pitbull elkezdett ugatni és a levegőbe harapni.Ha a gazdája nem fogta volna megeszi a kutyámat.Én odafutottam ,de még messzebb voltam.Futás közben ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám.Mikor már majdnem odaértem a pitbull gazdája ezt kiáltotta oda nekem:Siess mert megöli a korcsodat!Meg azt,hogy: Tanítsd meg ezt a patkányt,hogy viselkedjen!Láttam az emberen,hogy már vissza sem akarja a pitbullját fogni.Már csak 2 ujjal tartotta a pórázát a kutyájának.Én az utolsó pillanatban értem oda és megragadtam a kutyám hámját és felemeltem és elkezdtem nyugtatgatni.Közben kicsit magamat is nyugtatgattam mivel sírtam.A kutyámat és engem is lelkileg megviselt.Kérdem én.Sokan azt mondják,hogy a pitbull ó az csak rosszat tud tenni.Szerintem nem!Attól függ ,hogy nevelik(szerintem).Bár azzal nem vitatkozom ,hogy a pitbullokat viadalokra tenyésztették.De szerintem lehet pár kivétel.Már bocsánat,hogy ilyet mondok de látszott a pitbull gazdáján,hogy egy igazi tapló és utálja a többi kutyát.Én eddig nem féltem a pitbulloktól.(teszem hozzá nagy állatbarát vagyok.Van 1 kutyám,3 macskám,halaim,hörcsögöm,lovam, és halaim mellesleg még lovaglok is.És a lovakért oda vagyok már 11 éve és 11 éves vagyok) A tárgyra visszatérve.Már megértem,hogy az emberek félnek a pitbulloktól.Szerintetek ezen nem kéne változtatni?Szerintem mindenki kialakít magában egy képet a pitbullokról.Én már hozzá vettem az "azok a dolgok amiket megszeretnék valósítani" naplómba,hogy próbáljunk változtatni ezeken.Szerintetek ez hülyeség?

U.i:Bocsánat ha hosszan írtam le.


2012. febr. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Szia!

Érthető volt, hogy megijedtél. Amugy meg az ember a saját hibájából tanul. Senki nem tökéletes, senki nem úgy születik, hogy mindent, tud akár kutyákról akár másról van szó. Legyen ez elrettentő példa számotokra, kedves kérdező, hogy legyél máskor, sokkal óvatosabb, körültekintőbb. Szerencsére komoly baj nem történt. Nem szabad csak úgy elengedned a kutyádat, hogy nem tudod visszahívni, mert lehet, hogy legközelebb nem ússzátok megy ennyivel. Vagy ha el is engeded és látod, hogy jön egy idegen kutya akkor fogd meg gyorsan amig tudod. Próbáld meg te előbb észrevenni a másik kutyát. Ne a kutyusod.

Azt pedig én sem szeretem, ha az enyém pórázon van lerohanja egy másik kutya, amelyik lehet, hogy nem csak játszani szeretne. Én általában addig le sem csatolom a pórázt amig nem látom, hogy megismerkedtek és kijönnek egymással. Csak utánna engedem el játszani. Így talán jobban el lehet kerülni a konfliktust.

2012. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj egyszer a Parkban sétáltattam a Rottweilerem és egy szerencsétlen(pont úgy mint te elengedve póráz nékül ment az amstaffal a kutyája egyből nekünk ez enyém a torkát elkapta és földre vitte a szerencsétlen kutyának az volt a szerencséje hogy az én kutyám hallgat rám és azt mondtam erezd és elengedte a gazdája ott pofázott mit képzelek magamról.Úgyhogy kivagyok azokkal a csicskákkal akik póráz nékül viszik a kutyájukat.
2012. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!