Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugyértem azt...

Ez normális? Ugyértem azt hittem sírva fakadok amikor megláttam a kutyámat a pitbull közelében. (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentünk a kutyámmal sétálni a parkba.Ott szoktak szabadon rohangálni kutyák.Én is elengedtem a kutyámat.Teszem hozzá soha nem bántott soha senkit.Nagyon játékos.És nem is nagy.Oda ment játszani a kutya barátaihoz.Játszogatott velük vagy 20 percet.Aztán látott egy másik kutyát aki meg volt kötve és egy 35 körüli férfi sétáltatta.Pitbull kutya volt a másik kutya.A kutyám próbált ismerkedni vele.Oda ment hozzá erre a pitbull elkezdett ugatni és a levegőbe harapni.Ha a gazdája nem fogta volna megeszi a kutyámat.Én odafutottam ,de még messzebb voltam.Futás közben ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám.Mikor már majdnem odaértem a pitbull gazdája ezt kiáltotta oda nekem:Siess mert megöli a korcsodat!Meg azt,hogy: Tanítsd meg ezt a patkányt,hogy viselkedjen!Láttam az emberen,hogy már vissza sem akarja a pitbullját fogni.Már csak 2 ujjal tartotta a pórázát a kutyájának.Én az utolsó pillanatban értem oda és megragadtam a kutyám hámját és felemeltem és elkezdtem nyugtatgatni.Közben kicsit magamat is nyugtatgattam mivel sírtam.A kutyámat és engem is lelkileg megviselt.Kérdem én.Sokan azt mondják,hogy a pitbull ó az csak rosszat tud tenni.Szerintem nem!Attól függ ,hogy nevelik(szerintem).Bár azzal nem vitatkozom ,hogy a pitbullokat viadalokra tenyésztették.De szerintem lehet pár kivétel.Már bocsánat,hogy ilyet mondok de látszott a pitbull gazdáján,hogy egy igazi tapló és utálja a többi kutyát.Én eddig nem féltem a pitbulloktól.(teszem hozzá nagy állatbarát vagyok.Van 1 kutyám,3 macskám,halaim,hörcsögöm,lovam, és halaim mellesleg még lovaglok is.És a lovakért oda vagyok már 11 éve és 11 éves vagyok) A tárgyra visszatérve.Már megértem,hogy az emberek félnek a pitbulloktól.Szerintetek ezen nem kéne változtatni?Szerintem mindenki kialakít magában egy képet a pitbullokról.Én már hozzá vettem az "azok a dolgok amiket megszeretnék valósítani" naplómba,hogy próbáljunk változtatni ezeken.Szerintetek ez hülyeség?

U.i:Bocsánat ha hosszan írtam le.


2012. febr. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
67%-os, tudod Te mit jelent az ALAP engedelmesség?
2012. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
12%
11:57: És 11 éves vagy ugye????Mert ilyen fasza tökéletes ember vagy,hogy rád mindig hallgatnak...igen,tudom,mi az alap engedelmesség és te tudod,mi az alap intelligencia???Amikor nem csinálok a kutyámból egy agressziv dögöt és nem bántok meg egy gyereket,a saját agressziv kutyám miatt!!
2012. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudja, de bizonyára abban a hitben él hogy az ő kutyája meg van nevelve.


A másik gyikomatnak, aki szerint a normálisan nevelt kutya üdvözli a másik kutyát annyit mondanék, hogy a kutyák egymás közti ismerkedési rituáléira nem kell a kutyát nevelni, az a legtöbb kutyában benne van ösztönösen.


De a pitben nincs, mert a kitenyésztése során ezt az ösztönt - ahogy a falkaélettel járó többi ösztönt is - kiszelektálták belőle.

2012. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
87%

alap intelligencia?


beszélgethetünk erről is, bár ez a kutyás témakör, tehát az alap engedelmesség idevalóbb lenne, de sebaj.

intelligencia kérdése nálam az is, hogy nem hagyom a kutyámat boldog-boldogtalanhoz odamenni. miért? mert mondjuk nem mindenki vágyik a társaságunkra! se emberhez, se kutyához nem hagyom odarohanni az enyémet, mert mondjuk az illető nem akar kutyaszőrös lenni, vagy a kutyája éppen tüzel/beteg/stb.

ha ismeretlen kutyással találkozom, akkor láb mellé hívom a kutyámat (bizony, nálunk ez így megy, "lábhoz" és a kutya a balomon szorosan követ) és megkérdezem, hogy odaengedhetem-e?

szerintem ennek intelligens emberek között ez lenne a módja.


26/N

2012. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes én kb 5-6éves koromtól sétáltattam a családom kutyáit és mindegyik szót fogadott, igaz volt ami nem első csak 2. vagy 3. szóra jött oda, de odajött és nem kellett kiabálnom, futkorásznom utána...

Pórázon se húztak, pedig el lehet képzelni mekkora erőfölénnyel bír egy német dog egy 6-7éves gyerekkel szemben.

Úgyhogy ne jöjjön nekem senki sem azzal, hogy 11éves és ezért nem fogad neki szót a kutya. A kutya azért nem fogad neki szót, mert nincs úgy megnevelve, nem nézi azt hogy 11 vagy 31éves sétáltatja.

És azt is tegyük hozzá, hogy hozzá sem ért a másik kutya. Akkor miről beszélünk?Ijedtségről. Mi az a vérengző fenevad, akit a gazdája 2ujjal is egyszerűen kézben tart?

2012. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
60%

Aki meg ilyen nagy 'pit'-es attól megkérdezném:

Hogy a csudába is lehet, hogy nálunk oviban van legalább 5 ilyen jellegű kutya és egyik se dominánsabb, mint bármely másik? Szerinted mind selejtes? Vagy azokban épp benne maradt véletlenül az a viselkedés, amit szerinted kiöltek belőlük? Ha egy kutya el van szigetelve a többitől, akkor igenis meg kell tanítani a társas viselkedésre. Mit gondolsz miért kell a kisgyereket oviba járatni? Hogy Tanulja a társas viselkedést! Kutyáknál is ez van, attól hogy van mellette otthon másik 1 vagy 2kutya még nem fogja tudni hogy kell ismeretlenekkel viselkednie. Nem öltek ki semmiféle társas viselkedést belőlük. Amúgy abból hogy a kérdező pitbullozik, te ténylegesen meg tudod állapítani, hogy a kérdéses kutya: amstaff, pitbull, bullterrier, esetleg bull típusú keverék... volt? Sokan akár 10különböző fajtára simán rávágják, hogy 'pitbull kutya'...

2012. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
53%

36 -os gyikomatnak:


Két év múlva rendezzetek egy ovitalálkozót. Jelenjen meg mindenki, a gazdik vegyék le a pórázt a kutyákról, aztán dobjanak el egy labdát.


:-DDD

2012. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
18%

# 36


itt egy jó kis cikk erről: [link]


3. bekezdésre hívnám fel a figyelmet

2012. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Én is megkötöm,ha látom,hogy a másik gazda is megköti vagy tart tőle,de nagyon örülök,hogy a környékünkön nem laknak ekkora taplók,mint ez a pites az agressziv "jól nevelt" kutyájával és igy szabadon sétáltathatom a kutyámat és hagyhatom,hogy más kutyákkal játsszon egyet..szerencsés ember vagyok meg a kutyám is az,hogy nincs állandóan szabályozva..
2012. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Mai 09:43-as

Mai 11:02-es

Mai 11:47-es

Mai 12:35-ös


Akiket most felsoroltam nekik nagyon szépen köszönöm a megértést!:)

2012. febr. 3. 14:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!