Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugyértem azt...

Ez normális? Ugyértem azt hittem sírva fakadok amikor megláttam a kutyámat a pitbull közelében. (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentünk a kutyámmal sétálni a parkba.Ott szoktak szabadon rohangálni kutyák.Én is elengedtem a kutyámat.Teszem hozzá soha nem bántott soha senkit.Nagyon játékos.És nem is nagy.Oda ment játszani a kutya barátaihoz.Játszogatott velük vagy 20 percet.Aztán látott egy másik kutyát aki meg volt kötve és egy 35 körüli férfi sétáltatta.Pitbull kutya volt a másik kutya.A kutyám próbált ismerkedni vele.Oda ment hozzá erre a pitbull elkezdett ugatni és a levegőbe harapni.Ha a gazdája nem fogta volna megeszi a kutyámat.Én odafutottam ,de még messzebb voltam.Futás közben ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám.Mikor már majdnem odaértem a pitbull gazdája ezt kiáltotta oda nekem:Siess mert megöli a korcsodat!Meg azt,hogy: Tanítsd meg ezt a patkányt,hogy viselkedjen!Láttam az emberen,hogy már vissza sem akarja a pitbullját fogni.Már csak 2 ujjal tartotta a pórázát a kutyájának.Én az utolsó pillanatban értem oda és megragadtam a kutyám hámját és felemeltem és elkezdtem nyugtatgatni.Közben kicsit magamat is nyugtatgattam mivel sírtam.A kutyámat és engem is lelkileg megviselt.Kérdem én.Sokan azt mondják,hogy a pitbull ó az csak rosszat tud tenni.Szerintem nem!Attól függ ,hogy nevelik(szerintem).Bár azzal nem vitatkozom ,hogy a pitbullokat viadalokra tenyésztették.De szerintem lehet pár kivétel.Már bocsánat,hogy ilyet mondok de látszott a pitbull gazdáján,hogy egy igazi tapló és utálja a többi kutyát.Én eddig nem féltem a pitbulloktól.(teszem hozzá nagy állatbarát vagyok.Van 1 kutyám,3 macskám,halaim,hörcsögöm,lovam, és halaim mellesleg még lovaglok is.És a lovakért oda vagyok már 11 éve és 11 éves vagyok) A tárgyra visszatérve.Már megértem,hogy az emberek félnek a pitbulloktól.Szerintetek ezen nem kéne változtatni?Szerintem mindenki kialakít magában egy képet a pitbullokról.Én már hozzá vettem az "azok a dolgok amiket megszeretnék valósítani" naplómba,hogy próbáljunk változtatni ezeken.Szerintetek ez hülyeség?

U.i:Bocsánat ha hosszan írtam le.


2012. febr. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
71%

Kedves huszaska, látatlanban is merem állítani, hogy én ezekről a kutyákról többet felejtettem mint amennyit te valaha is tudni fogsz.


Ergo egy hozzád hasonló olyan gyikomat kijelentése, aki a kutyákról ezen a gyikomatfórumon tájékozódik és szedi össze a fals információit, némi mosolygásra késztet.


Különben is, 23:00 után inkább menj aludni és ne netezz sutyiban a szüleid által megvett okostelefonról a paplan alatt, mert pénteken még iskola van és égő lenne ha elaludnál a padban.

2012. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
53%

A "nevelés kérdése" című baromságról meg annyit, hogy tán utána kéne nézni annak, hogy mit jelent az a szó, hogy gameség.


Utána esetleg folytathatjuk. Ha úgy látom, hogy megvannak az alapok, mert újra meg újra a kályhától elindulni unalmas és nekem nem feladatom az hogy a gyikomatokból normális embert faragjak.

2012. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező, nem értelek.

Leírtuk többen, hogy Te hibáztál, de ezen miért sértődsz meg?


Ha az volt a kérdés, hogy normális e, hogy elsírtad magad, akkor igen. Érzékeny vagy, megijedtél.

Karácsony tájékán minket majdnem elgázoltak a zebrán. A kutyám állt az út szélén, és mondtam neki, hogy indulhat, mert bár jött egy kocsi felénk, de olyan tempóban, hogy azt hittem azért, mert át akar engedni. Hát nem akart. Engem épp hogy nem sodort el, de a kezemből kiütötte a szatyrot, azt pedig a mai napig nem értem, hogy a kutyám hogy élte túl, mert a szemem sarkából még láttam, hogy előttem van fél méterrel. Egy pasi odajött, és kirángatta a nőt az autóból (aki amúgy meg se állt volna, csak le kellett lassítania egy lámpa miatt) én eközben ültem a járdán és zokogtam, mert annyira megijedtem, szinte láttam a kutyámat vérbe fagyva.


A másik kérdésedre is válaszolva, nekem nincs bajom a bull típusú kutyákkal, még soha semmi konfliktusunk nem volt velük.

2012. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
14%
Sajnálom,ami történt veletek,velem is megesett már,csak a pitbull szabadon volt és 2 társával rontott neki az én kutyámnak..de szerencsére a kutyám sokat szaladgál és simán lekörözte őket,utána meg visszarohant hozzám,aztán ketten spuriztunk haza...de NEM A TE HIBÁD,egy normálisan nevelt kutya(akár pitbull,akár más,pórázon sem ilyen agressziv...)Az ilyen gazdákat szivem szerint úgy megverném,hogy elgondolkodjon rajta hogy kell nevelni egy kutyát..s.fej..
2012. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
82%
A pitbull nem bántotta a kérdező kutyáját, akkor miről beszélünk?
2012. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező reakciója az életkorához viszonyítva szinte teljesen normális. A másik kutya gazdája bunkó volt, de ezen kívül más nem róható fel neki. Az hogy egy bull típusú kutyáról volt most szó sem a kutyát nem minősíti sem a gazdát (olyan értelemben, hogy mennyire neveli a kutyáját). Ha egy roti, dobi, kau, vagy akár csak egy tacskó lett volna a kezében valószínűleg a kérdező kutyája akkor is odaszalad, ő akkor sem tudja visszahívni, akkor is megijed... Amúgy nem lehetett annyira rettenetes a másik kutya hozzáállása különben a kérdező kutyája fülét farkát behúzva ment volna vissza a gazdihoz ("kutyámat és engem is lelkileg megviselt").

A baj az, hogy mi van ha ez a kiskutya épp az út túloldalán lévő kutyához szeretett volna odamenni? Akkor az az autós lenne a hülye bunkó aki (majdnem)elüti az úttesten átrohanó kutyát?

Az ijedséget megértem, de a reakció egyáltalán nem helyes. Szófogadatlan kutyát nem veszünk ölbe, nem simogatjuk és nyugtatjuk, de főleg nem engedjük el pórázról. És ezért nem hibáztatjuk a másikat.

2012. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
13%
Miért szófogadatlan az a kutya,amelyik odamegy egy másikhoz barátkozni????Normálisan nevelt kutya üdvözli a másik kutyát,az a kutya,amelyik ilyenkor támadni akar,az rosszul van nevelve!!mennyire fogalmatok sincs a kutya neveléséről,úristen!!!! Azonkivül én sem pórázon sétáltatom a kutyámat,hagyom szaladgálni ott,ahol nem járnak autók és eddig szerencsére normális emberekkel találkotam,akikhez odament a kutyám és szépen összeismerkedtek a másik kutyával,aztán jött is vissza(pórázon lévő kutyákkal is,amelyik kutya ilyenkor ugat,az nem jól nevelt,az agressziv!!meg a gazdája is egy tapló..
2012. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
80%

11:02:

Talán ezért?:

"ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám."

2012. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
13%
Mert nem értette a kutya,hogy a másik kutya miért ugat rá!!!!Fontosabb volt abban a pillanatban a másik kutya,mint a gazdája,ez előfordul egy jól nevelt kutyánál is!!Főleg,ha a gazdija még nem felnőtt..A másik fickó "felnőtt" ember volt,neki kellett volna okosabbnak lennie..és főleg ilyen tapló módon beszélni egy gyerekkel,az ilyet felrúgnám!!
2012. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
80%
már bocs, velem egyik kutyám sem tehet meg ilyet... biztos nálunk van a hiba, hogy szigorúan vesszük az engedelmességet, de nem tudnám elképzelni, hogy a kutyám elindul egy másik kutyához és nem jön vissza első (esetleg második) szóra. pedig az egyik kutyánk még kutyautáló is ráadásul, de ha behívom, akkor bejön és kész.
2012. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!