Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
Az anya kutya alatt haggyak! 10-13 kutyát, hogy 2-3 év legyen mire felépül rendesen ?
2012. febr. 4. 19:22
 12/79 anonim ***** válasza:
98%

Normálisan egy kutya főleg ha nagytestű akkor kb 2 éves korában lesz alkalmas, hogy első alkalommal elljen.

Egy jó kondiban lévő szuka simán felnevel 10-13 kiskutyát majd következik 2-3 év kihagyás. Egy normális tenyésztő pedig 4 alomnál többet nem hoz le egy szukától...

2012. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
98%

Ne! Ivartalanítsd a kutyád!

Egyébként ellés és fedezés között minimum 2 tüzelést ki kell várni és két éves kora előtt nem ellhet a kutya. De persze ez csak a Tenyésztőkre vonatkozik. Az ilyen gusztustalan szaporítók mint te, úgy is szándékosan tönkre teszik a kutyájukat. Mond csak, jó érzés kölyköket megölni? Látni, mint megy tönkre a kutyád és még segíteni is ebben? Áruld már el, hogy tudsz tükörbe nézni egyáltalán?

2012. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:
Nekem 2 törzskönyves kutyám van, nem akarom a tenyésztők nyomdokát követni. De valakit nagyon szépen kérek, hogy írjon valami biztatót a mostani helyzettel kapcsolatosan
2012. febr. 4. 19:27
 15/79 anonim ***** válasza:
98%

Tessék egy kis biztatás: örülhetsz, megint vannak kiskutyák, akiket lemészárolhatsz.


Ha akarnád sem követhetnéd a tenyésztők példáját, nincs meg benned a tartás, a gerinc úgymond, a humanitás, a felelősség, az ép értelem, az empátia és a szeretet a kutyád iránt, ami kellene.

2012. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
hát nem hiszem hogy kimegy az állatorvos de legalább telón tudja mondani mit csinálj...
2012. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
93%
Igen nagy butaságot csináltál....hogy te voltál a leggyorsabb apádban.
2012. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%

A kaparás és zihálás akár az ellés jele is lehet. De lehet éppen melege van, mert a kinti hidegből bevitted a +20-ba.Lement a hasa? Mennyi a hője?

Ha Dec. 9-én láttad a párzást, ahhoz viszont korán van még. Nincs 60 nap sem.Persze, lehet, előbb is összejöttek.

2012. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
100%

én megértelek , jó neked szaporítónak lenni...(nem csak te vagy a hibás hiszen vannak erre sajnos vevők is)

csak azt nem értem ha már 3x ellet akkor miért nem tanultál a kutyádról semmit? akkor nem zihált és kapart? és te akkor is itt irogattál hogy mit csinálj?

2012. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:
Nem is ismertek. A kutyámnak azt hidtem azzal jót teszek, hogy újra kutyákat nevelhet mert mindig nagyon boldog. Rengeteg időt töltök a kutyáimmal, ahoz képest, hogy milyen nagy testűek ahova csak tudom viszem őket, és nem azért, hogy menőzzek velük hanem azért mert hiányoznak. Nem azért elettem a kutyám mert nekem ebből pénzem van. Akitől vettem a kutyámat (tenyésztő) neki és társainak renszerint INGYEN oda adom, mert tudom jó kezekbe vannak. És azért írtam mert érdekelne, hogy a kutyámnak nem lesz-e baja a nagy változás miatt ?
2012. febr. 4. 19:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!