Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
82%

Drága 56%-os válaszoló!

Ha nem értesz valamihez, miért beszélsz róla így? Ezt sosem értettem bizonyos emberekben. A tenyésztők nem verik a kutyájukat, nem ordítoznak velük. Akit te láttál, egy amolyan igazi megélhetési tenyésztő volt (szaporítók egy alfaja). Talán olvasd el ezt, mielőtt tovább ontod a baromságokat. [link]


Mellesleg, bár nem ismerem a kedves kérdezőt, nem is akarom megismerni, nem az én ízlésem, baráti köröm az ilyen ostoba állatkínzók. De a véleményemhez, ahhoz, hogy az tényleg igaz is legyen, éppen elég az az információ, hogy a kutyáját egy éves kora előtt befedeztette, az ellés után következőleg megint és ez már a negyedik alkalom így, míg a kutya csupán három éves. Az is bőségesen elég információ egy igaz és stabil ítélethez, hogy az almok felét ő maga pusztítja és pusztította el. De lám, milyen a természet, itt vagy te, aki látszólag egészen egyet értesz vele, megérted őt, még talán támogatod is. Gratulálok. Mond csak, hány szuka fial le éppen nálad ezekben a hetekben? És a kölykökből mennyi fogja túlélni a kéthetes kort? És még egy, nálatok a ketrecekbe hány kutya fér el és ennek hányszorosát zsúfoljátok be?

2012. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem kellene lepontozni valakit, mert leír egy történetet, aminek ő maga is tanúja volt. Sajnos én is ismerek ilyen tenyésztőket, tenyésztő társaik tudják hogyan bánnak a kutyáikkal, mégsem tesznek ellenük semmit. A kiállításokon sorra nyerik a díjakat. Ilyen is van sajnos be kell látni. Nem tenyésztők ezek? Viccesek vagytok ezzel a kijelentéssel. MEOE tagok, arany, ezüst, bronz koszorús tenyésztők, szépen, gusztusosan megalkotott honlapokkal, tele a kutyáik által nyert díjakkal. Bizony van, hogy ezek a nagy tenyésztők a kiállításokon fedeztetik a kutyáikat a parkolóban, a szukát kikötve egy fűrészbakhoz. Mivel különbek ezek, mint a kérdező? Semmivel, egy kaptafa. De amíg az egyik tudatosan, előre megfontoltan, pénzért, sok sok pénzért kínozza állatait, addig a másik tudatlanságból, anyagi hasznot nem remélve. Egyikre sincs mentség.
2012. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
72%
Ők ugyanúgy szaporítók, akikről ti beszéltek. Aranykoszorús mestertenyésztő cím? Gondolod ez jelent valamit? Maximum annyit, hogy lehozott sok-sok almot és abból véletlen lett 2-3 jó kutya, akiknek a gazdái vették a fáradságot és bemutatták őket kiállításon. A csilli-villi honlap szintúgy semmit nem jelent. Mikor fogják fel végre az emberek, hogy nem a papír teszi tenyésztővé a tenyésztőt, hanem az elhivatottság, a kutyái és a fajta szeretete és a hozzáértés.
2012. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. A kutya már le pihent és nyugotabb is nem fog elleni MA ! Nem fogom ivartalanítani a kutyát! Ez egészen biztos. Megoldom ezt a szaporodás problémát. Tenyésztős téma: A tenyésztőknél függ az kutya mérete én a nagyobb testű kutyákról beszélek. Nekem 3 tenyésztő ismerősöm van mind 2 kutyámat tőlük vettem. De semmi családi keveredés nincs. Azokat a kutyákat sajnálhatnátok ! nem az enyémet ! akinek 2 teleknyi helye van ! nem akkor mint egy bevásárló kocsi. Akár mint mondtok a kutyák ott igenis a mennyiségre mennek legalábbis a legtöbb. Orosz országba is megfodulnak kutyáért és bizony nem várnak velük 2-3 éves korukig a legtöbb kutyát már a 2. tüzelésnél felpároztatják. A kutyák ételét vágóhídon össze szedett minden féle húsból álítják elő. És mivel ezeknek a kutyáknak (Kaukázusi Juhásznak) a fülvágás jellemző. Na ha ne részletezzem, hogy fertőtlenítés 0. és még az Ollót se képesek fel melegíteni. De persze amelyik kutyát maguknak nevelnek az +2 kilóval több mint a többi. Hiába mondtok el engem mindennek Állat kínzónak,gyilkosnak,akárminek. Ott mik folynak mikor 2-3-4-5 kutya össze kap.És a tenyésztőknél se ellik a kutyadarabra pontosan. Ők se hagynak 3-4 kutyánál többet. Inkább több kant választanak. És miért kell engem mindenféle tenyésztőhöz hasonlítani ??? Köszönöm az eddigi válaszokat majd a képeket látjátok 4-5 hét múlva.
2012. febr. 4. 23:51
 55/79 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Theia!


Áruld már el nekem, hogy egy hétköznapi halandó, aki csak egy tk.-es jó minőségű, szűrt szülőktől származó, vélhetően egészséges kutyát szeretne, honnan a fenéből szűrje le, hogy kivel áll szemben, ha a felsorolt kritériumoknak megfelel a TENYÉSZTŐ? MEOE ÁLTAL BEJEGYZETT, KENNEL NÉVVEL RENDELKEZŐ TENYÉSZTŐ!

-Igényes honlap, feltüntetve a kutyái kiállítási eredményeivel tk.-vel, összes almával

-Egészségügyi szűrések

-Több éves tenyésztői háttér

-Tenyésztő társai nem nyilatkoznak róla negatívan (Hogy miért nem? Túl nagy befolyása van a kiállítási világra, aki rosszat szól, könnyen elvághatja magát és kutyáit örökre.)

-Előre egyeztetett időpontban meglátogatva az épp aktuális almot minden rendben lévőnek tűnik.


Aztán mégsem mennek rendben a dolgok. Állatkínzó.

2012. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 A kérdező kommentje:
A nagy tenyésztők elhunyt állatok törzskönyvével is vissza élnek. És nem fognak neked szerzeni egy Chip le olvasót, hogy az-e a kutya ami előtted van (felnő kutyák!) vagy az isten tudja honnan szalajtott állat.
2012. febr. 5. 00:05
 57/79 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ilyenről is tudok Kérdező. Egy barátnőmet megkereste egy tenyésztő, hogy adjon már neki fedeztetési jegyet attól a kanjától, aki már nem is élt! A barátnőm persze nem kötött vele üzletet, de gondolom ment tovább, valakinél biztos sikerült a bolt.

Amíg ilyenek vannak, lehetnek, addig kissé nevetséges ez a tenyésztő-szaporító vita. És nem kell itt letámadnia senkinek, egyedül a normális, lelkiismeretes tenyésztők tudnának az ilyenek ellen tenni. És a MEOE persze, de amíg ezek a mocskok sok pénzt hoznak a MEOE számára (kiskutyák tk.-ve után fizetendő összeg, kiállítások részvételi díjai stb.), addig nem fog történni semmi.

2012. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
95%

kedves kérdező!

azt mondod nem hagysz a kutya alatt kicsiket mert nem akarod h "tönkremenjen"

hát szerinted a minden évben elletés miatt nem fog tönkremenni a kutya?!ez is megterhelő a szervezetére,nem fog sokáig élni a kutyád ha mindig elleted szerencsétlent.és minek neked kiskutya ha megölöd őket?el lehetne ajándékozni.aki ilyeneket csinál annak nem is való kutya,aki ilyeneket csinál,az nem is szereti az állatokat/kutyákat!!!

2012. febr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:
Hagyok alatta csak keveset, hogy azok egézségesek és nagyok legyenek 5-6db Max.
2012. febr. 5. 00:17
 60/79 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező! Előttem már megtették sokan, de azért kifejtem a véleményem én is. Körülnéztél te már Magyarországon, hogy mennyi elhagyott/kidobott/menhelyeken élő/sintértelepeken élő kutya van nálunk? És tisztában vagy vele, hogy naponta hány kutyát altatnak el a gyepitelepeken? Majd szépen rádobják őket a többi kutyatetemre, és elégetik. Fiatal, egészséges kutyákat altatnak el naponta!!!!! (mondjuk pont neked mondom, aki képes kinyírni a kutyája kölykeit, ha túl sok van)

Te pedig otthon szépen szaporítod a kutyádat évente, ezzel feleslegesen növelve a kutyák számát az országban, hogy legyen mégtöbb kidobott kutya. Nem a te hibád, nem rajtad múlik?? DEHOGYNEM? RAJTAD IS!!! hiszen te is csak egy újabb szaporító vagy, aki növeli a kutyapopulációt tök FELESLEGESEN!!! Igen a jó tenyésztők munkájára szükség van, de az olyanoknak, mint te, aki csak úgy merő poénból fedezteti a kutyáját, annak biztosan megtiltanám hogy állatot tartson!!! Remélem, elgondolkozol ezen. Jusson eszedbe minden nap a halomra altatott, megkínzott kutyák serege!!

2012. febr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!