Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem úgyis csak röhög rajta a "kedves" kérdező, hogy mennyire fel vagytok háborodva. A szerencsétlen kutyát és a kölyköket sajnálom, mindenkit a környezetemben igyekszek rávenni, hogy ilyen helyről ne vegyen kutyát!

De úgyse tudunk mit tenni, gyakorlatilag azt csinál amit akar a saját kutyájával... (sajnos) :(

2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
80%
Fú, csak egyszer állnál velem szemben, úgy megvernélek, h életed végéig csak vegetálnál, az tuti!
2012. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
73%
A piciket ne öld meg inkább add ilyen dajkakutyamamának, tarts meg pl 8-at (ennél többet is fel lehet nevelni aki akarja) és a többit add ajándékba vemhes vagy szoptató kutyásoknak akik majd tovább adhatják őket, ez legyen az ő részük. Én tenyésztésre készülök, várom az egfészségügyi papírokat azon kívül minden megvan már a kutyám 2 éves és még nem voltak picik annyi a feladat az első alomig, a szűrések minden, iszonyat sűrűn elleted ez tényleg nagyon rosszat tesz neki. Egy jó tenyésztő szerintem egy jó szukát maximum 3 almot hoz le összesen nem 3 éves koráig.
2012. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim válasza:
12%

Amúgy, hogy lehettek ennyire nyomoronc állatok, hogy így beszéltek a kérdés kiírójáról?Ha ilyen okosnak érzitek magatokat, akkor miért nem adtok érdembeli választ?

Az olyan válaszadókat kellene irtani, mint amilyenek ti vagytok!(tisztelet a kivételnek)

Segítséget kért, és messze szó nincs állatkínzásról!Mindössze, maximum kevésé tájékozódott gazdiról.


Én annyit tudok tanácsolni a kérdésre reagálva, hogy érdemes állatorvossal megbeszélni a teendőket.:)


És ne törődj ezekkel a neandervölgyi ősbunkósokkal!

2012. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
88%
Ha fialni készül felhívtad már az állatorvost? És csak megjegyezném, hogy egy erős szuka 10 kölyköt simán felnevel. Szerencsétlen állat, sajnálom, hogy ilyen gazdája van. Megszülhet, te kinyírod a számodra nem szimpatikus kölykeit és utána ismét átélheti ezt egy fél év múlva. Undorító...
2012. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
89%
És biztos az a több száz mocskos szaporító se állatot akar kínozni és rajtuk nyerészkedni, csak kicsit tájékozatlan ,mi?
2012. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
96%

"van ez vagy elleni fog?"

na nem mintha ennek a mondatnak lenne értelme, de mi van? még sosem láttad ellés előtt/közben a kutyád??

2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
97%
Aki nem tájékozódik a kutya tartásáról, neveléséről, az ne is tartson kutyát! "Kedves" kérdező, a tenyésztést inkább hagyd az IGAZI tenyésztőkre! Szegény kutya, minden évben elleted, ha így folytatod, akkor szerintem max. 5-6 évig fog élni az a szerencsétlen kutya.
2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a kérdésre - igen, nagyon nagyon nagy butaságot csináltál, hogy szaporítasz.
2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 Mecse ***** válasza:
98%

Azt hittem hogy ez a fajta "eljárás" -ami a babakutyák megölése-, már nem létezik vagy ha igen, akkor olyan területeken amik nagyon elmaradottak. Te a telefonodról írsz, internetet használsz, stb. és emellett egy alomnak több mint a felét kivégzed? (feltételezem nem állatorvos jön ki elaltatni a piciket...) Ez számomra... hát felfoghatatlan.


Viszont azzal egyetértek hogy a múltat megváltoztatni már nem lehet, bármennyire is jó lenne. Ivartalaníttasd a kutyádat amint lehetséges, az ő érdekében. Ne magyarázd bele hogy "élvezi az anyaságot". Nem ember. :)


Hogy korrekt legyek; butaságnak azt nevezném (gyenge kifejezés rá) hogy ennyiszer hagytad hogy kiskutyák szülessenek, szóval : igen, butaságot csináltál, ideje ezen változtatni.

2012. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!