Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 Mailerdeamon ***** válasza:
41%

Hívd fel az állatorvost és mondd el, mi a szitu. Ha úgy ítéli meg, hogy az ellés egyelőre komplikációmentesen zajlik, nem fog kimenni, nincs rá szükség.


Ha megvannak a kölykök és "túl sok" lett hívd fel holnap is, hogy jöjjön ki altatni. Legalább könnyen érjen véget a rövid kis életük, ha már kénytelenek voltak a semmiért megszületni.


Egyébként mit csinálsz a meghagyott kölykökkel? Miért lett vemhes a szukád?

2012. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
Ha zihál és kapar az jelentheti azt, hogy mindjárt ellik. Mérd meg mennyi a hőmérséklete, ha lecsökken az azt jelenti, hogy 1 napon belül ellik. Étvágya van? Ha nincs, akkor ez szintén a közelgő ellés jele. Ne a gép előtt ülj, hanem menj ki a kutyádhoz. A kölyköknek minimum 20 fokra van szükségük, kétlem, hogy a pincébe lenne ennyi és infralámpát is fel kell szerelni föléjük.
2012. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

Azért írtam most ide mert eddig nem volt ilyen, hogy az ellés előtt el kellet költöztetnem.

Emberek az jobb lett volna -20 fokba kinn hagyom, hogy ott eljen meg és ellés közbe azért küzdjön, hogy életben maradjanak a kiskutyái?

2012. febr. 4. 19:39
 24/79 A kérdező kommentje:
a pincémbe ott a kazán. megvan a 20 C. Itt ülök mellette nyugtatom telefonról írok. A kaja ott van előtte. nem evett pedig van előtte táp is és főztem neki, csibéket is.
2012. febr. 4. 19:41
 25/79 anonim ***** válasza:
98%

Ha küzd is, te úgyis megölöd a kölyköket, nem?

És csak közlöm, nem tenyésztőtől vannak a kutyáid. Egy tenyésztő nem hagyná, hogy így tönkre tegyék a nála született kölyköket, mint ahogy te teszed.


Az meg teljesen mindegy, hogy ingyen adod-e el a kölyköket vagy sem. Attól még egy mocskos szaporító maradsz.

2012. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
98%
Az lett volna legjobb, ha NEM elleted! És mit csinálsz a kutyákkal, amit elveszel az anyakutyától? Elásod? Ne haragudj, de utálom a szaporítókat!!(Az olyanokat, amilyen TE vagy)
2012. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annak is aki szidott ! annak is aki segített. A kutya testhőmérséklete 37.7.
2012. febr. 4. 19:47
 28/79 anonim ***** válasza:
100%
akkor ha nem is ma de holnap már elleni fog bár ez a kaparós szakasz 2 napig is bőven eltarthat
2012. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
95%
Az benne a vicces, hogy úgysem fogod ivartalaníttatni a kutyáid, sőt a következő tüzeléskor gondolom megint be lesz fedezve a szukád, nemde?
2012. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Hagyjátok, hátha most már tanult belőle. A múlton senki nem tud változtatni, csak a jövőn. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Gondoskodj megfelelően a kutyáidról, ivartalaníttasd őket, a kölyköket meg add jó helyre, ivartalanítási kötelezettséggel. Jobb későn jó útra térni, mint soha!
2012. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!