Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan lehet lepontozni, látom már megkezdődött. Ettől a valóság még valóság marad, még ha valakik álomvilágban élnek is és nem akarnak ezekről tudomást venni, akkor is!
2012. febr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
96%

kérdező nem tudsz szöveget értelmezni?!

azt mondod kíméled a kutyád, a kevés kölyökkel.

DE VALÓJÁBAN NEM KÍMÉLED,MERT A FOLYAMATOS ELLÉSSEL TE TESZED TÖNKRE A KUTYÁD,AKI JÓ HA 6-7ÉVIG FOG ÉLNI ILYEN FOLYAMATOS VEMHESSÉG ÉS ELLÉS MELLETT!!!szóval ezzel az erővel nyugodtan alatta hagyhatod a kicsiket...mert TE miattad megy tönkre az anyakutya mivel folyamatosan vemhes, és szül, és vemhes ,és szül, és vemhes, és szül...érted?kicsinálja a szervezetét ez a sok vemhesség és ellés nem a kiskutyák akik szopnak,hanem az amit te csinálsz vele VILI?

2012. febr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
64%

tegnap 23:59(ha már így nekem címezted)

Csak utána kell nézni jó alaposan, ellátogatni pár kiállításra, elbeszélgetni a tenyésztőkkel, meglátogatni őket, fórumokat olvasgatni. Kizártnak tartom, hogy az itt látottak alapján ne derülne ki bármi turpisság a tenyésztő körül. Én mielőtt megvettem második kutyámat már legalább 3-4 éve érdeklődtem a fajta iránt, nézegettem a tenyésztőket, a különböző vérvonalakat, sok collie tartóval beszélgettem, mielőtt eldöntöttem melyek azok a kennelek, ahol számomra tetsző kutyákat tenyésztenek. Végül is sikerült egy fantasztikus kiskutyát kapnom, a tenyésztő nagyon rendes, nagyon sok tanácsot kaptam tőle, naponta beszélünk.

Nem hiszem, hogy mindez a szerencsén múlott, hanem a megfelelő utánajáráson. Aki erre lusta, az utána ne jöjjön panaszkodni,

Alapvetően azért vannak olyan ismérvek, amik jellemeznek egy igazi tenyésztőt: nincs 10-15-nél több kutyája, hiszen ennél többet képtelenség ellátni. Ha nem kezdő, akkor több veterán, tenyésztésből kivont kutyája is van, akiket nem ad tovább, ha régebb óta tenyészt és csak fiatal kutyái vannak, az egész biztosan gyanús. Abból is rengeteget meg lehet tudni, hogy a kutyái hogy viszonyulnak hozzá, látszik az, hogy valaki mennyit és hogyan foglalkozik velük. Nem tenyészt 2 fajtánál többet. A kiskutyákat minden esetben törzskönyvvel adja, ahol ez opció ott igen valószínű, hogy szaporítóval állunk szemben. Minőségi kanokkal fedeztet, a kutyák különböző betegségekre szűrtek, a kutyák helye tiszta, rendezett. Most ennyi jutott eszembe így hirtelen.

2012. febr. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 doboszoli ***** válasza:
36%

Nem akarok beleszólni ebbe a parttalan vitába, tehát csak "agyalgok" választ nem várva.

Biztos-e, hogy ezek az agyontenyésztett, prémium tápokon nevelt, tudományosan fedeztetett, kiállításokon nyaggatott kutyák boldogabb életet élnek, mint a nagyapám (nem tenyésztőnél vásárolt, hanem valakitől ajándékba kapott) pulija, "aki" akkor és,oda fialt ahová jónak látta, annyi kölyköt nevelt, amennyire szükség volt, reggelire szalonnabőrt, vacsorára ételmaradékot evett, néha titokban vadászott magának valamit, nyájat terelt hóban, szélben, és 16 éves korában temettük el?

2012. febr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
96%

64-es


Én nem azon háborodtam fel, hogy a kérdező kutyát tart, és nem is azon, hogy a kutya fial. Nem hiszem azt, hogy kutyát csak hiperszuper törzskönyvvel lehet venni, és azt sem gondolom, hogy egy keverék, maradékon nevelt kutya nem lehet okos és szép.

De talán neki már fel lehetne fogni, hogy évente két alom kölyök nem játék sem a szukának sem a menhelyeknek. Nálam is volt már besikerült alom, természetesen megtartottuk beoltattuk őket és 8 hetesen elajándékoztuk, ma is tudom, hogy hol vannak azok a kölykök. De tanultam az esetből nem lesz több kutya. De hagyni, hogy pározzon, majd a kölykök felét agyonverni nálam nem humánus és nem vall túl intelligens emberre. És ezt úgy teszi, mintha ez lenne a világ rendje. Közben szívem szakad meg a gyepis kutyákért.


Egy kutyatartó

2012. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:

Kedves doboszoli!

Azért tizenhuszon évvel ezelőtt más volt a helyzet, mint most, főleg a magyar fajták terén. Ami most van (közeli rokontenyésztés, genetikai betegségek, stb) az főleg a szaporítóknak köszönhető...

2012. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
3%

A 0%-ban hasznos választ adó, lepontozott válaszoló vagyok.


Valaki azt írta, hogy csak az a tenyésztő aki MEOE tag és MEOE által jegyzett! Felhívom mindenki figyelmét, hogy a MEOE-n kívűl más tenyésztő szervezetek is vannak, amelyek legalább államilag elismertek, mert a MEOE az bizony egy jó darabig nem volt az, és szerintem most se az. Az én kutyám tk-re nagy betűkkel van ráírva, hogy államilag nem elismert!!!

Nehogy már csak az általatok preferált "tenyésztők" élvezhessék a kiskutya születését. Egy nem tenyésztő is tud lehozni tudatosan almot. Hozzáteszem én biológia tanár vagyok, egyetemet végeztem, nálam egy képzetlen "tenyésztő" biztosan nem tudja jobban a genetikát, azt ne mondja senki. Ja meg amikor itt még az állatorvosokat is sokan lenézik. Hát azért magatokba kéne egyszer már nézni, hogy kik is vagytok valójában.

2012. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
96%

Én MEOE tag vagyok...és valóban államilag nem elismert de az FCI által igen és itt ez a lényeg!

Állatorvos és állatorvos szaktudása és hozzáértése között különbség van.Nem passzióból autózok kutyáimmal oda-vissza 70 km fogadott állatorvosomhoz,holott 5 km körzetemben annyi állatorvosi diplomát szerzett ember egzisztál mint állatorvos,hogy a két kezemen nem tudom megszámolni.

Biztosan jobban értesz a genetikához,de ha eléd teszek két törzskönyvet nem biztos,hogy megtudod mondani jó lesz e a párosítás.

2012. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
72%

Belekavarni ebbe a vitába a tenyésztőket, a magukat tenyésztőnek valló szaporítókat, MEOE és nem MEOE törzskönyveket, valamint ezekkel érvelni nem vall túl nagy észre, főleg empátiára.

Ép ésszel felfoghatatlan, hogy vannak, akik itt ilyen-olyan indokokkal szerecsenmosdatást végeznek. Hányok.

2012. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
61%

És hogy mi lesz az ilyen kölykökből?


Ismerősöm vett óccsókutyát, 30.000-ért, pont ezt a fajtát. Próbáltam rá hatni, hogy más nem az a világ van, mint régen, a többség meggazdagodni igyekszik a kutyákból, nem normálisan tenyészti őket, (tisztelet a kivételnek), hiába. Most, olyan 9 hós-1 éves lehet kb a kutya, szétszedte a csirkéket az udvaron, összerágta a kerítést, ki is megy az utcára (faluhelyen), már majdnem megharapott valakit, a szomszédok nem mernek tőle elmenni...

A régebbi kutyájával (15 év fölötti volt amikor elpusztult) nem volt ennyi gond egész élete alatt, mint ezzel a kölyökkel. Szóval ezektől a szaporítóktól ilyen kutyák lesznek...

2012. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!