Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy butaságot csináltam?...

Nagy butaságot csináltam? (kutya ellés)

Figyelt kérdés
A Kaukázusi juhász kutyám elleni fog bármikor megelhet. Eddig kinn volt a hidegbe oda csináltam meg neki az ellő helyét is de el gondolkoztam és ilyen hidegbe esélytelen a kiskutyák életben maradása, Ezért le vittem a pincébe ! Le kerítettem neki egy részt ! És ami volt szalma alatta (a kinti ellő helyén) azt a szalmát vittem le meg a keretet meg mindent és még az kinti ajtót is szereltem fel neki. De most azt vettem észre nagyon zilál, és kapar. Az új hely miatt ? vagy a nagy hőmérséklet változás miatt ?! van ez vagy elleni fog ? S.O.S Dec.9.-én láttam én pározni őket. (Rendszeresen rengeteget ellet) előző almokba 9-10-13 kutya volt (persze nem hagytam alatta 5-6nál többet)

2012. febr. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Szerintem hagyd hogy most megszülje a piciket, vagy add oda pótmamának vagy hagyd hogy ez a kutya nevelje fel őket... Ha hagyod hogy a kutyád nevelje fel őket, akkor szerintem add oda olyan gazdinak aki megbízható, és ivartalanítja a nekiadott kölyköt!! Meg ha a kiskutyáknak találsz jó helyet, ivartalanítsd az anyakutyát! :) Legalábbis én így tenném! :) Így a kutyusodnak segítesz! Lehet hogy amit írtam nagy hülyeség, de próbálok segíteni!
2012. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:
A kutya még mindig liheg fel-le járkál kapar. De nem nyüszít meg semmi igazán komoly nem történik, magzatvíz nem folyt el. Kezdek agódni vagy melegvan, vagy eléssi probléma van.
2012. febr. 4. 21:02
 43/79 anonim ***** válasza:
81%

Hívd fel az állatorvost, te szegény!

És ha a kutyád túléli ezt a mostanit, akkor ivartalaníttasd, és gondolkozz el rajta, hogy mit csináltál. Az első ellésnél kb. annyi idős volt, mint egy 10-12 éves gyerek...

Fogalmad sincs a kutyatartásról, a felelősségről, meg úgy általában véve semmiről, ami a kutyákkal kapcsolatos. Azért elleted, mert "boldog volt" hogy kölykei lehetnek? no comment.

2012. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
88%
Téged se kellett volna anyád alatt hagyni, hogy 2-3 év legyen mire felépül rendesen.
2012. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
6%

Na már megint osztotta az észt a sok álszent "kutyavédő"!

"Kedves" mocskoskodó "válaszolók" a kérdező személyt nem is ismeritek, azt se tudjátok, hogy ki. Így egy emberrel nem szabad bánni, ahogy itt jónéhányan bánnak másokal. Továbbá a Gyakorikérdések.hu fórumnak vannak etikai szabályai!!!! Be kéne tartani azokat!

Nemmellesleg mondom, én személy szerint kiábrándultam a magukat "tenyésztőnek" valló emberekből, mert csak osztják az észt - szerintük. Azt hiszik, hogy csak nekik van kizárólagos joguk kutyákkal foglalkozni, azokat tenyészteni. Nekm tk-s kutyám van, de többet tenyésztőtől nem veszek kutyát. Hogy miért? A válasz: mérhetetlenül nagyképűek, piszkos pénzéhesek, rámenősek az emberre, havi szinten a többségük láthatást KÖVETEl, beleavatkoznak mások életébe, ja és a kiállításokon a többségük ÁLLATKÍNZÓ!!!

2012. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
Ha kiengeded, mit csinál? Mennyi most a hője?
2012. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
20%
utolsó vagyok! Egyszer voltam kiállításon kutyámmal, többet nem megyek. Azon a kiállításon a főszervezőnek már feljelentettem egy "tenyésztőt" ahogy a kutyáival bánt: szegény kutya már remegett a z asztalon miközben a "tenyésztő" "fésülte", ordított vele, a fém kefével ütötte közben a kutyáit. Ja és az illető egy 1 nm-es ketrecben 9 db kiskutyát tartott, mondván azt, hogy mindet kiállítja. Kiderült utóbb, a felét ott a CACIB-on elatta!!!! Na erre varjatok gombot!!! Korózs first lady-ről meg már nem is akarok beszélni....
2012. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
97%

"Gyakorikérdések.hu fórumnak vannak etikai szabályai!!!!"

Az állat tartásnak is vannak etikai szabályai!

Az pedig,hogy egy 3 éves kutya már a 4. almot szüli az már nem etikus mint az sem,hogy az ily módon megszületett kölykök felét megöli a tulajdonos mert sokallja az alomszámot!

Ezen is el kellene gondolkoznod!

2012. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
Ez a lihegős szakasz nagyon sokáig tart, simán lehet 24-48 óra. Mennyi a hője a kutyának? Alapból ha nem eszik akkor már közel van az ellés.
2012. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg elég sokan túlzásokba esnek. Ha ilyeneket írtok ezzel csak azt éritek el, hogy a kérdező még inkább ragaszkodni fog az igazához, miszerint a kutyája élvezi az anyaságot, stb. Ehelyett inkább normális hangnemben el kellene magyarázni, hogy ez miért nem jó és nem kígyót-békát kiabálni rá.

Nem jó a szukának, ha folyamatosan ellik, mert leterheli a szervezetét egy alom felnevelése és ha nem hagyják pihenni, hanem minden tüzelésnél vemhesül, akkor rövid idő alatt kimerül és súlyos egészségügyi problémák léphetnek fel. Ha nincs anyagi hasznod a kicsikből, akkor végképp nem értem, miért elletitek folyamatosan a szukát. Hidd el, ő nem élvezi az anyaságot, amit te látsz, az az, hogy az ösztönök munkálkodnak benne és emiatt persze, hogy jó anyának tűnik, de ő ezt legkevésbé sem élvezetből csinálja. Nagyon sok kellemetlenségtől megkímélnéd, ha ezután az alom után bejelentenéd ivartalanításra. Az ivartalanítással nem csak megelőzöd az újabb felesleges almok megszületését(és ezzel együtt a kutyád egészségének fokozatos leépülését), de különböző súlyos betegségektől is megkíméled, mint például emlődaganat vagy gennyes méhgyulladás, ami az ivaros szukák 60%-ánál kialakul idősebb korban.

Ha a kutya nem eszik és lecsökkent a hőmérséklete, akkor maradj vele éjszaka, mert valószínű, hogy hamarosan elleni fog. Érdemes lett volna már hamarabb odaszoktatni, hogy ne érezze kényelmetlenül magát, de már mindegy. Friss víz legyen előtte, a helyét béleld ki újságpapírral és puha pléddel, régi ruhákkal. A szalma sajnos nem a legjobb a kölykök alá, én a helyedben azt lecserélném, mert nem lehet olyan könnyen kicserélni mint az újságpapírt és a baktériumok elszaporodásának is jobban kedvez.

2012. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!