Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini Yorkisok nektek milyen a...

Mini Yorkisok nektek milyen a kutyátok? Ezt úgy értem, hogy tényleg betegesek és ideg gyengék ahogy itt sokan írják vagy egészséges vidám jó idegrendszerűek?

Figyelt kérdés
Légyszives csak az válaszoljon akinek tényleg mini kutyája van. Kíméljetek meg a hegyi beszédtől jól tudom,hogy hivatalosan nincs mini,de azt mégsem írhatom,hogy hé yorkisok milyen a méreten aluli selejtes kutyátok!
2012. febr. 5. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
10%
Tudod mi az ekkora kutyáknál a legsürübben előforduló halálnem a világon?A huzat ráb@ssza az ajtót.Multkor hallottam a rádióban.
2012. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
lol
2012. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Akinek az 1,70 kg-os yorkija van, annak üzenem, hogy az standard méret.
2012. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
Standard méret 1kg 70dkg? A standard 3kg-nál kezdődik. Ismerek egy jó pár yorkit.. Ő nagyon pici.. Ha szerinted ez a standard, akkor mi a mini?
2012. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

A tenyésztő akitől vettem a kutyumat, direkt felhívta a figyelmem hogy a kis méretnél nagyon gyakran kialakul sérv is mivel nagyon sokat ugrálnak. Az előttem hozzászólók által tárgyalt gondok-bajokról nem is beszélve.

De tény, sétáltatás közben mi is találkoztunk már a "mininek" titulált yorkikkal. És féltek az én yorkimtől, pedig nem sokkal nagyobb (2.90kg). Remegve próbáltak elrohanni az útjából.

Nem hegyibeszédnek szánom mondadnómat, de próbálj normál méretű szülőktől kölyköt venni és ha teheted az alomból is a legnagyobbat, legmozgékonyabbatt válaszd. Nem fogod megbánni :) Én is így tettem, és egy gyönyörű életvidám kislány gazdija vagyok akinek eddig legnagyobb baja az állatorvosnál a chipbeültetés volt XD

2012. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
1,7-3 kg a yorki standard mérete.
2012. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
56%
Helyesbítek, 3,1-ig.
2012. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%
Utánaolvastam, mert biztos vagyok benne, hogy az enyém kisebb mint akiket eddig láttam, és ezer meg egy helyen írják, hogy a standard 2,5-3,1ig van...nyugodtan be lehet írni a google-ba...
2012. febr. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
39%

Édesem, ha Te ennyire jártas vagy a tenyésztésben, és a yorkshire fajta standardben, akkor nem vitázok :)

Sok boldog évet a mini yorkiddal

2012. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

A standardben nincs megszabva a minimum, csak az, hogy a max súlya 3,1kg lehet egy yorkinak. Amerikában általában 4-7fontos kutyákat vonnak be a tenyésztésbe (akik nem az ún. "miniket" gyártják) ez kb 1,8-3,1kg-os súlyt jelent. Európában a 2 és 3kg közti kutyákat.

Szóval arról vitatkozni meg bizonygatni, hogy mi a kisebb a standardnél nem érdemes. Azt már lehet mondani, hogy mi az ami a gyakorlatban, hosszú évek alatt kialakult szokás tenyésztési szempontból. Valószínűleg nem azért nem vonnak be tenyésztésbe kisebb kutyákat, mert csúnyábbak lennének, hanem az egészségügyi oldala miatt.

2012. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!