Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini Yorkisok nektek milyen a...

Mini Yorkisok nektek milyen a kutyátok? Ezt úgy értem, hogy tényleg betegesek és ideg gyengék ahogy itt sokan írják vagy egészséges vidám jó idegrendszerűek?

Figyelt kérdés
Légyszives csak az válaszoljon akinek tényleg mini kutyája van. Kíméljetek meg a hegyi beszédtől jól tudom,hogy hivatalosan nincs mini,de azt mégsem írhatom,hogy hé yorkisok milyen a méreten aluli selejtes kutyátok!
2012. febr. 5. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Az emberek butaságára igenis haragszok, és nem fogok bólogatni, mint egy ökör, hogy hajrá, szaporítsunk 1 kilós kutyákat.
2012. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Oké tisztázzuk ezt le nekem nem kell egy 1 kilós kutya a mini méret érthető egy 2 kilós kutyára is én nagy ívbe szarok rá erre a mini nem mini szarságra!!!!Attól,hogy valami pici nem mondjuk rá,hogy selejtes meg a többi szarság. Ott a törpe hörcsög meg a normál méretű akkor a törpe hörcsög az génhibás selejt,mert pici?Akkor rendes tacskó meg a törpe a törpe tacskó az génhibás meg selejt azért mert pici?Annyi sok baromságot tudnak írni az emberek!!!Tudjátok mit leszarom,hogy mekkora a kutya akár beteg akár nem,mert az enyém lesz és olyannak fogom szeretni amilyen. Köszönöm így már több választ nem kell írnotok,mert úgysem a kérdésre válaszoltok!!!Nem akarok senkit sem megsérteni,de már totál kiborít,hogy minden egyes yorkis kérdésnél azon megy a vita van vagy nincs,de őszintén ez ki a szart érdekel?!!!
2012. febr. 13. 20:36
 43/63 anonim ***** válasza:
Mit hisztizel? Akadt bőven vàlasz a kérdésedre. Ès bàrmilyen hihetetlen, mi neked akartunk jòt azzal, hogy lebeszélünk egy standarden aluli kutya vàsárlàsàròl, mert tudjuk, làtjuk a problémàkat ezekkel a kutyàkkal. Szerintem neked sem lenne jò, ha egy gyenge idegrendszerű, beteges kutyàt vennél, de te tudod. Persze így is lehetne szeretni őket, de ha problémàs kutyàt akarsz, ezért nem kell pénzt adnod, akad bőven süket, vak, stb. kutya a menhelyeken...
2012. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
47%

Mi az, hogy ki a szart érdekel? Te kérdezted kifejezetten a minit.

Tudod az a baj, hogy mióta Paris Hilton és a táskába gyömöszölt kutyái címlapra kerültek, azóta sokan azt gondolják, hogy ehhez a lehető legkisebb kutyára van szükség. Régen is divatosak voltak a társasági kutyák, csak akkor még kutyaként kezelték őket, nem kiegészítőként. És nem hasonlították őket a hörcsög mérethez...


Engem azért visel meg ennyire a téma, mert volt egyszer egy ideiglenes yorkim, akit 2 évesen kivontak a "tenyésztésből", 20 ezer forintért sikerül megvennem attól a rohadt embertől... 2 évesen már 3 szült. A gazdája nagyon sajnálta, ugyanis "remek EXTRAMINI szuka" volt. Az nem érdekelte, hogy a kutyát 2 és fél évesen patellával műteni kellett, csak azért adott rajta túl, mert elkapott egy borzalmas gombás fertőzést, és gyakorlatilag már nem volt rajta szőr, amikor elhoztam. Nem akart pénzt költeni rá, ugyanis ő csak bevételt akart, kiadást nem. A kutya egy boxban élt 2 éves koráig bezárva.

Ezt csak azért írom le, hogy tudd, aki minit hirdet, az nem tenyésztő. Azt a legtöbb esetben csak a pénz érdekli, és Te támogatod őt ebben.


Ha azt írtad volna, hogy szeretnéd, ha ajánlanánk Neked megbízható tenyésztőket, akkor nem lett volna gond. Ha majd egyszer lesz kutyád, akkor Te is megtanulod, hogy mit jelent a felelős állattartás, amikor nem az számít, hogy 1,5 kg, vagy 3.

Sok sikert:)

2012. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok,de írtam én olyat bárkinek is,hogy nekem 1,5kg kutya kell!!!Szerintem abszolút nem írtam az pedig,hogy fel tettem a kérdést,hogy milyen egy mini kutya nem azt jelenti,hogy azt is fogok venni. köszönöm az őszinte válaszod így már értem a haragod és felháborodásod,de ahogy írtad a gazda hibájából lett beteg a kutya.
2012. febr. 14. 07:13
 46/63 anonim ***** válasza:
Igaz, nem írtad, hogy Te szeretnél minit. Szóval ne haragudj, nem akartalak megbántani.
2012. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:
Semmi gond én pedig tényleg köszönöm neked a választ,te legalább normálisan próbálsz segíteni ezt értékelem.
2012. febr. 14. 18:05
 48/63 A kérdező kommentje:
M.-H. Alexandra lehet,hogy te le akarsz beszélni róla,de ha jobban bele gondolsz akkor lehetetlen megmondani,hogy beteg lesz vagy nem bármekkora méretű is legyen nem lehet megállapítani,hogy beteg lesz e vagy sem egy nagyobb testű is beteg lehet írta valaki hogy neki normál méretű és még is beteg más meg azt írta neki kicsi van és semmi baja. Amúgy meg nem hisztizek csak már nagyon unom,hogy nem a kérdésre válaszolnak,hanem egy okos elkezdi ezt a mini nem mini dolgot amivel föl lázítja a többieket és akkor megy a vitázás közben meg nem is a kérdésre válaszolnak szerintem neked se tetszene. Abban igazad van kaptam bőven választ csak egyetlen egy valaki válaszolt akinek tényleg van a többiek rendesek voltak,hogy próbáltak segíteni azzal,hogy leírták az ismerőseiknek van és milyen volt a tapasztalatuk. Ezt tényleg köszönöm szépen mindenkinek és nagyon sajnálom,ha valakit megbántottam nem állt szándékomban.
2012. febr. 15. 06:11
 49/63 anonim ***** válasza:

Igen, benne van a pakliban, hogy esetleg beteg lesz...

Nyilvàn normàl méretű szülőknek is lehetnek méreten aluli kölykei, ez valòban nem derül ki kölyökként. Bàr tényleg nem mondtad ki, de nekem is ùgy tűnt, hogy nagyon abba az irànyba hajlik a téma, hogy te a "minit" preferàlod, de örülök, hogy nem :)

Sok boldogsàgot majd a kutyusodhoz! :)



21:27!

Te meg szakadj màr le ròlam, ha bajod van, írj privàtot!

2012. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem egyszerű átlátni ezt a folyamatot...

A yorkshire-nak van egy standardje, amit a tenyésztőknek szem előtt kell tartaniuk. Ezt már milliószor leírtuk, de hivatalosan mini nincs, egy tenyésztő ezzel a szöveggel nem hirdet kutyát.

Aki viszont nem tenyésztő, és hirdeti a mini-extramini kutyáit, az tuti, hogy soha nem vitte egészségügyi szűrésre, tenyészszemlére a kutyáit fedeztetés előtt. Na ezek a kutyák ezért lehetnek betegesek, mert nem látta őket orvos. Nem ellenőrizte senki, hogy mennyire kiegyensúlyozottak, egészségesek.

Hidd el, egy tenyésztő erre odafigyel, hiszen neki az az érdeke, hogy a kutyái minél jobb "minőségűek" legyenek. Egy szaporító le se tojja, ha a kutyád szívproblémát, légcsőszűkületet, patellát, idegrendszeri problémát, stb. örökít. Őt úgysem ismeri senki, és továbbra is árulhatja név nélkül a kutyákat.

2012. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!