Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini Yorkisok nektek milyen a...

Mini Yorkisok nektek milyen a kutyátok? Ezt úgy értem, hogy tényleg betegesek és ideg gyengék ahogy itt sokan írják vagy egészséges vidám jó idegrendszerűek?

Figyelt kérdés
Légyszives csak az válaszoljon akinek tényleg mini kutyája van. Kíméljetek meg a hegyi beszédtől jól tudom,hogy hivatalosan nincs mini,de azt mégsem írhatom,hogy hé yorkisok milyen a méreten aluli selejtes kutyátok!
2012. febr. 5. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

A standard méret alatti yorkik 90%-a tényleg idegbeteg selejtes kutya.

Ámde nagy szerencsével ki lehet fogni normálisakat is akik egészségesek, nem remegnek, barátságosak stb.

Nekem van egy 8 hónapos yorkim most 2 kilós, teljesen egészséges, nem tudom mennyit fog még nőni de szerintem nem lesz olyan pici. Csak akkor remeg ha elmegyek és itthon hagyom mert nagyon ragaszkodik hozzám. De amúgy barátságos, egésznap játszik, sokat mozog.

Az a baj, hogy a mai emberek azért vesznek "mini yorkit", hogy babusgassák őket, úgy bánnak velük mint a hímes tojással. Nem csodálom, hogy szegények idegbetegek lesznek....

2012. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim válasza:
Az én 4 éves yorkim 5 kg, méreten felüli, valószínű ezért dobták utcára. A 6 hónapos yorkim 2,3 kg, na ő standard méret. Némely országokban a 2,5-3,1 kg köztieket engedik csak tenyészteni. Szerintem sok múlik a nevelésen, hogy mennyire szocializált a kutya. Szoktatni kell sok mindenhez, és akkor nem fog félni. Ez a fajta, mivel nagyon népszerű, sok baja lehet a hozzá nem értő tenyésztés miatt. Hiába nagy Kócosom, mégis van enyhe patella gondja, és nagy melegben fullad is, vagy ha húzza a pórázt, szóval enyhe légcsőszűkület is lehet. A kis Masni meg még nagyon kajla, mérgesen tud ugatni az utcán az idegen kutyákra, de nevelés alatt áll. Egy szó mint száz, jó helyről kell venni kutyát, szűrt ősöktől, és nevelni kell mint akármelyik másik ebet. És akkor sincs 100%-os garancia.
2012. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Pető Krisztinek:

Édesem, egy kis olvasnivaló: [link]

"a standard szerint 2,5-3 kiló között van a yorki normális mérete. "

2012. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
64%

Hidd el, nem lenne nálam boldogabb ember, ha tényleg 2,5 lenne az alsó határ. De nem így van. Ismert tenyésztők törzskönyves kutyái bőven 2 kiló alatt vannak.

Arról nem is beszélve, hogy a yorkshire terrier eredetileg, amikor kitenyésztették, mint patkányfogó kutyát, sokkal nagyobb volt, legalább 5-7 kiló.


Viszont tényleg érdekelne, hogy Nektek mi bajotok -ám legyen- egy 2,5 kilós kutyával. Ez miért "túl nagy"?

2012. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nagy a 2,5kilós????? Én annyit írtam, hogy az enyém sokkal kisebb a normánál. Nem vagyok hülye, és vak sem, hisz az enyém... Amit pedig belinkeltem egy elég híres tenyészet, és ott is azt írják, hogy a normál 2,5-nél kezdődik...Az enyémre mindig azt hiszik, hogy kölyök..
2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2 kg-os 7 hónapos " mini" yorkim van.

Amikor értementünk a tenyésztőhöz, a párommal összenéztünk kértünk 10 perc szünetet és átgondoltuk , hogy valóban egy ilyen kicsi idegbeteg terror kutyát akarunk ? Aztán elhoztuk , megpróbáltuk a lehetetlent és sikerült!

2 hónapja van meg, a kutyák gyöngye, szobatiszta lett,csak jelző ugatásai vannak , "amit nem is szabad kiölni"

nagyon szeret emberek közt lenni, nincsenek fóbiái, ..........stb.

MINDEN CSAK NEVELTETÉS KÉRDÉSE

Mint a gyerekeknél.

Következetesség !

A kutyák igénylik is , nem attól fog jobban szeretni , ha mindent ráhagysz , hanem ha érzi a törődést és jelen esetben ez a nevelését képezi.

Szabályok közt él , hidd el jobb neki is , és mivel hosszú távban gondolkodunk ezért nekünk is.

Büszke vagyok , ha megyünk valahova és dicsérik , na meg engem is , hiszen tudják , hogy nem a kutya érdeme, de ÉN AKKOR IS Ő RÁ VAGYOK A LEGBÜSZKÉBB .....

Szóval igen , sokkal labilisabbak mint nagyobb kutyatársaik , de ez minden kistestü kutyára igaz , hiszen frusztráltak a méretük miatt , .... és az idegbetegségükkel kompenzálják , de megfelelő neveléssel és odafigyeléssel , nagyon hamar kinevelhető.

Ha nem tudod hol kezd nézd a S. MILLER müsorát NATIONAL GEOG. A CSODÁLATOS KUTYADOKIT - NAGYON SOKAT TANÚLHATSZ .

Sok sikert :-)

2012. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Utolsò vàlaszoló! A kérdés nem a nagytestű kontra kistestű kutyàkròl szòl, hanem a standard alatti és normàl méretű yorkikròl. A tied normàl méret, ezek szerint jò tenyésztőtől valò, példàs neveléssel. A vita a "mini" yorkikròl folyik...
2012. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj,hogy nem a kérdésre válaszoltok,hanem megint azon vitatkoztok,hogy van vagy nincs mini! NEM EZ VOLT A KÉRDÉSEM!!!!!!!!!!!!!!!


Csak tudjátok mit nem értek,ha szerintetek nincs mini akkor miért árulnak mini yorkinak tápot az állatkereskedésben???????!!!!!!!

2012. febr. 13. 06:15
 39/63 anonim ***** válasza:

Hogy akik elhiszik, hogy létezik mini yorki, azokra rohadt drágán rásózzák a mini yorkinak való tápot is. (egyébként ha a Royal Canin tápra gondolsz, az nem mini, hanem kölyök yorkshire-nak van)

De eleve a fajta táp is egy nagy baromság.

2012. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Pető Kriszta én olvastam több hozzászólásodat is te folyamat csak kritizálni tudsz mindent és mindenkit.

Gratulálok.

2012. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!