Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini Yorkisok nektek milyen a...

Mini Yorkisok nektek milyen a kutyátok? Ezt úgy értem, hogy tényleg betegesek és ideg gyengék ahogy itt sokan írják vagy egészséges vidám jó idegrendszerűek?

Figyelt kérdés
Légyszives csak az válaszoljon akinek tényleg mini kutyája van. Kíméljetek meg a hegyi beszédtől jól tudom,hogy hivatalosan nincs mini,de azt mégsem írhatom,hogy hé yorkisok milyen a méreten aluli selejtes kutyátok!
2012. febr. 5. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
46%
Úgy birom ti itt a standardről vitatkoztok , pont le kéne szarni azt a rohadt standardet . Ha egy kutya nem tökéletes és egy kicsit hibás akkor ez máris rossz és ocska szar selejtnek kell tituálni . ha egy ember túl nagy vagy túl kicsi vagy beteg , kövér , anorexiás ...stb akkor azt is béna selejnek nevezitek . biztos hogy ti sem vagytok tökéletesek és bennetek is van hiba akkor magatokat is leselejtezitek vagy mi . előfordulhat hogy kutyából is van a megszokottnál egy kicsit másabb . mik vagytok ti profi kutyatenyésztők ?!! hogy megmondjátok hogy mekkora a tökéletes kutya . HÁT TUDJÁTOK MIT a tökéletes kutya egyszerűen csak egészséges és jókedvű! nem pedig akkora amekkorának elvárják ennyi !!! különben is szerintem a kérdező csak tapasztalatokat akart hallani és pont leszarja hogy mekkora a tökéletes méret és csak egy szegény kiselejtezett kutyán akar segíteni !!!
2012. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2012. febr. 18. 06:31
 53/63 A kérdező kommentje:
Sziasztok :) Hogy lezárjam a vitát nem veszek sem mini sem extra mini kutyust,hanem rendes standard méretű kutyust fogok venni :) A barátaimnak is van és onnan fogok venni majd ahonnan ők is nekik egészséges szép 4 kilós kutyusuk van nyáron lesz 1 éves. Még időben megjött az eszem, hogy ne csináljak butaságot. Köszönöm mindenkinek a válaszát. :)
2012. febr. 18. 12:39
 54/63 anonim válasza:
Marcipán januárban múlt 1 éves. Súlya 2,4 kg. Fogazatát beavatkozás nélkül lecserélte (értem ezalatt, hogy nem volt dupla fogsora), idegrendszere, szőre, bőre, teljesen rendben és nem allergiás semmire. Kölyök korában megkapta a megfelelő játékokat, így a lakásban semmit nem tett tönkre, nem rágott meg. Szobatiszta 4 hónapos kora óta. Párommal megpróbáltuk következetesen nevelni ami szerintem sikerült is. Azért mert kicsike nem kell agyon nyünyögtetni, mert szabályok igen is kellenek, különben nincs tekintélyed. Az ágyunk számára tabu, az asztaltól nem etetjük, mert ugye van neki finom minőségi kajája, ami mellé zöldséget, gyümölcsöt szoktunk adni, de nem napi rendszerességgel. Nem ugrál fel mikor hazaérünk a munkából, hanem szépen leül és megvárja amíg lepakolunk és magunkhoz hívjuk és ugyan így van az etetéseknél. Amikor adom neki a kaját leül és szépen egy bizonyos jelzésre megy csak a kis tányérkájához. A közeli ismerősünk aki díjnyertes goldeneket tenyészt, teljesen oda van érte, ő kozmetikázza és azt mondta, hogy ő még ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott yorkival még nem találkozott, mint Marcipán pedig sokkal dolgozott már. Szóval yorki ide vagy oda én tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Lehet, hogy sokan túlzásnak fogják vélni e sorokat, de higgyétek el a mi kutyán ilyen.
2012. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2012. márc. 2. 06:33
 56/63 anonim ***** válasza:

"Marcipánnak "

Szia -sztok ,Én elhiszem , hogy ilyen , mert a mi yorkink is ilyen.Mintha magamat hallottam volna , csak annyival másabb, hogy nekünk feljöhet az ágyra és egész nap velünk van.

Most 8 hónapos múlt, 5 hónaposan kaptam a páromtól és az első 2 hétben mindent amit el szerettünk volna érni , azt elértük , megtanult. Amikor hazahozta a párom egy kis idegbeteg csöppséget láttam , de az csak a külső burok volt.

Már a második napra megtanulta , hogy nem ugathat össze -vissza vaktában ,csak ha oka van .

Mára már , csak jelzőugatásai vannak, de az mindig bejön :-)Nekem sem rágott szét semmit, mert biztosítva volt a megfelelő játék , puhább -keményebb stb.Nos ami lekötötte.

Végigalussza az éjszakát , Szobatiszta, van éjszakára pelusa, ha már nagyon kell éjjel ,odamegy rápisil, de a nagy dolgát kint végzi el.Csak az első két nap használtunk pórázt , amíg még nem ismertük, onnantól kezdve "soha" mert mellettünk jön ,nagyon szófogadó és 5-10m távolabb nem megy el. A járda szélénél megáll és figyeli mikor szólunk , hogy átmehet.Idegenekhez nem megy oda , mert azt nem szeretem , és megtanúlta , hogy az első füttyszó ne vegye el a figyelmét.

Az esős időkben , amiből volt jócskán mostanában , megtanítottuk , hogy a lábtörlőben és a lakásunkban kimondottan neki , erre a célra kirakott törölközőben , törölje le magát. Na nem ösztönös törölgetésről van szó , hanem sokkal többről és eddig bárki látta elolvadt tőle !

Ha reggel indulunk , öltözünk , hozza "húzza"a saját kis kabátját, mert tudja , hogy Ő is jön.

Mi minden hova visszük magunkkal , mert sokat dolgozunk , és nem akarjuk egyedül hagyni egész napra./2"-szer hagytuk otthon , rövid időre , még a kamerát is bekapcsoltuk, miután hazaértünk visszanéztük , arra számítottam , hogy na most kiéli magát , de nem így lett . Kb 1 órát ÁLLT az ajtónál várva minket , utána hiszitek vagy sem a szennyes tartóból kivette az egyik felsőmet , kihúzta a nappali közepére ráfeküdt és addig aludt amíg haza nem értünk /A második alkalommal is majdnem úgy történt és akkor elhatároztam ha tehetem mindenhova magammal viszem , mert nagyon gazdi centrikus és otthon csak bedepizik.

Mivel most 2kg -10dkg. ezért bárhova bevihetem , senkit sem zavar.

üzleteim vannak , szinte minden nap nagykerezek , már mindenhol ismerik, ÉS SZERETIK .

Az üzleteimben is sokat van , a vevők is nagyon szeretik , sokan hoznak neki jutifalatokat , vagy csak érdeklődnek , hogy miért nincs bent , mert annyira édes és jófiú akár most csak miatta jöttek be.

Már tanácsokat is kértek hogy hogyan sikerült ezt elérni , mitől viselkedik ennyire jól , mert az övéké.........:-)

Nos következetesség , ahogy a gyerekeknél is , van egy 11 éves nagy fiam úgyhogy tudom miről beszélek.

Mindent meg lehet tanítani ,bármilyen kutyafajtának főleg kis korban és soha nem késő , 2-3 évesen is még javában formázhatók.Én úgy voltam vele , hogy ez nem rövid távú kapcsolat lesz , hanem hosszabb és azt az időt , nem akarom egy fegyelmezetlen ,akár kiszámíthatatlan kutyussal tölteni , ezért bármilyen pici is volt és még az is , mindig meggondoltam , hogy mit sugárzok felé és mennyire következetes.

Az első idő az a 2 hét nehezebb volt , mindent 100 x elmondani , vagy csak megmutatni , de volt olyan amit csak 2-3x és már beszívta a kisagya .

Mára már tényleg nagyon okos és nyugodt, tudja hogy mikor van itt a játékidő amikor "tombolhat" de tud viselkedni amit ha nem látnék el sem hinném.

Már - már sokszor azt mondom , hogy nem kutya , hanem egy baba, mert úgy viselkedek , mint egy jóllakott baba.

Elégedett az életével , amit úgy hálál meg ,hogy élvezi velünk az életet és nem hátráltatja :-)


Ui: Ha valakinek kezelhetetlen kutyusa van , írja meg , ha tudok segítek , mert nagyon egyszerű és kutyák szomjaznak a fegyelemre.Nem fog kevésbé szeretni , sőt sokkal jobban fog hallgatni rád és tisztelni.

Sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak , ha vannak szabályok. :-)

2012. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :)
2012. márc. 2. 17:35
 58/63 A kérdező kommentje:
Nos elmondom én,hogy jártam.Sikerült kiválasztanom a megfelelő tenyésztőt felhívtam a hölgyet,hogy mikor lesz következő alom sajnos kiderült,hogy a hölgy beteg és nem tud több tenyésztést vállani ezt sajnálattal vettem tudomásúl aztán bejött a képbe a párom egyik munkatársa akinek mini yorkia van és neki is szokott lenni kis kutya közben itt olvastam a válaszotókat és sikerült elbizonytalanítani abban,hogy tényleg vegyek e minit megmondom őszintén féltem attól,hogy beteg lesz,de aztán nem ezért nem veszek tőle kis kutyát,hanem azért,mert próbáltunk minél többb információt megtudni az idáig eladott kis kutyákról,de sajnos a csaj nem volt segítő kész sőt mondhatnám leszarta az egészet már a dolog ott bukott ki amikor megkérdeztük mennyi idősen lehet majd kiválasztani ő pedig rá vágta,hogy minek úgyis egyforma mindegyik.Így mondtam a páromnak ne foglalkozzunk vele,mert a végén rosszul fogunk járni,ha így áll az egészhez ezután úgy döntöttem,hogy felhívtam a közös barátainkat nekik normál méretű van és megkértem őket,hogy adják meg a számát akitől ők vették a kutyát a haverom nagyon rendes volt fől hívta nekem a párt és megbeszélte velük az egészet így úgy nézki,hogy júniusban már lesz elhozható kis kutyám.Most a hónap végén pedig találkozom a párral és akkor mindent megtudunk velük beszélni.Én így jártam,viszont a barátaimnak egészséges szép kutyusuk van lassan 1 éves lesz így tudom,hogy nem fogok rossz helyről venni és végülis az ő kutyusuk meg az enyém félig vagy egészes tesók lesznek :)
2012. márc. 2. 21:36
 59/63 anonim ***** válasza:

Szia

56/58-as vagyok:-)


Úgy vélem , hogy neked nem fontos , hogy mini vagy normál legyen, csak az hogy egészséges, megbízható helyről kapd :-)Nos az utóbbi nekem is nagyon fontos volt, de még így is volt egy kis ixer.

Mondjuk egyikre sincs úgy érzem garancia.

Nekem nagyon fontos volt , hogy minél kisebb legyen , ezért is vette a párom meg egy ismerős tenyésztőtől.

Ennek ellenére voltak problémák a fogával.

Pl cápafoga volt ( 4 fogsor), de én még ezt is arnyosnak fogtam fel ,mert annyira imádom, de ebből aztán volt is probléma. Sajnos több fogát is ki kellett húzni, mert nem akartak kiesni és hátráltatta az evésben.

Más gondja még nem volt szerencsére, hiszen még fiatal, de ha lesz is , nem úgy fogom felfogni , hogy ez a yorki hiba .A testvére gazdijával is szoktam találkozni, neki meg fehérje problémája van -volt, ami abban nyilvánult meg , hogy az egyik füle nem állt fel , hanem lebiggyent!:-(Kezelésre szorult, mostanában nem találkoztunk , nem tudom , hogy hogy gyógyulgat, de ebből csak azt szeretném kihozni, hogy még az ismerős tenyésztő sem garancia,hiszen Ő sem lát a kutyák jövőjébe.Viszont igazad van, ha valaki negatívan áll hozzá , ott kell hagyni , nem kell gazdagítani, van elég eladó kiskutya, na meg ha ennyire passzív , hogy gondozhatja kutyáit :-( Aztán az is lehet , hogy látta érezte , hogy nagyon alapos vagy (szerencsére) és vaj volt a füle mögött , inkább lekoccoltatott, mintsem késöbb reklamáj.Mert ugye picikén mind egyformák, kb-4 -5 hónaposan lászik meg 100%-osan hogy Ő fajtiszta , vagy van benne más kromoszóma is :-)

Találkoztam ilyennel is , pl:anyukám

Ő egy havanyézt vett a neten ,8 hetesen , este az utcán adták át, 30.000 ftért. Annyira vágyott rá, hogy nem is szólt nekünk ,ebbe az átadás formába is meggondolatlanúl belement , kifizette és csak utánna hozta el hozzánk bemutatni.Én azonnal láttam, hogy valami nem stimmel, mert nem olyan amilyennek lennie kell, de nem akartam elrontani teljesen anyukám örömét, ezért csak megpeccintettem , hogy valami nem stimmel.Nos még utánna 7 hónapnak kellett eltelnie, és kb 10000000 oltásnak az emberektől, hogy anyukámnak eljusson , hogy a drága 10 kg-OS, VÖRÖS, 110 CM. HOSSZU UV(UTCAI VEGYES) KUTYÁJA NEM HAVANYEZ.:-)Annyira havanyezt szeretett volna, hogy aki rákérdezett a fajtájára, mindenkinek havanyezt mondott,(megmagyarázta a lehetetlent) még a dokinak is , aki nem akart egy idős hölgyel vitázni(nem mintha lett volna értelem)és még a kutya könyvébe is hav.lett beírva , zárójelben ismeretlen.(ugy is csak ahoz a dokihoz jár és ismerek már 1000 éve egymást)Mostmár késő lenne reklamálni, mert értelme sem lenne , na meg nagyon megszerette.

Elválaszthatatlanok és a legfontosabb, hogy soha semmi baja még nem volt, egy életerős , játékos , stb.kutyáról van szó.

Azt mondják , hogy a keverék kutyák a legszívósabbak , szinte soha semmi bajuk nincs, de én ennek ellenére is egy pici yorkit akartam. engem nem érdekel , hogy milyen betegségekkel küzdenek , majd meg , hiszen ez nem az én hibám , így is -úgy is megjelenhetnek a betegségeik. Csak az volt fontos hogy pici fajtiszta yorkim legyen.Én feltétel nélkül szeretem, és ha beteg -ápolom , mintha valamelyik családtagom lenne.

Nekem már volt egy normál méretü yorkim (kb4 kg.), akit örökbe fogadtunk az utolsó évben,14 évig élt és az összes betegségben szenvedett a végén .SAJNOS.De akkor is egy ilyen kis kutya kellett, mert nagyon szerethetőek és nem utolsó sorban gyönyörűek.

A mostani csak 2 kg. és e körül is marad, de a doki ugyan úgy figyelmeztetett, hogy sajnos majd nála is jelentkezni fognak a tünetek , mert ez a rájuk jellemző.

De ha úgy vesszük , minden kutyának megvan a rá jellemző betegsége.Na és akkor mi van :-) ha kutya kell ezzel számolni kell.

Persze nem mindegy , hogy mennyit jársz vele dokihoz, de hidd el , ha megfelelően tartod akkor nincs para elég sokáig, ha rajta flesselsz, vonzod a negatívot és még a végén tényleg sikerűl a leggyengébbet kiválasztani.

Én szurkolok , hogy jó helyről , igényeidhez, temperamentusodhoz,életviteledhez megfelelő kutyát sikerüljön választanod és boldogok legyetek mindketten egymás társaságában mert csak ez a fontos.

Az én boldogságomat csak ez a pici tudta megadni és mondhatom hogy egymásra találtunk.(Persze a kisfiam és a párom az első boldogságom , de most a kutyusokról van szó) Nos úgy látom , te nem vagy az az anyukám típus, és hidd el meg lesz a kitartásod és alaposságod gyümölcse :-)

2012. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm jól esett a válaszod és igazad van :)Már mindenem meg van,mert úgy voltam vele előre megveszek mindent,hogy ne kerüljön nagyon sok pénzbe miután elhoztam,mindent megszeretnék neki adni viszont nem lesz el kényeztetve a párommal nem szeretjük,ha kutyus a bútorra mászik ez tabu lesz neki :) már az kész csata volt,hogy meggyőzzem a családot, hogy lakásban szeretném tartani,de sikerült :) a párom olyan volt,hogy bármilyen jószág szép,de csak messziről és az udvaron és miután összeköltöztünk szép lassan sikerült nála elérnem,hogy elfogadja azt,hogy a lakásban tartunk majd kutyát és már ő is várja és nincs ellene annyi kikötése volt,hogy nem aludhat velünk egy szobában tudom ez másnak szívtelenül hangzik,de nekünk ez lesz az egyik elvárásunk amit a kiskutyának meg kell tanulnia :)Sokat olvasok róluk vettem könyvet is minél jobban felakarok készülni mielőtt haza hozom a lakást is biztonságossá tesszük majd nem szeretnénk,ha kábelt rágna. Kiválasztottam a megfelelő orvost és a jövőbeli kozmetikát is. Amúgy normál méretű lesz,mert a haveroméknak 4kg-os lett mivel onnan vesszük ahonnan ők is így valószínű,hogy az enyém is normál lesz. Persze azért mikor elmegyünk kiválasztani,mert ha valami nem stimmel nem tetszik akkor még mindig van más lehetőség :)De,hogy őszinte legyek ha elhozom egészségesen és 2 hét múlva beteg lesz nem fogom vissza vinni inkább azon leszek,hogy meggyógyuljon ha pedig tartós marad akkor minél jobban meg könnyítsem a hátra levő életét.
2012. márc. 3. 14:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!