Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A városban tilos a kutyával...

A városban tilos a kutyával póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt az adott város önkormányzata határozza meg? És mi történik, ha mégis úgy sétáltatom, megbüntetnek? Ha igen, akkor ki szól érte, a rendőr?

2012. febr. 22. 21:23
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Csak sok helyen ezt nem lehet megtenni, amerre én lakom speciel 5 km-es körzetben nincs olyan, hogy 50-100 méterenként ne keresztezzék egymást az utak, köztük van elég sok forgalmas is.

Nem játszom a tűzzel, hogy a kutyám (aki amúgy is kölyök még) mikor hagy ki akár egy fél másodpercres is. És már meg is van a baj.

2012. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
79%

Akár rendőr is büntethet. Ismerősöm a lakótelepi házuk előtt dobálta a kutyájának a botot. Rendőr odament-kérdezte-póráz-kosár?

A beszélgetés alatt a kutya hívásra lábhoz ment, lefeküdt és nyugodtan várt. A végeredmény----Feljelentés -pénzbüntetés.

Nagyon sok függ attól, kivel fut össze az ember.

2012. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Én XI. kerületben lakom, azon belül is Gazdagréten és itt már egy ideje kőröznek a közterületesek és január óta büntetnek is. Már több embert büntettek 30ezer Ft-ra. Én is el szoktam engedni a kutyámat, de mindig figyelnem kell, így nem tudok a kutyámra úgy figyelni ahogy szeretnék. Most küzdenek a környékbeliek a futtatóért.:)
2012. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Watdöfakk? Szájkosár is kell???? Kicsi, 40 cm-es marmagasságú a kutyám, olyan szelíd, mint a bárány, még szájkosarat is erőltessek rá? Mi is utakon megyünk át, de mindig a zebra előtt kb. 3 m-re megállunk, hogy még csak véletlen se menjen ki.
2012. febr. 22. 22:16
 15/52 anonim ***** válasza:
Tanítom én is a járdaszabályt, de egy kölyöktől még pláne nem várható el kiszámítható viselkedés. Amúgy a szájkosarat az önkormányzat előírhatja, de nem ez az általános, hogy kell.
2012. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Ja, jó. Csak ügyesen a kis kölyökkel, őt bizony én sem merném elengedni. Az enyém már felnőtt, és már megtanulta ezeket a szabályokat.
2012. febr. 22. 22:21
 17/52 anonim ***** válasza:

Hàt igen :)

Majd talàn 1 év mùlva beérik a kis agya :)

2012. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

A gazdagréti vagyok. Anno én is feltettem egy hasonló kérdést és valaki ezt másolta be nekem a XI. kerületre vonatkozóan:


"Közterületen, valamint a kijelölt kutyasétáltatókban (3. számú melléklet) a 4. számú mellékletben meghatározott ebet harapást megakadályozó eszközzel ellátva, pórá-zon lehet vezetni, egyéb ebet pedig pórázon. A póráz szárhosszúsága maximálisan 2 méter lehet. "


"3. számú melléklet a 39/2003./XI.25./ XI.ÖK sz. rendelethez


1. Kutyafuttatásra kijelölt területek:

- Bikás park Tétényi út felőli oldalán bekerített terület

- Major utca Rátz László utca és az Albert utca közötti bekerített terület

- Major utca Albert utca és a Fehérvári út közötti bekerített terület

- Nagyszeben út és Higany utca kereszteződésével szemközti bekerített terület

- Őrmező Boldizsár utca bekerített terület

- Hamzsabégi út és a Szerémi sor kereszteződésével szemközti bekerített terület

- Hamzsabégi út a Fehérvári út közelében bekerített terület


2. Kutyasétáltatásra kijelölt területek:

- Hamzsabégi úti vasúti töltés mente a Lágymányosi híd és a Fehérvári út kö-zött

- Gazdagréti út dél-nyugati oldala

- Őrmező a MÁV Zrt. területe mellett

- Allende park

"



4. számú melléklet a 39/2003./XI.25./ XI.ÖK sz. rendelethez



Szájkosárral vezetendő kutyafajták listája:


airdale terrier, akita inu, anatóliai juhász, angol bullterrier, angol masztiff, angol véreb, amerikai bulldog, argentin dog, bajor véreb, berger de beauce, bernáthegyi, berni pásztor-kutya, bordeaux-i dog, boxer, brasileiro, briard, bullmasztiff, cane corso, délorosz juhász, dobermann, dog, eurázsiai juhász, fila, flandriai bouvier, francia bulldog, groenendael, hannoveri véreb, hokkaido ken, holland pásztor, hovawart, ír farkaskutya, jagd terrier, kanári szigeteki masztiff, kaukázusi juhász, kerry blue, komondor, közép-ázsiai juhász, kuvasz, lakenois, leonbergi juhász, malinois, moszkvai őrkutya, nápolyi masztiff, német juhász, óriás schnauzer, orosz fekete terrier, pireneusi hegyikutya, pitbull terrier, puli, pu-mi, ridgeback, rottweiler, sarplaninac, staffordshire terrier, skye terrier, tátrai juhász, tervueren, tiber masztiff, tosa inu, új-foundlandi, shar pei és ezek keverékei, a veszélyes-nek nyilvánított ebek, valamint az 40 cm marmagasságúnál nagyobb fajtatiszta és keverék kutyák.



Lakáson illetve önálló bekerített telekingatlanon kívül minden kutyára kötelező szájkosa-rat tenni, kivételek: kistestű, szoba, törpe kutyák


kis testű, szoba, törpe kutyák: 40 cm marmagasság, 5 kg-nál kisebb testsúly


lhasa apso, beagle, bichon frise, bolognai pincsi, boston terrier, Cavalier King Charles spá-niel, csincsa bulldog, csivava, havannai pincsi, ihasa, japán csin, japánspicc, majompincser, máltai pincsi, mopsz, oroszlánkutya, papillon, pekingi palota pincsi, phalene, selyempudli, selyemspicc, si-cu, tibet spániel, tibet terrier, toy bulldog, törpegriffon, törpepincser, törpeschnauzer, törpespániel, törpesspicc, törpeuszkár, valamint azok a törpe- és szobakutya fajták, melyek kb 10-35 cm marmagasságúak, 5 kg-nál kiseb-bek, és pofájuk mérete valamint anatómiai adottságuk miatt a szájkosár használatára nem kötelezettek.

2012. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy hatàlyos ez még?
2012. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Aham, az én kutyám keverék, és pont nem éri el a 40 centit:) De ha nagyobb kutyám lesz, sem fogok szájkosarat tenni rá, ezt nagyon radikálisnak tartom.
2012. febr. 22. 22:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!