Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A városban tilos a kutyával...

A városban tilos a kutyával póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt az adott város önkormányzata határozza meg? És mi történik, ha mégis úgy sétáltatom, megbüntetnek? Ha igen, akkor ki szól érte, a rendőr?

2012. febr. 22. 21:23
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon minden hatályon kívül van helyezve :))

Lehet, hogy nekem is reggel van még :D

2012. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
49%

Időpont ma 06:54

Játszani nem a játszótéren engeded el, ugye? Persze, hogy nem. Séta közben sem fog rohangálni.

Szocializálni pedig miért ne lehetne kosárral a száján?

Sétánál a szocializáció azt jelenti---megyünk, megyünk és nem foglalkozunk sem emberrel, sem állattal. Amikor megállok valakivel beszélgetni, a kutyának szépen , nyugodtan ki kell várnia, amíg befejezem.

Ismerős kutyával találkozáskor az összeszagolás is megy.

Az önfeledt játék kutyákkal viszont nem a park kellős közepe kell legyen, ahol jönnek - mennek az olyan emberek is, akik nem akarnak éppen szlalomozó kutyák között közlekedni.

2012. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs máshol lehetőség az önfeledt játékra, csak a park közepén, mivel nincs kutyafuttató a városban.
2012. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Persze, megijedhet dudától, éles hangtól, de épp erre szoktattam, hogy ne ijedjen meg, hozzá van szokva a város zajához, akkor mitől ijedne meg 'csak úgy'?
2012. febr. 23. 09:58
 35/52 anonim ***** válasza:
93%

Na pont az ilyen emberektől vagyok kiakadva, mint a kérdező. Neki nem kell póráz, mert a kutyája atombiztos, tuti nem történhet semmi se.


Fene a jó pofádat, neked is KÖTELEZŐ a póráz, nem csak nekem és még a több millió kutyásnak. Tudod, nem véletlenül. Az enyém is városi, nem ijed meg se a busztól se dudától, se tüzijáték, se petárda, de nem engedem el ott, ahol nem tanácsos. Hogy miért?

Mert attól, h szerinted okos és ügyes és édi és nem bánt, más ezt nem tudja (plusz egy ösztönöktől vezérelt élőlényről beszélünk, lehetsz te az atyaúristen is, az ösztönt SOSE leszel képes felülírni).


Itt is van egy nő, aki a vizsláját így sétáltatja. Van, hogy a kutya átkolbászol az utca túloldalára, akkor visszafelé rászól h állj, szétnéz és mikor oké, akkor hívja. Ez nagyon szép és nagyon jó, múltkor belefutottunk. Gazda sehol, még NYAKÖRV sincs a kutyán és nekünkrontott. Én kutyám le a pórázról és elkezdtem rohanni a vizsla felé morogva és hergeltem a saját kutyámat is. Mert drágaédeskisvizsi minden kutyát imdád, érdekes, sose volt még h mással agresszív, az enyém az első. És a csaj mikor megjelent csak bámult, h a jámbor állata épp rontana neki az enyémnek.


És hidd el, a tiédnek is megvan a maga mumusa. És ha miattad lesz másnak baja és elkobozzák a kutyát, vagy épp péppé taknyolja egy kocsi, vagy csak a közteres meglát (helyszínen 30ezer, amúgy 50), akkor majd vered a fejed a falba.


Ez a póráz meg gyengévé tesz dumát hagyjuk már, olyan szánalmas.

2012. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
9%
Az 5 éves kutyámon kb. 3x van egy évben nyakörv és póráz. Soha nem volt még gond belőle, igaz nem is találkoztunk még közterületessel :) Ha jó fej, akkor csak kidumálom, de ha megbüntetne, nem lennék megsértődve, mert ettől függetlenül tudom, hogy a szabály az szabály. Amit én nap mint nap megszegek :/
2012. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.


Hadd ismerjem már jobban a kutyámat, mint te, kérlek. Tudom, hogy megvan a mumusa, a meredek lépcsők, és a buszon utazás. Minden másról sikerült leszoktatnom, már nem fél. Az hogy a nő vizslája elmehet, egy dolog, az én kutyám nem mehet el a lábam mellől (és nem is megy), míg ki nem érünk a mezőre. Javaslom, dolgozz a kötődésen a kutyád és közted, hogy ne a póráz kössön össze titeket. Én anélkül is megbízom a kutyámban, és ezt tartós neveléssel sikerült elérnem. A modorodat pedig még csiszolgasd, lehet, neked pofád van, nekem arcom.

2012. febr. 23. 10:34
 38/52 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a póráz sokkal egyszerűbb, mint a nevelés, mindenesetre nekem sosem volt szándékom a könnyebb utat választani, és ha ennyit szenvedtem azzal, hogy anélkül jöjjön mellettem, most 'ki is élvezem'. Az meg, hogy más mit tud, nem az én dolgom, a kutya szorosan mellettem jön, nem megy el mellőlem, pont olyan, mintha póráz lenne rajta.
2012. febr. 23. 10:38
 39/52 anonim ***** válasza:
Kishuszár, attól h lepontozol, még nekem van igazam. A törvény felett nem állsz, akár tetszik, akár nem.
2012. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
# 32, mi van a játszótérrel? Tényleg nem értelek. A szocializáció nem az amit te írtál. Azt közömbösítésnek hívjuk. Emberekhez úgy szocializáljuk, hogy megismertetjük őt mindenféle emberrel a kicsitől a nagyig, az egészségestől a betegig, csecsemőtől az aggastyánig, józantól a részegig, nyugodtól az izgágáig, csendestől a hangosig. Onnantól kezdve, hogy felteszem rá a szájkosarat, mindenki elkerül 10 méteres körzetben. És mégegyszer mondom, tagoltan: ér-tel-met-len! Póráz bőven elég a legtöbb kutyára.
2012. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!