Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A városban tilos a kutyával...

A városban tilos a kutyával póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt az adott város önkormányzata határozza meg? És mi történik, ha mégis úgy sétáltatom, megbüntetnek? Ha igen, akkor ki szól érte, a rendőr?

2012. febr. 22. 21:23
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam sehova, nem szokásom ilyen módszerekhez folyamodni, inkább normális választ írtam.
2012. febr. 23. 10:54
 42/52 anonim ***** válasza:
Amúgy én is ezt írtam, csak fordított konklúzióval, mint a kérdező: ha úgyis mellettem jön, miért ne tegyem rá a pórázt? Főleg, ha ez a többi járókelőt megnyugtatja.
2012. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Csak úgy.....

Pontosan az ilyenek miatt, mint a kérdező, van némi negatív megítélése a kutyásoknak.

Mert, ugye, az egója méltóságán alulinak tartja azt a pórázt és kosarat. A sok betonbiztos kutyákból meg mindig akad egy-egy, amelyik elveszti egy pillanatra a fejét. Az emberek pedig pontosan a negatív dolgokat jegyzik meg és általánosítanak.

Nekem is mondták már, hogy harap a kutya, mert kosár van rajta? És igen, kerülik némelyek a kosár miatt. De miért is lenne ez baj? Nem azért császkálok vele az utcán, hogy mindenki odajöjjön és gyömöszkölje.

2012. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy te nem azért császkálsz vele az utcán, én viszon semmi másért nem megyek be a városba kutyával, csak azért, hogy minél többen gyömöszköljék. Ha azt akarom, hogy ne találkozzunk sok emberrel, akkor kimegyek a kutyafuttatóra vagy a prérire.
2012. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ezek szerint neked robotod van nem kutyád. Ugyan is, ahogy azt már más is írta, egy kutya ösztönlány, nevelhetted, fegyelmezheted akkor is előfordulhat hogy az ösztönök felülkerekednek.

Vegyük pl. a rendőrkutyákat. Náluk aztán biztos nem képzettebb a kutyád, bár itthon nem igen látni, de nagyvárosokba mint Párizs, London rengeteg nj és malinois kutyát látni pályaudvaron, metróban, bevásárlóközpontban, turisztikai helyeken, és mind PÓRÁZON van. Aki látott már rendőrkutya képzését tudja hogy azok a kutyák iszonyatosan bevannak fegyelmezve, és még is pórázon vannak, mert sose lehet tudni.

De induljunk ki abból hogy a tied tényleg tökéletesen robot kutya, és levegőt nem vesz az engedélyed nélkül. Oké. De akkor elmesélnek neked egy történetet:

Hasonló gondolkodású gazdik, kistestű kutya szabadon láb mellett sétál. Lelassítanak egy vendéglő előtt hogy, gondolkodva hogy beülnek. A vendéglő zöld helyen van, mellette egy fa ahova kivan kötve egy kutya, de a sétálók nem láthatták mert a bokrok közt feküdt. Egyszer csak kiugrik és elkapja a gazdi lába mellől a kiskutyát és ennyi volt, gerinc törés, hiába a dokik, nem lehetett megmenteni. Ha a kutya pórázon lett volna, akkor akkor nem tudja berántani a bokrok közé, és talán sikerült volna időben leszedni róla a nagyot. És mikor előkerült a gazdi akkor csak pislogott hogy jaj az ő ártatlan labradorja még soha nem is morgott senkire...

Most biztos azt gondolod hogy ilyen csak mással történik, veled ilyen nem lesz, te nem jársz ilyen helyekre blablabla. Hát az nap reggel én sem úgy keltem fel, hogy pont abba az utcába fogunk menni, pont abba a vendéglőbe, pont abban az időpontban. És még is megtörtént. És nincs nap hogy ne jutna eszembe, hogy bárcsak ne lettem volna ennyire ostoba.


Annyi de annyi veszély van ebben az életben, lehet a te kutyád a világ legképzetebb, legengedelmesebb kutyája, de balesetek akkor is történnek, ez nem csak rajtad múlik. Minek kockáztatni?

2012. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: igazad lehet, arra valóban nem gondoltam, hogy lehetnek rajtunk kívül álló esetek, fontolóra veszem, amit mondtál. Azt pedig nagyon sajnálom, ami a kiskutyáddal történt.
2012. febr. 23. 16:43
 47/52 Liet Interior válasza:
8%

Soha nem szoktam pórázon vezetni a kutyámat. Egyedül a távolsági buszon felszálázáláskor és a megtróban teszem fel. Semmi szükségünk rá. Utcán sehol, se villamoson, se a héven nem teszem fel. Az ellenőrök se szóltak egyszer se. Ilyenkor természetesen szigorúan láb mellett jön. Ferdén oldalra nyújtott karral megyek, az a póráz :).

Kölcsönösen nízunk egymásban és egyértelműen én vagyok a vezér. Mindenhová együtt megyünk. Így az se gond ha sokat kell menni nagyon fegyelmezetten. Ha lehet,mindig engedem a saját ritmusában menni, de folyton figyelem és jelzéseket adok. A legforgalmasabb helyeken is átmegyünk így, persze kerülöm az ilyesmit. Mindenkit bátorítok,hogy tanulják meg és éljék át, milyen fizikai kötelék nélkül szabadon járni. Bizalommal és következetes, mértéktartó fegyelemben.

Az életellenes jogszabályokat pedig nem tartom magamra nézve kötelezőnek, ha megbüntetnek, akkor se.

Üdv

2012. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Igen, életellenes szabály az, hogyha átmész egy zebrán és egy őrült 100al áttép, akkor ne legyen mivel kirántanod a kutyádat az útból.
2012. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Liet Interior válasza:
37%

Gondolom Te a gyerekdet is pórázon vezeted. ...és ezt értsd jelképesen nyugodtan. Gondolom neked az az "élet" mikor hozzá vagy kötve valamihez félelmedben... nem irigyellek.

Egyébként szét szoktam nézni, erre biztos nem gondoltál. Ezen felül mindig én lépek le előbb.

Ha meg történik valami, akkor mi van? Nem kapaszkodok görcsösen semmihez, hofgy "jajj mi lesz akkor ha".... mert a félelem megmérgezi a szabadságot.... az elmúlás is az élet része.

2012. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
91%

Van egy jó hírem. Akár tetszik, akár nem, ez TÖRVÉNY, és aki nem tartja be, azt megbüntetik. Egyedül a kutyádat sajnálom, mert akaratán kívül rendkívül nagy kockázatnak teszed ki.


Képzeld, én is elengedem a kutyámat ott, ahol LEHET! Ahol TILOS, ott nem. Ennyire egyszerű.

2012. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!