Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A városban tilos a kutyával...

A városban tilos a kutyával póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt az adott város önkormányzata határozza meg? És mi történik, ha mégis úgy sétáltatom, megbüntetnek? Ha igen, akkor ki szól érte, a rendőr?

2012. febr. 22. 21:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Szandi most megfogtál!:) Nem tudom! Próbáltam kibogozni,de nem jöttem rá. 2010.-ben adták ki az utolsó módosítást, de aztán az van mellé írva, hogy hatályon kívül helyezve. Na már most vagy a törvényre vonatkozik, vagy a módosításra.:S De lehet, hogy csak túl fáradt vagyok!:D

Itt a link: [link]


Egyébként nem hiszem, hogy a szájkosarat is annyira szigorúan vennék, mint a pórázt, kivéve, ha tényleg veszélyes a kutya, meg talán a tömegközlekedési eszközökön.


Nekem sincs 40 centi a kutyám, de jó lenne, ha ez a pórázra is vonatkozna, mert itt pl. szaladgálhatna kedvére, mert messzebb vannak az utak, de elvittem a futtatóra, hogy ne büntessenek meg és játszhasson kedvére, erre kiszökött a futtatóról és az úton szaladgált.:S Ennyit a futtatóról!:P

2012. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Én csak az olyan kutyákra tennék szájkosarat, amelyik veszélyes lehet emberre, más kutyára. Mi úgy jártunk egyik évben, hogy a mi kutyánkra rátámadt egy olyan kutya, amelyiken sem póráz, sem szájkosár nem volt és meg is sérült. Na, az ilyen gazdákat büntetném meg.
2012. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Miért lenne radikális egy kosár?

Nem abban éli le az életét. Ha el van engedve játszani, nem abban teszi. A nyakörv nem radikális? A szabályok, amiket megkövetelsz a kutyádtól, nem radikálisak?

Mivel manapság így van szabályozva a kutyatartás, ezt kell betartani. Ha nem lenne annyi gond kutyatámadásokkal, talán nem ilyen törvényt hoztak volna.

De a kutyatartók igen sok félék, így általában a rosszabbik oldalát jobban észreveszik az emberek.

Belátható időn belül nem is fog enyhülni a szabályozás.Én talán meg sem érem:((

2012. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
Zalaegerszegen vannak felügyelők és 30ezerre büntetnek! Csak óvatosan!
2012. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
44%
Bocs elég OFF de a kutya póráz nélkül rossz ötlet soha nem tudni mikor kattan be.. és (ez már nem off) büntetnek is érte ha közterületen el van engedve
2012. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Már hogyne lehetne tudni, a kutya nem egy kiszámíthatatlan, misztikus 'dolog', hanem egy élőlény, akit alaposan meg kell ismerni, ez alapján nevelni, és akkor nem lesz gond.
2012. febr. 22. 23:59
 27/52 anonim ***** válasza:
49%
A kutya bizony kiszámíthatatlan élőlény. 100 %-os megbízhatóság nincs.Pont azért, mert élőlény és nem gép.
2012. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

#23, nem értem a gondolatmenetedet: "Ha el van engedve játszani, nem abban teszi"


Magyarul, ha láb mellett pórázon jön teljes kontroll alatt, amikor esélye sincs megharapni bárkit is, akkor legyen rajta szájkosár, de ha elengedem a pórázról, hogy szabadon rohangáljon, akkor a szájkosarat is levehetem? Amúgy a kutyák 99 százalékára tök felesleges a szájkosár, ráadásul szájkosárban nem lehet szocializálni sem emberhez sem másik kutyához. Nagyon kevés olyan helyzet van egy átlagos kutya életében, amikor valóban indokolt a szájkosár használata.

2012. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
"a kutya nem egy kiszámíthatatlan, misztikus 'dolog', hanem egy élőlény" ez pont ellentmondásos, az élőlény nem egy robot, ugyanannyira kiszámíthatatlan mint bármelyik másik élőlény, ember vagy állat. Megijedhet egy dudálástól, petárdától, megláthat egy macskát, valaki véletlen ráléphet a farkára, rengeteg minden történhet ami miatt megzavarodik és már meg is van a baj. Nem értem miért ennyire nagy ügy neked a póráz, hogy inkább kockáztatsz. Hajnalban vagy éjszaka néha én is szabadon hagyom, de egyébként felesleges a kockáztatás. Van kutyafuttató, erdő, füvesrész ahol szabadon mozoghat.
2012. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Végülis én is tudok póráz nélkül sétálni az utcán a kutyámmal, de mégis csak este szoktam, amikor kihalt a környék és csak pár utcasarkot, amíg a kutyafuttatóra kiérünk. Amúgy a városban mindenképp pórázt használok, ha másért nem, akkor azért, mert az embereket megnyugtatja, hogy látják, hogy pórázon van a kutya. Másrészt ha van rajta ha nincs, városi sétán nem mehet el mellőlem. Akkor meg nem mindegy? Ennyi erővel rajta lehet az a madzag is, ha amúgy is ott van mellettem a kutya.
2012. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!