Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon gáz, ha a kiskutyámat...

Nagyon gáz, ha a kiskutyámat a gyerekemnek tekintem?

Figyelt kérdés
29 vagyok és sosem akarok gyereket. Viszont van egy kis yorkim 5 éve. Most jöttem rá, hogy ő olyan nekem, mint a gyerekem. Puszilgatom, becézgetem és még a szagát is imádom, mint más anyukák a saját gyerekükét. Ez nagyon gáz, ugye?
2012. márc. 14. 21:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt gyereked, így nem is tudhatod, milyen egy gyereket , mint szülő szeretni.Az, hogy miként szereted a kutyádat, köze nincs ahhoz, miként szerethet valaki egy saját szülöttjét.
2012. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
44%

Van gyerekem is és kutyám is. A kutyám hálásabb, mint a lassan felnőtt gyerekem.

A gyerekkel szemben nem kell meglennie a "falkasorrendnek"? Dehogynem! Szép is lenne, ha a gyerek irányítaná a szülőt és nem fordítva.

Nincs azzal semmi baj, ha valaki így szereti a kutyáját. Sajnos olykor sokkal jobban megérdemli, mint a gyerekek!

2012. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Más Magyarország sőt Európa mint a világ általános túlnépesedése... igen biológiai késztetés a gyerekvállalás de elviekben az emberiség már túlemelkedett az ösztönállat szinten... azért érdekes lesz ha a kőolaj származékok kimerülnek akkor hogyan oldják meg ekkora méretű populáció etetését mikor még a földeket is azzal trágyázzuk és a traktorok is azzal működnek... le se fogjuk tudni szedni a termést ami vagy megterem vagy nem a műtrágyával tönkretett földeken ha már az se lesz...

Na ez a kérdés viszont nem erről szól...


Alapból a falkavezérséget írta valaki és enyhén szólva is félreértelmezi- nem azt jelenti, hogy a kutya összerezzen vagy fél sőt pont azt jelenti, hogy a kutya a legalsó szinten van jelen a falkában éppen ezért rajta nincs felelősség és nem stresszel mert ebből a stresszből fakad a szeparációs szorongás, agresszió, sőt még olyan apróság is mint az étel válogatás stb stb

Lehet szeretni egy kutyát felőlem annyira is szeretheted mint egy gyereket de ne ruházd fel emberi tulajdonságokkal vagy emberi érzésekkel mert az neki se jó...

2012. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az normális, hogy szereted a kutyád. Viszont tényleg nem tudhatod, hogy hogy szeretnéd a saját gyerekedet. Az egyébként teljesen más, mert már mielőtt megszületne kapcsolatod van vele.


A kutyák viszont kutyák, szeretnek téged de attól még állatok annak minden előnyével és hátrányával. És sajnos nem is élnek örökké.

2012. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A helyzetem ugyanaz. 27 éves vagyok, 5 éves a yorkim. Igaz nekem nincs egy ideje párkapcsolatom, de valahogy én sem érzem azt, hogy nagyon vágynék gyerekre. Viszont nem is tekintek úgy a kutyámra, mint egy gyerekre. Ezt magamban már lerendeztem, elfogadtattam magammal, hogy a kutya nem helyettesíti a gyereket, nem kezelhetek úgy egy állatot, mint egy embergyereket, mert nem egészséges dolog.
2012. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Kérdezhetek valamit? Hogy lehet felruházni egy állatot emberi tulajdonságokkal? Ezt nem értem, de itt, ebben a témában már többször előfordult. Az oké, hogy szinte valaki gyerekeként tekint a kutyusára, de az nem attól van, mert felruházta emberi tulajdonságokkal, hanem mert hozzánőtt, felelősséggel szereti, szereti mert aranyosnak találja, összeszorul a szive, mikor számára valami édeset csinált a kutyus stb stb... de ebben mi a rossz? Én is így vagyok a kutyusommal, gyerek témán még nem gondolkoztam, de a kutyámat imádom nagyon! Ezzel nem ártok a kutyámnak, a sorrendet sem keverem össze, nem is tudom, ez hogy jött ide, mikor egy anya-gyerek viszonyban is van sorrend, legalábbis elég gáz is lenne, ha nem lenne.
2012. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A TE ÉLETED , A TE KUTYÁD !

AZT TESZEL AMIT CSAK AKARSZ !

2012. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az elöző kommenteket (szóval lehet már irták) de gáznak nem gáz,vagyis nem nevezném annak,viszont a kutyusnak nem jó.Mert a kutya hadd legyen kutya.Volt egy beagle kutyusom,én is ugy tekintettem mint a gyerekem,az életem értelmét és csak az lett a vége hogy 1 év után oda kellett adnom házhoz,és más gazdáknak mert tök idegbajos lett,azt csinált amit ő akart,mivel ő volt a "főnők",mondjuk lehet a kis Yorkival ugy is lehet birni,mivel kis termetű,de nem tudom mennyire jó neki..Bár ha igy nevelted kiskora óta akkor gondolom már hozzászokott és szereti is ezt az életet:)

Nem gáz,és ne tedd fel itt a kérdéseket mert itt ugyis csak olyan választ fogsz kapni hogy "igen gáz"...A te életed,te kutyusod ugy neveled és ugy tekintesz rá ahogy akarsz,nem kell foglalkozni aval hogy gáz vagy nem,szeresd,imádd és örvendj hogy van:)

2012. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz! Én is úgy szeretem az én Francia Bulldogomat, mintha a gyerekem lenne.Viszont! én kutyának megfelelően bánok vele és viselkedem is vele. Nevelem, tanítom stb. Szerintem azért, mert nincs gyereke az nem jelenti azt, hogy ne szerethetné baromira a kutyáját. Én sem akarok gyereket. Egyébként meg a nevelésről annyit, hogy vannak olyan helyzetek amikor már nem lehet mit kezdeni a gyerekkel. Nem is egy példát tudnék akiknek normálisak a szüleik mégis idióta a gyerekük. Nálunk a játszótéren a kölyköknek az a szórakozásuk, hogy telehányják a játszóteret és azt videózzák. Szal ennyit róluk.. Azért nem kell elszállni a gyerekektől sem. Sokszor mindent rájuk hagynak és itt az eredmény. Na mind1. Szerintem mindenkinek szíve joga, hogy kit, mit szeret. Nincs joga senkinek sem itélkezni sem a kérdező sem más felett aki szereti annyira a kutyáját, mint egy embert. Én kifejezetten örülök, ha ilyet olvasok, mert már eléggé elterjedt sajnos az állatok bántalmazása. Tegnap is a buszon azt hallgattam, hogy egy kedves gyerek, hogy tárgyalta, hogy a suliban, hogy rugdostak széjjel egy kutyát. Na. Szerintem ez nem gyerek, de még csak nem is ember. Egy undoritó kis féreg. Ennyi. Többet érnek az állatok ők soha Soha nem csinálnának ilyet szándékosan. Hiányzik belőlük a rosszindulat!!
2012. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy gáz, hanem rosszat tesz neki, plusz így gondolom sosincs büntetés, kajaelvétel stb, mert az nagyon rossz lenne neki...
2012. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!