Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én voltam a hibás?

Most én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

A városban sétáltam a másfél éves amstaff szuka kutyusommal. Mivel 'mentett' kutyus, ezért szájkosár van rajta.

Egy ismerősömtől hoztam el, mert megvette, de nem foglalkozott vele,mondván nem olt ár ideje....Mindegy nem minősítem,meg van a véleményem róla. Csak kint volt a kertbe, se kutyák, se emberek között. Semmi inger, semmi nevelés.

Sokszor viszem emberek közé, be a városba, autókhoz, kutyákhoz, kutyasulit is megkezdtük már.

Nem harapós, csak félelmében morog és ledominálja a kutyát.

Ezért is van rajta szájkosár, még véletlenül se harapjon meg senkit. Még nem 100-as, nem stabil. De inkább rajta hagyom a séták alatt, minthogy baleset legyen.

A kutya 3 hónapja van nálam.

A kiképző is mondta, hogy sokat vigyem városba, szokja a zajokat, ingereket, emberek mászkáljanak körülötte stb.

Ma sétáltunk a városban, nem volt nagy tömeg körülöttünk. Találkoztam ismerősömmel, beszélgettünk. Szépen lefektettem a kutyát magam mellé, nyugodt volt, még az ismim is megsimizte. Szájkosár rajta maradt.

Egyszer csak a másodpercek töredéke alatt ott termett egy kisgyerek és neki állta simizni és ölelni a kutyust.

A kutyám meg rámorgott és ugatott. A kisgyerek megijedt,persze a szülő csak később rohant oda.

Szokásos hepaj, nem történt semmi, senkinek nem esett baja.

Ilyenkor hol van a szülő, amikor szabadon rohangászik a gyereke??? Nem hiszem hogy én voltam a hibás, a kutyám nyugodtan feküdt.Nyilván megijedt a kisgyerektől, hisz leírtam, hogy rehabilitálni kell.

Persze hogy kiálltam a kutya mellett, hiába fenyegetőzött mindenfélével, hisz az ő gyereke volt a hülye. A szülő nagy nehezen felfogta a szitut,puffogva odébb is állt.

Szerintetek? Most legyen lelkiismeret furdalásom? Nem történ semmi!


2012. márc. 24. 20:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szülő a hibás.

Velem a minap a cukrászdába csinálta egy kisebb család bevonult oda... 6 ember két fagyit vett...

Én a párommal sütiztünk, az egyik pulya oda jött röhögött egyet és a sütit elvette... ovis koru lehetet bár ezknél nehéz megállapitani, mert lehet sulisként is azon a szinten vannak... szülők azt se tudták hol van...amikor kivonultak ugy üvöltöttek Vircsike után... Nem sok kedvem volt beléjük kötni, párom is elég nehezen értette meg hogy ne csináljon balhét... Nos szinvonal fontos...miért pont egy ártatlan állatot kimélnének vagy félnének?...

2012. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!