Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért jó megtölteni a menhelye...

MIért jó megtölteni a menhelyeket? Miért engedik egyáltalán, hogy a belvárosokban nagyméretű kutyákat tartsanak lakásokban? Az emberek miért nem gondolkoznak mielött kutyát vesznek vagy pároztatnak?

Figyelt kérdés

Jajj, de szép aranyos kiskutyák születtek.

Igazi kis korcsok-persze ettől még lehet szép is, okos is-de megy a menhelyre,mert nincs rájuk szükség.

De azért pároztassuk csak a már amúgy is keverék kutyánkat.

énis szeretnék kutyát,de nem olyan helyen lakuk ahól úgy és olyan fajtát lehetne tartani amelyek nekem tetszenekmeg nem is élek olyan életet.

Nem is veszek kutyát.

Bernáthegyit panelban tartani? Meg vizslát.

Csak társasági ebeket engedélyeznék.Vagy minerk mondják azok a kis "izékat" :-)



2012. márc. 30. 15:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Panelban élünk, és 2 db kistermű 6-7 kg-os kutyáink vannak 54 nm-es erkélyes lakásban. Így lakunk 4-en, a párommal. Nagy termetűt én se választanék de nem emiatt, hanem félnék hátha a mozgásával lever valamit vagy mit tudom én, de ettől még elfogadom ha valakinek az van, ha lemozgatja a mozgásigényét kielégíti, akkor jól van. Mondjuk kutya barát ember nem hívja kis izének a kutyát és nem korcsozza le őket. Nekem minden keverék keverék vagy turmix, és úgy tudom az életképtelen egyedek a korcsok, de ez most mindegy.
2012. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nekem a keverékekről mindíg szt mondták, hogy életképesebbek,mert sokféle vér csörgedezik az ereikben.

És némelyik iszonyatosan jól néz ki.

Kis izé - végül is oda írtam, hogy társasági eb.

van kis ézék meg nagy dögök :-)

2012. ápr. 4. 20:33
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért egy keverék is ugyanolyan beteges lehet, pláne, ha mondjuk egy egymás közt szaporodó falkából van, amit az öreg nénik vagy nemtörődöm tulajdonosok tartanak. Szóval ezt sem lehet így kijelenteni sajnos.

A legbiztosabb egy szűrt szülőktől és megfelelő párosításból származó, nem túl keresett (tehát nem "túltenyésztett"), eredetileg munkakutya fajta. Sajnos amelyik fajta nagy népszerűségnek örvend, divat lett, ott hiába a magas egyedszám, gyakoriak a betegségek, mert a nagy kereslet miatt "tömegtermelés" lett, és kevésbé számított a minőség.

2012. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!