Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutyasuli a Cerberos?

Jó kutyasuli a Cerberos?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 09:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
* ijedős (miket írok)
2012. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Értem én az elő nevelést, az nem is gond. A kérdés viszont még mindig az, hogy rehabilitációként is ezt csinálják-e. Ha igen, akkor máshova mennék. Félős kutyát nem hiszem, hogy tovább kell ijesztgetni, mert attól majd elmúlik.
2012. ápr. 4. 11:08
 13/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, nincs tapasztalatom a Cerbivel, de az kizárt, hogy egy félős kutyát úgy kezeljenek, hogy kannákat dobnak oda rögtön. Szerintem szépen, fokozatosan szoktatják őket a zajokhoz, eleinte kicsi puffogásokkal, stb.


Amúgy hallottam egy olyat, hogy valakinek félt a kutyája a flakonoktól. beszerzett annyit, hogy tele legyen vele a hátsó kert, menni se tudjon úgy, hogy nem ér hozzájuk. Egy darabig pánikolt, aztán rájött, hogy nem bánt, végül már azzal játszott, hogy közöttük száguldozott, és élvezte, hogy zajt csap, és repkednek a flakonok :) És ez más zajoktól való félelmére is kihatott.

2012. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Lehet kicsit hosszú lesz, előre is bocs.

Szóval nálunk van 3 hete egy 1-1,5éves kistestű keverék (szálkás szőrű tacskó a domináns benne) kutyus, aki előttünk ideiglenes gazdinál élt cirka egy hónapig, amolyan menhelyi. 4 hétig keresték a neten az eredeti gazdáját, plakátoztak a környéken ahol összeszedték, de nem jelentkezett érte senki, így örökbe adták. Kóbor kutyaként szedték össze Pest környékén erdős-mezős területről, lehet, hogy szándékosan dobták ki, mivel nem volt rajta sem nyakörv, sem chip, se semmi. Szóval a mi kutyánk nagyon kis méregzsákként viselkedett (már sokkal jobb a helyzet) minden más kutyával szemben akit csak meglátott, mindegy volt, hogy fiú e vagy lány, kicsi e vagy nagy, idős kutya e, vagy kölyök. Hozzáértők azt mondták, hogy valószínűleg azért, mert amíg kóbor kutya volt kénytelen volt magát vagy a kajáját megvédeni másokkal szemben. 2 hete volt nálunk, amikor kutyasulira adtuk a fejünket, mivel velünk szemben végtelenül bújós, kedves, a nevét is hamar megtanulta, szóval gyorsan kialakult a kölcsönös kötődés, de a séták néha egy rémálom volt, mivel folyton azt sasoltuk, hogy jön e szemből, hátulról, oldalról másik kutya, főleg póráz nélkül. Mi is kérdezősködtünk, érdeklődtünk, hogy melyik sulit válasszuk, a szelektálás végére 2 lehetőség maradt: a Népszigeti tükör-módszeres ill. a Cerberos. Mind a kettőről egyformán hallottunk pozitív és negatív véleményt, tehát nem tudtunk dönteni. Arra jutottunk, hogy rászánunk egy hétvégét és elmegyünk megnézni mind a kettőt, beszélgetünk is ott dolgozó oktatókkal ha van rá mód. Telefonon felhívtuk mind a kettőt előtte, hogy kimennénk csak úgy nézelődni, figyelni, nem baj-e? Mondták, hogy nem baj, menjünk nyugodtan. Először a Népszigetre mentünk. Jó helyen van, jó levegő a Duna-parton, egy oktató lánnyal is beszélgettünk, és hát őszintén szólva nem éreztük magunkat meggyőzve. Minden áron arra akart kilyukadni, hogy eljönne hozzánk és háznál oktatna, vagy ő vagy más, ezt nem tudom. A bajunkról semmi konkrétot nem mondott, és simán bevitte volna magával a kutyánkat a suli területére 20-30 elengedett kutya közé, hogy megnézze a reakcióját. Mondtam, hogy nem szeretném ezzel kezdeni, nem akarom, hogy bármelyik kutya sérülést szerezzen akár az enyém, akár másé. Nem vett le a lábamról a csaj, kissé türelmetlennek éreztem, és nem volt meg az nagy "szakember-fíling", tudod, amikor érzed, hogy egy olyan emberrel beszélsz, tehát biztos vagy benne, hogy ő igazán ért ahhoz amit csinál. Közben ahogy beszélgettünk 3 kutya a suli elkerített területén (ahova be akart minket is hívni) egymásnak ment, kettő egy ellen, jó időbe beletelt amíg szét tudták szedni őket. Volt nagy szaladgálás, kiabálás, mi meg inkább elsétáltunk. Mentünk megnézni a Cerbit is. Valahogy már az első pillanat is más volt, mindenki nagyon nyugodt, kedves, mosolygós, türelmes, érdeklődő, és elirányítottak minket a szocializációs tréningre, hogy ott beszélgessünk, amikor elmondtuk hogy mi a legnagyobb gond a kutyánkkal.

Az oktató előzetes konkrét időpont egyeztetés nélkül ránk szánt 30-40 percet órán kívül, amíg csak velünk beszélt, mindenre kíváncsi volt amit csak a kutyáról tudni lehet, kérdezgetett, és mi is kérdezgettük. Egész más volt a benyomásunk, sokkal meggyőzőbb. A következő alkalomra már mentünk is, és már az első alkalom csodákat tett. Ha már rendesen szocializált kutyánk lesz megyünk a többi tanfolyamukra is, azt mondta eszes, tanulékony kis vakarcs ez a blöki.

Végül elég fontos, hogy melyik menyibe kerül: a Népszigeti alapból drágább 9ezer Forinttal mint a Cerbi, de adnak 10%-ot mert menhelyi kutyusról van szó. A Cerbi 10%-ot szintén ad azért mert menhelyi, és másik 10%-ot azért mert ivartalanított, a kedvezmények összevonhatóak.

Tehát eleve olcsóbb, és mégis nagyobb kedvezményt ad.

Nem utolsó sorban pedig hozzánk jóval közelebb van a XVI. kerületi Cerbi, mint a Népsziget. Mi (a kutya és 2 gazdija)imádunk a Cerbibe járni, már nagyon várjuk a következő alkalmat, biztosan érezzük, hogy jó kezekben vagyunk, és idő kérdése de egy nagyon jól nevelt kutyánk lesz. :)

2012. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

Megint én vagyok a 11:30-as, azóta tovább olvastam az írásodat. Biztosan nem fognak kannákat dobálni egy stresszes, ijedős, félős kutyához, a szocializációs tréningen több ilyesmi kutyus van. :)

Még egy kis infó: a Cerberosnál szombaton és vasárnap van szocializációs foglalkozás, délután 1-től fél3-ig, egy alkalom 2000 Forintba kerül, amit teljes egészében menhelyeknek adnak. (csak a szocis foglakozások árát)

Most hétvégén, tehát Húsvétkor is lesz.

A pontos elérhetőségek (ha Budapesten élsz):


1163 Budapest, XVI. kerület

Prohászka Ottokár u. 47. (- Pesti Határ út sarok)

E-mail: info@cerberoskutyaiskola.hu


Dorogi Zita

Tel.: 06 (70) 620 6576


Mézes Dorottya

Tel.: 06 (70) 620 6580

2012. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
Ahova mi járunk kutyasuliba, elég sokan jöttek át a cerberostól. Nem mondtak túl jókat.
2012. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%

Hírből jó ezt tudom.

Hírből jó a tükörsuli is, ami nekünk nagyon nem jött be (tanfolyamra nem mentünk, csak érdeklődni, minket sem győztek meg, pedig ezt nehéz volt elérni mivel 110%-os meggyőződéssel mentem, hogy ez a nekünk való). Ahova még ellátogattunk mert a közelben van és hasonló felfogású az az ebgondolat kutyaiskola, ez sem győzött meg teljesen, de a tükörsulinál sokkal jobbnak találtam. Mivel a cerberosszal tényleg nincs tapasztalatom, így azzal nem tudom összehasonlítani.

De azt már túlzásnak tartom, hogy mindkét félről van pár fanatikus (nem mindenki), aki itt egyből szidja azt aki a másik suliba jár, és lehúzza az iskolát is. A valóság a következő: van aki ott hagyja a cerberost és a tükörsulit is egy másik iskoláért, ami neki sokkal jobban bejön és oda jár elégedetten évekig, és ugyanez előfordul fordítva is más iskolákból is mennek át mind a cerbibe, mind a tükörsuliba és ők ott érzik jól magukat. Sőt a két iskola közt is van átjárás.

Menj le, beszélgess el velük, ha nem szimpatikus tovább állsz.

2012. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
12:46 100%-ban egyetértek veled!
2012. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Én jót hallottam olyantól aki egy 6 éves, antiszoc örökbefogadott kutyával ment oda. Ő nagyon meg volt elégedve és én is láttam, hogy mennyit elértek a kutyánál. ( alapjában nem tudott kommunikálni más kutyákkal ebből fakadt az "aggressziója") Az én kutyámmal úgy játszottak mint a kisangyalok, semmilyen probléma nem akadt köztük.

Én se nem cerberos se nem tükörsuli híve nem vagyok ( HAJRÁ VERES :D ), de én is azt javaslom, hogy mivel az első óra (ha jól tudom legtöbb helyen) ingyenes, így meg tudod nézni, beszélgetni, és majd meglátod, hogy meggyőznek e vagy sem. :)

2012. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
54%
Személyes tapasztalatom nincs de, az oktatónkhoz nem egy Cerberosos kutyus jött és sajnos eléggé elneveltek voltak , hozzá teszem nem biztos ,hogy az oktatással van a gond sőt hanem leginkább a gazdik hozzánemértéséről és ,lehet nem értették meg a lényeget.
2012. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!