Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutyasuli a Cerberos?

Jó kutyasuli a Cerberos?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 09:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%

Hát mi eljöttünk a cerberosból, miután a félős kutyámat olyan szinten félre nevelték kannákkal, hogy emberek felé nem mert egyáltalán nyílni jó egy fél évig. Egyszer ki is írtam ezzel kapcsolatban egy kérdést. A casus belli, amiért ott hagytuk az az volt, hogy egy másik kutya büntetése után, mindenféle kioldás nélkül fektetés volt a feladat. Én a tiszta stressz kamasz kutyámat nem tudtam lefektetni se szép szóval, se jutalomfalattal, én meg nem vagyok főleg a tanításban az erőszak híve. A kedves oktató odajött, mondta a kutyának a vezényszót, a kutyám remegett a büntetés okozta idegességtől, persze semmi reakciója nem volt a feladatra, mire a kedves oktató lány a pórázt a föld felé húzta és egy erős mozdulattal leszorította a földre a kutyámat. Ő persze azonnal felugrott, erre megint belenyomta a drága lélek a földbe szerencsétlent. Na én itt ordítottam már az oktatóval és azonnal hazamentünk. Azóta sem mentem ki, csak a pénzemet követeltem vissza- nyilván nem adták oda. Hónapokig szenvedtem, mert a kutyám a jelenlétemben nem mert szinte lefeküdni sem. Amikor jutalomfalattal mindenféle erőszak nélkül próbáltam lefektetni, tiszta stresszben menekült. A második kutyámmal már csak tükör suliba jártunk, ami a kapcsolatunkon is meglátszik. Semmi rosszat nem tudok mondani. Nehezebb volt nekünk, mert ők kissé más értékek szerint dolgoznak, mint a cerbiben, de csak nekik köszönhetem, hogy jelenleg két normális, rendes kutyám van.

Még egy mese, egy lány, aki szintén "cerbis" volt, azért hagyta ott a sulit, mert az eleve félelmi agressziós kistestű kutyáján többször voltak horzsolások és duzzanatok, mert egy-egy oktató véletlenül vagy direkt, nem számít, hozzávágta a kannákat. Szóval alaposan gondold meg, biztos akarod-e, hogy a kutyádat akár erőszakkal fenyítsék, lelkileg terrorizálják. Hogy válaszoljak, ha olyat tesz a te kutyád vagy másé, ami az oktató ítélete szerint nem helyes, nem lesznek tekintettel, hogy van-e félős kutya a közelben, esetleg tesznek-e bármi fizikai vagy akár maradandó lelki sérülést a kutyákban, de használni fogják a kannákat, tapasztalat. De persze, minden bizonnyal csak mi fogtunk ki egy egész oktatói gárdát, akik így tönkretették a kutyámat jó pár évre. Köszönöm nekik!


És egy utószó, amióta a tükör módszerben élek, talán sajnos, de elégé lenézem akaratomon kívül a cerbis bemutatókat is. Komolyan lehetetlen póráz nélkül sétálni a kutyákkal? Amikor fordulnak az emberek és rántják a kutyákat magukkal, az elég undorító. Számomra már a tükör sulis nevelés az etalon, ahol mindenféle fenyítő eszköz nélkül, póráz és fojtólánc nélkül képesek a gazdik a szabadon mozgó kutyáikkal hihetetlen trükköket, feladatokat végrehajtaniuk, emellett olyan mértékű kapcsolatot kialakítani, ami számomra teljesen elképzelhetetlen volt, míg a cerbibe jártunk (egy példa, az egyik oktató ismerősöm a népszigeti suliban azon bosszankodik, hogy a kutyája a szemmozgása, arc mimikája alapján hajtja végre a feladatokat.). És már senki ne haragudjon, de egy pincsire, egy tacskóra vagy egy mopszra, egy bichonra miért kell fojtó láncot rakni? Nevetséges is, gusztustalan is. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, épp csak kicsit dühös lettem erre az "iskolára" amiatt, amit a kutyámmal csináltak, ahogy tönkretették.

2012. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
25%

Én jártam tükörsuliban és a Cerberosba is és nekem egyértelműen CERBEROS!!! Sokkal szakértőbbek, szimpatikusabbak voltak, és nem azt éreztem, hogy feltétlen rá akarnak beszélni tanfolyamokra, meg háznál képzésre (mert a népszigeten ez történt), hanem csak arra koncentráltak, hogy rendbetegyék az egyébként full félős kutyámat. És ez tévedés, a félős szocin egyáltalán nem használnak kannát, ezért is van szétszedve a 2 csoport, vannak az agresszívak (ugyan őket csak kívülről láttam, amikor mentünk a másik területre, de ott sem láttam olyan nagy erőszakot, sőt...) és vannak külön a félős illetve egyéb problémás kutyák. Mi ebbe a csoportba jártunk és nagyon szerettük.


én tényleg csak javasolni tudom őket!!!

2012. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk teljesen hülye volt az oktatónk, pont mint a többi abban a suliban. A kutyám ott lett félős. És a tükör módszer tette később helyre rengeteg idő és küzdelem árán. Nem egyedül jöttem el, több ismerősöm is van, akik mai napig átkozzák a Cerbit. Én is csak ezt tudom tenni sajnos, pedig szívesen számon kérném őket, hogy mégis honnan vették a bátorságot, hogy tönkre tegyék a kutyámat. Én azt tapasztaltam ott, hogy az oktatók felkészületlenek, nem értik a kutyák kommunikációját és csak a kisebb problémákat tudják hatékonyan kezelni. Főleg a pénzre mennek.
2012. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Én nem jártam tükör iskolába, csak a Cerberosba egy nagyon félős, mentett kutyussal (előtte verték őt, úgy került menhelyre) és nagyon sokat segített az iskola! Azért van külön félős és agresszív szoci, mert a félősön CSAK ilyen ebek vannak, ott egyáltalán nincsen kannázás, kiabálás. És nekem nagyon szimpatikusak voltak az oktatók is, teljesen felkészültek, soha nem tudtam olyat kérdezni, amire ne adtak volna korrekt választ! Ráadásul ami még szimpatikus, hogy nem csak az órákon segítenek, hanem megadták a telefonszámukat is, hogy a hét folyamán is bármikor hívhatom őket ha kérdésem van! Engem teljesen meggyőztek és nem nagyon értem azokat, akik itt fikázzák őket, hogy miért, mert én még egy elégedetlen tanítványukkal sem találkoztam, pedig sok embert megismertem a tanfolyamokon és mindenki csak áradozott róla!
2012. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

"ha nem fajtatiszta a kutysuod le vagy nézve"


Hát ezt honnan veszed?! A Cerberos egy Állatvédő Egyesülettel dolgozik együtt, ők alapították az Országos Állatvédőrség Alapítványt és a tanulóik több mint fele (ha nem még több) keverék kutya! A kiképzőknek is nagyrészben mentett, keverék ebeik vannak!


NA, ITT LÁTSZIK, HOGY AKIK VÉLEMÉNYT ALKOTNAK MÉG SOHA NEM JÁRTAK AZ ISKOLA KÖZELÉBEN SEM! GRATULÁLUNK! USZÍTÁS AZ EGÉSZ!

2012. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyes keverék kutyámmal én is a Cerberosba mentem először, és a fent leírt módon az én egyébként is félős kutyámat totálisan tönkre tették - az én irányomba is. Hasonlóan én is ott hagytam őket azonnal és én is tüköriskolába mentem.


Nekem is ugyanaz a tapasztalatom, hogy igaz ott nem volt azonnali, látványos eredmény, viszont sokkal minőségibb változás állt be - igaz hosszabb idő alatt. Én örülök, hogy váltottam, a Cerbi nekünk nem jött be, de hát ízlések és pofonok.

2012. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!