Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatón kívül hol engedhetem...

Futtatón kívül hol engedhetem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan láttátok a Híradót.... lakott területen csak pórázzal.

És olyan füves terület, ahol csak padok vannak, se játszó, se semmi más?


2012. ápr. 17. 20:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Mi a futtatón szoktuk elengedni, erdő melletti tisztás félén (az is olyan kutyafuttató szerűség, vagyis járnak oda kutyások, csak nem mindig). A főút mellett van füves rész végig, ott szoktuk még. Igaz ott van járda is, de a gyerekeket többnyire nem szokták a főút mellé játszani vinni ahol 100al mennek a kocsik.

Szerintem ahol már láttál kutyásokat, hogy sétálnak, vagy kutyákat elengedni, oda nyugodtan mehetsz Te is. Nekünk az a bevett szokás, hogy ahol már láttuk elengedve, ott mi is elengedjük.

Egyébként meg én szinte mindenhol elengedem a kutyám. Igaz nekem kistestű van, de erről pedig az a meglátásom, hogy más kutyát is elengednek tereken is, meg ilyen helyeken akik közel sem olyan neveltek mint az enyém.

2012. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem nézek híradót. :) De ahogy írod: lakott területen belül csak pórázzal. Konkrétan valahogy úgy szól a szabály, hogy "belterületi közterületen kötelező a póráz". Ebből az is adódik, hogy külterületi közterületen nem kötelező, hacsak egyéb jogszabályok vagy helyi rendeletek mást nem mondanak. Ha jól tudom "szigorúan védett természeti területen" szintén nem kószálhat szabadon a kutya. Minden más külterületen meg a vadász lelőheti, ha teljesülnek bizonyos feltételek. Szóval bárhol is engeded el, csak ésszel és körültekintően!
2012. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
én futtató mellett szoktam ott van egy hatalmas zöld terület , ha jön valaki arra akkor abbahagyjuk a játékot de addig ott rohangál,nagyon élvezi:) Jó nagy területről beszélek,van egy domb is rajta,középen meg a futtató:) igazi kutyaparadicsom nálunk:)
2012. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elméletileg SEHOL...ugyanis belterületi közterületen kizárólag pórázzal, vagy még pluszban szájkosárban kell kutyát sétáltatni!

Külterületen meg vagy magántulajdonban vannak a szántók, vagy állami tulajdonban...az erdők-mezők pedig legtöbbször vadászterületek...:(

Engem a rendelet szerint kutyafuttatónak kijelölt helyen figyelmeztettek, hogy "KUTYÁVAL VALÓ GONDATLAN VESZÉLYEZTETÉSÉRT" megbüntethetnek, ha legközelebb is póráz nélkül sétáltatok kutyát. Indoklás: "CSAK A ZÁRT FUTTATÓKBAN LEHET ELENGEDNI"...Mindezt azért, mert egy még neveletlen kölyök amstaff fellökött egy gyereket...Pedig Bp. más kerületeiben van TÁBLÁVAL jelölt NYÍLT futtató HÉV mellett is pl...no comment...Ráadásul, ha a kutyád a zárt, de rosszul kivitelezett futtatóból lelép, akkor MEGBÜNTETHETNEK TÉGED!!! Ez nonszensz...itt Csepelen 2-3 futtató olyan, hogy a kerítés alatt a kistestűek simán ki tudnak bújni...

Én elengedem bárhol, ahol nem látok közterületeseket...annyi, hogy a kerület központi részein rárakom a szájkosarat, és akkor mehet szabadon :)

2012. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, h miért most jönnek rá erre az emberek és miért most hőbörögnek emiatt, holott tök rég így van...
2012. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Körbe kerített kutyafuttatón nem lehet kutyát sétáltatni. Ha mi sétálunk, akkor az minimum 5-10 km, bár mázli, hogy nálunk elég nagy szabad területek vannak kijelölve kutyafuttatónak, tehát nem kell nagyon szabálytalankodnunk, hogy meglegyen a napi mozgás. Nekünk még külterületen sem szólt senki, pedig szoktunk találkozni rendőrökkel és vadászokkal is. Az is igaz, hogy a szabadon sétáltatás nem jelent kontroll nélküliséget és mindig körülöttünk vannak a kutyák.
2012. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
21:43 csak nem a bikás domb?
2012. ápr. 17. 22:10
 8/41 A kérdező kommentje:

Little Red azért, mert az a tök rég a vasárnap esti Híradóban lett elmondva. Előtte meg nem járkáltak a közteresek folyamatosan a parkokban. Szoval ez a tök rég nem igazán volt ilyen élesen ellenőrzött...

Ja és kamerák is vannak, azt tudjátok?

2012. ápr. 17. 22:13
 9/41 anonim ***** válasza:

öö nem hiszem győri vagyok nem hallottam még ilyen nevet rá:)

De amúgy nem azért..van egy ilyen játékunk,és panelban lakunk:

[link]


Ezzel olyan jól le tudom fárasztani a pincsim,olyan jól apportíroz vele,öröm nézni nagyon messze el lehet vele hajítani a labdát ott vele...Most ezt egy 10 nm-es futtatóba hogy csinálnánk?kutyám nézne rám értetlenül hogy mit akarnék azzal? Neki az hangyafing lenne semmi,nagyon nagy a mozgásigénye!

2012. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Hmm.... nekem meg egy labradorom és egy németjuhászom van... namost azokat ha sehol nem engedném el...
2012. ápr. 17. 22:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!