Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatón kívül hol engedhetem...

Futtatón kívül hol engedhetem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan láttátok a Híradót.... lakott területen csak pórázzal.

És olyan füves terület, ahol csak padok vannak, se játszó, se semmi más?


2012. ápr. 17. 20:58
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Mármint amiatt, hogy nem képesek felújítani, befüvesíteni. Egyszer szétszórták a fűmagot, aszt tojtak locsolni. Pedig reggeltől estig nyalják a parkot, locsolnak, füvet nyírnak stb..... de a futit meg nem locsolnák!
2012. ápr. 18. 19:09
 32/41 A kérdező kommentje:
És akkor csodálkoznak, hogy a futtató melletti füves részen engedjük el a kutyákat! Még jó! Állandóan poros és saras lenne a kutyám!
2012. ápr. 18. 19:10
 33/41 anonim ***** válasza:

A népkertben nemhogy elengedni tilos, hanem belépni oda kutyával. Nem egy és nem kettő ember tudna mesélni róla, h 30ezerre büntették.


A boon-on is volt egy cikk, de most az istennek se találom :)

2012. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Huhuhuhuhuuuuuuu, pedig fél óra alatt 6 kutyával találkoztunk, ebből 1 volt pórázon.
2012. ápr. 18. 22:47
 35/41 anonim ***** válasza:
53%

Mert mindeki tesz rá, aztán majd sápítoznak ha megbüntetik őket.


Amúgy nem értem, Miskolcon kb 10-15 helyről vannak konkrétan kitiltva a kutyák, mégis odajár a sok birka. Miért kell ennyire szabályellenesnek lenni?

2012. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Little Red ez egy kétélű dolog.....mint sok más egyéb.


Vannak hülye gazdák, akiket nem érdekel semmiféle jogszabály, és vannak olyanok akik bár jóhiszeműek de pl. öreg, vagy éppen olyan helyen él és pl. reggel, vagy este nem tud hosszú utat megtenni egy kijelölt helyre csak azért, mert a kuttynak ki kell menni. (Mos ne gyere azzal, hogy mennyi időt kell egy kutyával sétálni...)


A hosszú sétákra áldoz az ember időt!

Nem járkálhat mindenki a Bükkbe kutyázni, bár megjegyzem jó lenne.

Azért Miskolc ebből a szempontból igencsak érdekes hely. Szerintem több energiát fordíthatna az önkormányzat az Avasi lakótelep minden szempontból történő "takarítására". Na az egy nagy szégyen

2012. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hát igen, akármekkora is egy kutyafuttató, nem elég a kutya kimozgatására...és nem csak a labdázásra gondolok! A kutya vándorló üzemmódra van programozva...naponta több óra vándorlást igényel, a gazdájával...az, hogy leviszik pórázon reggel és este a futtatóba fél-egyórára, az vajmi kevés...nem fog végig mozogni...játszik esetleg egy negyed órát, a többi időben csak fel-le mászkál...tudom, mert ezt látom minden futtatón, ahol megfordultam.

Kutyámmal 5-7, néha 10 km-ert szoktunk sétálni. Ez olyan 1,5-2 óra, attól függően, hogy milyen gyorsan megyünk, mit csinálunk a sétán. Ha tanulunk, gyakorlunk és frisbeezünk, akkor maga a séta kb. 3-4 km, és egy jó órát vagyunk egy helyben, de végig szabadon van.

A kutyafuttatót úgy szoktuk "látogatni", elsétálunk odáig, ez futtatótól függően 3-4 km...bent Argos szétnéz, megjelöl mindent, majd jön hozzám, hogy ez uncsi :) Ekkor kicsit gyakorlunk az akadályokon, engedelmességit, majd labdázunk egyet...az egész maximum fél óra, aztán megy az ajtóhoz, hogy induljunk...hazafele egy darabon szintén gyalog szoktunk menni, aztán busszal haza...ez bő 2-2,5 órás elfoglaltság, amit átlagban 2 hetente szoktam összehozni...ekkor alapban póráz nélkül van, de sokszor direkt rárakom, hogy fegyelmezett séta is legyen :)


Az meg, hogy milyen állapotban vannak a futtatók...ugyebár füvesítik az építéskor, aztán a sok kutya a napi játék során kitapossa, kiássa, és marad a homokos, gödrös pusztaság, ami esőben, hóban latyakos, sáros, nyáron csupa por, és labdázni, akadályt ugratni, játszani balesetveszélyes...könnyen kitörhetik a lábukat a sok-sok gödörben, mert a kedves gazdik hagyják ásni a kutyát...ez még rendben is van...de legalább visszatemetnék!

Az, hogy a futtató kerítése alatt egy nagytestű kutya is ki tud kúszni...no comment...persze ilyenkor a gazdit vonhatják felelősségre rendelet szerint, holott a kivitelező és az önkormányzat hibázott...de azt nem lehet elvárni, hogy napi szintű használatnál mindig szép gyep legyen a futtatóban!!!


Ha nem csak a Duna-partra megyünk, akkor mindig a kutyámon van a "varázshám", rajta a kis 30 cm-s póráz...így még soha nem szólt ránk rendőr, közteres, hogy kössem meg :)))

2012. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Én sem mindig a kijelölt helyen engedem el (mindkét irányba 40 perc séta, pont két uti között lakom), de ahol konkrét tiltó tábla van, ott nem mondom h csakazértis és nem viszem be.
2012. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Itt egy-két lakótelepen van néhány áthúzott kutya tábla...de érdekes, mert az egyik ház előtt van, a másik előtt nincs...simán odaengedem szabadon, annyi, hogy a virágoskertekbe nem engedem be, és virágot nem engedek neki lepisilni...nagy dolgot meg úgyis összeszedem...

A régi panelunknál a parkolók közti járdaszigetre raktak ki 2 db tiltó táblát...ahol már fű nincs persze...de ezt csak a hátsó két ház közt csinálták, a többinél nem...gondolom, hogy az idős lakók panaszkodtak, az önkormányzatnál pedig gyorsan és "szakszerűen" elintézték a dolgot :)))

Olyan kimondott parkokba, ahol tilos kutyát sétáltatni, egyáltalán nem viszem be

2012. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Örülök, h más is ilyen, nem csak én. :)


A népkert itt Miskolcon egy nagy park szökőkúttal, járdákkal, padokkal, soksok fűvel, játszótérrel, és inne ki vannak tiltva a kutyák, de a sok paraszt meg beviszi a kutyáját. Holott a népkerttől 200m-re van egy bekerített kutyafuttató.

2012. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!